Избор на фотоапарат?

Re: Избор на фото?

Мнениеот ferrarista47 » 10 Юли 2010, 11:11

Ето ги трита варианта:http://magazin.photosynthesis.bg/top_compacts/compare.html?c0=100103008004&c1=100108008003&c2=280101000045&
Аз и в трите намирам различни +\- поне от това което виждам на пръв поглед...
Нека по-запознатите да се изкажат ;)
„Ферари е единственият отбор, в който пилотът е победител, дори и когато не печели“-Жак Вилньов, син на Жил Вилньов.
ACDC
Аватар
ferrarista47
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: РУСЛАН
Колекционирам: Horses ★1:18/1:43/1:64/1:87★

Мнениеот AutoArtist » 19 Юли 2010, 19:17

Искам да ви попитам за мнение за следния фотоапарат:Olympus SP-800Uz, защото съм решил да си купувам нов апарат и искам мнение за него, ако знаете.

http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09073545
Колекцията ми 1:64
viewtopic.php?f=16&t=8518
Колекцията ми 1:24
viewtopic.php?f=10&t=8457
Аватар
AutoArtist

Име: Георги Маринов
Колекционирам: 1:43 и 1:72

Мнениеот Ивайло » 19 Юли 2010, 19:54

Нямам впечатление от конкретния фотоапарат, но бих те посъветвал да погледнеш сериозно и този:
http://www.photopavilion.com/?page=cata ... des-pane-1

150 лв. по-скъп, но получаваш Full HD видео, подарък 4 GB памет и чанта, сензорът му е CMOS, почти същия зуум, отново Li-Ion батерия, чупещ се дисплей - сигурно има и още предимства.

Съветът ми е да отидеш в спец. магазин като Фотопавилион, да пробваш апаратите лично - как се борави с тях, дали менютата ти са удобни. Разпитай продавачите за съвет и задължително питай какви ръчни настройки предлагат. Имам сериозни подозрения, че Olympus пренебрегват ръчните настройки, които е добре да са достъпни и удобни за пренастройка.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот MuHaTa » 19 Юли 2010, 20:08

Точно това Оли няма пълни ръчни настройки. Не се подлъгвай по огромния зуум(в случая 30х оптичен и 5х дигитален). Погледни и серията FZ на Panasonic- FZ28,30,35(втора упореба за до 500 лв може и FZ50 да се намери).

И да,отиди до специализиран магазин-фото павилион,Фотосинтензис, само един съвет- не слушай много много продавачите там,само ще те объркат повече(зависи от човека де,но имай едно на впредвид)
Аватар
MuHaTa
Фотографът на DiecastCarsBG

Име: Димитър
Колекционирам: Снимки на модели и моделки

Мнениеот ferrarista47 » 19 Юли 2010, 21:13

И аз много мислих този месец за апарат :D :D :D
НО вече от 3 дена имам... NIKON P100 :rocknroll:
За сега не съм имал време да го разгледам и разуча подробно!
скоро ще пусна снимки правени с него...

... и голямо БЛАГОДАРЯ на Ивайло за помоща и дадените разяснения :cheers:
„Ферари е единственият отбор, в който пилотът е победител, дори и когато не печели“-Жак Вилньов, син на Жил Вилньов.
ACDC
Аватар
ferrarista47
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: РУСЛАН
Колекционирам: Horses ★1:18/1:43/1:64/1:87★

Мнениеот Ивайло » 19 Юли 2010, 21:34

MuHaTa написа:Точно това Оли няма пълни ръчни настройки.

Подозирах го, но не бях 100% сигурен! Ако трябва да се изкажа по-меко - КАК НЕ ГИ Е СРАМ! Дори апарати за 300 лв. имат ръчни настройки, а Олимпус са прецакали апарат за 600 лв. по такъв начин! :x Никога, ама никога не купувайте апарат само с разни автоматични и зададени режими. През повечето време навън ще си снимаш на Auto и един красив ден, когато искаш да направиш малко по-творческа снимка или снимка в студио, ще има да псуваш много сериозно за тази минавка.

ferrarista47 - Честито!!! Нямам търпение да видя снимки от него. Отдели специално време за разучаване на инструкцията и ръчните настройки - това ще ти се отплати многократно. :cheers:
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот ms_power » 25 Авг 2010, 12:21

Замислил съм покупка на апарат, като съм се спрял на три основни марки - Panasonic, Nikon или Canon. Olympus умишлено го избяхвам, тъй като Ивайло спомена, че в тяхните апарати няма възможност за ръчна настройка. Това ми е много важно, защото в настоящия ми апарат също няма и знам за какво говорим. Та, какво ще ми препоръчате? Коя от тези марки е най-добра като цяло? И, разбира се, бих искал да ми предложите апарат(и) на цена до 700-800 лв. Благодаря ви предварително. :)
Аватар
ms_power
Lamborghini фен
Lamborghini фен

Име: Денис
Колекционирам: 1:43

Мнениеот MuHaTa » 25 Авг 2010, 13:15

Какъв тип фотоапарат си търсиш-турбосапунер(суперзумче) или огледално-рефлексен? От първия тип може би най-добрият в класа си е Panasonic DMC FZ30/35/50, евентуално канон от Power Shot серията или G серията . При DSLR-ите играта вече доста загрубява, но за тези пари спокойно може да се вземе едно тяло+китовия обектив(евентуално +още 1).От канон-400Д, 450Д, 40Д +18-55мм IS и евентуално една 50мм 1.8. при никон-Д3000,Д5000 (лично не ги препоръчвам, все пак съм с канон, а и са безмоторни тела :D :D ). Друг вариант- Pentax K-x-основно заради стабилизацията в тялото, която позволява ползване на доста по-ефтини обективи.
Прецени си кое ти е по-приоритетно-сравнително малък и лек фотоапарат с доста задоволяващо качество на снимките или система,тежаща доста(зависи от системата) ,но с която ще правиш доста по-добри снимки.
Аватар
MuHaTa

Име: Димитър
Колекционирам: Снимки на модели и моделки

Мнениеот ms_power » 25 Авг 2010, 13:38

Засега не искам DSLR, понеже не си струва за моите умения.
Аватар
ms_power
Lamborghini фен
Lamborghini фен

Мнениеот Ивайло » 25 Авг 2010, 17:29

Искам да допълня, че не всички Олимпус нямат ръчни режими, а че трябва да се внимава, защото се срещат и такива. На твое място бих избирал между Канон и Никон, просто заради фотографското им минало. Панасоник, освен оптиката на Цайс, не ми говорят нищо като марка... Това си е моя любителска логика, може и да са много добри като електроника и механика, нямам наблюдения.

Моят съвет е да погледнеш сравненията в този сайт: http://www.dpreview.com/reviews/q110superzoomgroup/

Това са точно ултразуум апарати в ценовия диапазон около 800 лв.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот kongo79 » 25 Авг 2010, 20:40

Ивайло написа: Панасоник, освен оптиката на Цайс, не ми говорят нищо като марка...

Извинявам се че намесвам, но нямам спомен Панасоник някога да са ползвали оптика на Цайс, за разлика от Сони. Панасоник ползват оптика на Лайка. Турбо сапунерка не ползвам отдавна, но доста мои приятели ги употребяват и всички до един са на мнението, че в този клас Панасоник е без конкуренция. Преди време ползвах ултра зум на Сони, а след това Олимпус. Сони-то имаше огромен проблем с баланса на бялото и цветопредаването /в общи линии правилни цветове без допълнителна обработка така и не можах да изкарам, винаги зеленееше/, Оли-то беше страхотно, но при високо ИСО шумеше много заради малката матрица, а и понесе тежък удар който му поразбърка схемите :evil: . Съвета ми е следния, отиди в някой специализиран магазин /такива с лопата да ги ринеш/ и тествай различни модели на различни марки. Всеки може да ти обяснява каквото си иска, но накрая ти ще ползваш апарата, така че метода "око да види ръка да пипне" е абсолютно задължителен!
kongo79

Име: Владо
Колекционирам: 1/43, 1/20 F1, Rally, racing cars

Мнениеот Ивайло » 25 Авг 2010, 22:06

Да, сбъркал съм за оптиката. :cheers: Освен пробването лично, ако се намерят и снимки от съответните апарати също е полезно. В дадения от мен сайт има няколко примерни кадъра, макар и не много детайлни.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот ceco » 25 Авг 2010, 22:54

В нета е пълно със снимки и от трите модела,само пишете модела в google,избирате голям размер изображения и почвате да зяпате.
Снимките са най-важното нещо,не се подвеждайте с дизайн и екстри,защото накрая може да осъмнете с красив апарат и кофти снимки.

Тези трите като картинка са сходни,който и да се вземе няма да има голяма разлика спрямо другите,може би Панасоника е по-по най,са най-хубав обектив,стабилизация но и по-високи нива на шум.
Купувам ретро модели в 1:24 и от старото пройзводство
Аватар
ceco

Име: Борис Александров

Мнениеот AutoArtist » 26 Авг 2010, 13:02

Чак сега успях да се прибера от вилата и виждам, че темата има и нови участници.Аз си купих Никон П100 и съм много ама много доволен от него, за което благодаря при избора за съветите от Ивайло и Руслан.Апаратът има "суперзуум" 26хоптичен и е жесток.Цената му е 750 лв, има го в Фотосинтезис, поне аз оттам го взех в понеделник, но незнам дали още го има, защото ми казаха, че всичко е разпратено насам натам, но го има и в много други магазини.Така че те съветвам да се насочиш към Никона, а за Олимпус, ми казаха от магазини за фотография, че не са от най-деобрите.Казаха ми, че Никон П100 и Лумикс ТС38(мисля че)са най-добрите в този клас.Дано съм ти помогнал.
Колекцията ми 1:64
viewtopic.php?f=16&t=8518
Колекцията ми 1:24
viewtopic.php?f=10&t=8457
Аватар
AutoArtist

Име: Георги Маринов
Колекционирам: 1:43 и 1:72

Мнениеот ms_power » 26 Авг 2010, 14:06

Благодаря на всички. Мисля, че ще избера между Канон и Никон, като по-скоро ще бъде второто.
http://www.photopavilion.com/?page=cata ... des-pane-1 За този какво мислите? Ясно е, че P100 е по-добър от този, но все пак да попитам. Колебая се между тях двата.
Аватар
ms_power
Lamborghini фен
Lamborghini фен

ПредишнаСледваща

Назад към Фото съвети