Къде си държа моделчетата...

Дискусии и новини, свързани с хобито.

Re: Къде си държа моделчетата...

Мнениеот Ивайло » 07 Ное 2019, 11:23

Радвам се отново да те видя във форума! :shake: Страхотна идея за масата. Практично и красиво, а и позволява всякакви подредби вътре.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот Тихомир » 16 Дек 2019, 10:45

При мен нещата започват да придобиват някакъв вид, след десетина години стоене по кашони и шкафове. Имам повече модели отколкото място. При Ферарита за празните места имам модели просто не съм взел моделите. В долната витрина някои неща ще се махнат. Не ми остана време да сложа хобиглас прегарадите. :)

https://www.youtube.com/watch?v=w75tCJ2H0m8
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот Иван » 22 Мар 2020, 14:12

Здравейте, колеги! След едно дълго 5-годишно отсъствие от хобито, през последните няколко месеца искрата в мен пламна наново. Голяма част от вината за това е, че открих за журнална серия на любимата ми марка (Ферари) в мащаба, който колекционирам (1:24). От там направих едно преориентиране на колекцията и започнах набавяне на нови модели. Дойде време и да си направя витрина, в която да наредя колекцията. Единственото място, което успях да усвоя е една стена в спалнята. :lol: Витрината е с размери 2.50м на 1.30м., дълбочина 25см. и е максимално уплътнена против прах. Мисля, че като за собстен дизайн и изработка ми се получи сравнително прилично.
Изображение Изображение

Сега остава да премине карантинния период и да успея да си пренеса колекцията, за да запълня витрината. Засега в нея са само новите модели, които набавих след завръщането:
Изображение
Аватар
Иван
VIP потребител
VIP потребител

Колекционирам: 1:24

Мнениеот uniqa 1|43 » 22 Мар 2020, 19:06

Много добре изглеждат, а и нишата в стената сякаш е точно за витрина направена! Само не се виждат стъклата как са закрепени?
uniqa 1|43
Експерт
Експерт

Мнениеот Тихомир » 22 Мар 2020, 19:11

Поздравления! Много красиви витрини, чакам да ги видя изпълнени с модели. :shake: :rocknroll:
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот VALVOLINE » 22 Мар 2020, 19:28

Радвам се, че се върна :cheers: :rocknroll:. Витрината изглежда супер добре, надявам се проблема с прахта да е сведен до минимум :rocknroll:
My collection of cars 1:43 viewtopic.php?f=25&t=9822&start=0
My collelcion of cars 1:64 viewtopic.php?f=16&t=14111
Аватар
VALVOLINE
Фен на мащаб 1:43
Фен на мащаб 1:43

Име: Слави
Колекционирам: 1:43 and 1:64 HW

Мнениеот chevyimpala » 22 Мар 2020, 20:01

Витрина е отлична. Откъде се снабди със стъклата?
Аватар
chevyimpala

Мнениеот Иван » 22 Мар 2020, 20:23

Благодаря на всички!

uniqa 1|43 написа:Много добре изглеждат, а и нишата в стената сякаш е точно за витрина направена! Само не се виждат стъклата как са закрепени?

Ако става въпрос за рафтовете, то те са със стандартни стъклодържачи:
Изображение
А ако става въпрос за отпред - използвана е комплект плъзгаща система. Аз лично ползвах тази - линк, като леко я модифицирах, за да стане за 3 крила. Също така отпред не са стъкла, а 4мм. прозрачен плексиглас. Изрязаха ми го в една фирма във Варна на размери и съм изключително доволен - има същата пропускливост и видимост като стъклото, но е по-лек и ми се струва по-безопасно с него.

Тихомир написа:Поздравления! Много красиви витрини, чакам да ги видя изпълнени с модели. :shake: :rocknroll:

И аз нямам търпение да ги напълня.

VALVOLINE написа:Радвам се, че се върна :cheers: :rocknroll:. Витрината изглежда супер добре, надявам се проблема с прахта да е сведен до минимум :rocknroll:

Целта ми беше да няма никакъв достъп на прах. Затова избрах и тази система, за която писах малко по-горе. Както можеш да видиш от снимката по-долу плексигласа ляга плътно до страничните дъски. Горе е влязъл в релсата, а и в нея има гумено уплътнение и долу ролките са плътно до релсата. Единственото място е между трите крила на системата, но и за там съм предвидил едно уплътние със силиконово перо, което се използва за душ-кабини и врати и ще го поставя тези дни.
Изображение

chevyimpala написа:Витрина е отлична. Откъде се снабди със стъклата?

Стъклата за рафтовете може да ги вземеш от всеки стъклар, а отпред е с плексиглас от тази фирма - линк. Продават само големи плоскости 2м.х3м., но могат да ти ги нарежат на колкото и каквито парчета искаш.
Аватар
Иван
VIP потребител
VIP потребител

Мнениеот Collector » 22 Мар 2020, 20:49

Поздравления! Витрината е страхотна.
А аз да покажа къде си държа кутиите
Изображение
Аватар
Collector

Име: Николай Георгиев
Колекционирам: 1:24 и 1:43

Мнениеот Тихомир » 23 Мар 2020, 11:34

Иван написа:

Стъклата за рафтовете може да ги вземеш от всеки стъклар, а отпред е с плексиглас от тази фирма - линк. Продават само големи плоскости 2м.х3м., но могат да ти ги нарежат на колкото и каквито парчета искаш.

И аз да попитам, тази фирма от линка реже ли парчета по поръчка? :)
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот Иван » 23 Мар 2020, 12:37

Тихомир написа:
Иван написа:

И аз да попитам, тази фирма от линка реже ли парчета по поръчка? :)

Да, там ми ги отрязаха. Не знам онлайн дали приемат поръчки и дали изпращат, защото ходих на място и ми ги отрязаха за няколко минути. Единствения недостатък е, че както вече казах плащаш си и за останалите парчета от голямата плоскост. Впрочем аз имам останали две парчета: 127х32см. и 85х76см. ако на някой му вършат работа можем да се разберем нещо. :)
Аватар
Иван
VIP потребител
VIP потребител

Мнениеот uniqa 1|43 » 23 Мар 2020, 13:37

Изображение
Завземаме вече и офиса! Влекачите са на мода!
uniqa 1|43
Експерт
Експерт

Предишна

Назад към Дискусии и новини