Новият лиценз за модели на Ferrari

Дискусии и новини, свързани с хобито.

Новият лиценз за модели на Ferrari

Мнениеот Тихомир » 30 Ное 2014, 16:40

Мен лично ме касае коя фирма ще произвежда умалени копия на кончетата. До момента лицензът беше при Мател, от 2015 ще бъде при.... Bburago и Maisto. Честито на печелившите. Имах малки надежди АутоАрт да вземат лиценза, но... по-скоро в някоя паралелна вселена. Надявам се 43-ките и 18-ките да са на ниво, дано не произвеждат само бюджетни модели. :!:

http://www.bburago.com/index.php?option ... Itemid=218
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: 1920-1939 и Ferrari

Re: Новият лиценз за модели на Ferrari

Мнениеот Ивайло » 30 Ное 2014, 18:02

А си мислехме, че с Mattel е зле. Вероятно отговорниците за това във Ferrari са на мнение, че това са детски играчки. Но от друга страна има логика да изберат евтина и разпространена марка, тъй като нямат интерес от класни производители, които само шепа хора ще си купят. Те искат да има макети Ferrari дори в ръцете на децата, за да популяризират марката си. Колекционерските интереси са напълно пренебрегнати. Дано Maisto имат разум и преотстъпят права за по-скъпи модели на други производители.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот John » 30 Ное 2014, 18:42

Аз също не се зарадвах на новината, макар че поне за мен означава, че новите модели ще излизат и в 1/24. Качеството няма да е на ниво, виждаме в момента на какво са способни тези фирми и дори най-големият оптимист не би се надявал на чудо.
Не знам защо не сте доволни от Мател. Аз не съм специалист, но от досега ми с техни модели в 1/18 съм останал общо взето приятно изненадан.
Аватар
John
Italian Power фен
Italian Power фен

Мнениеот ferrarista47 » 30 Ное 2014, 18:49

Откакто стана на 100% верен този слух :doh: не съм много хепи. :bang:

Ивайло написа:А си мислехме, че с Mattel е зле. Вероятно отговорниците за това във Ferrari са на мнение, че това са детски играчки. Но от друга страна има логика да изберат евтина и разпространена марка, тъй като нямат интерес от класни производители, които само шепа хора ще си купят. Те искат да има макети Ferrari дори в ръцете на децата, за да популяризират марката си. Колекционерските интереси са напълно пренебрегнати. Дано Maisto имат разум и преотстъпят права за по-скъпи модели на други производители.

Да, и аз се надявам, че ще са така добри и ще видим и други производители (ХайЕнд)!!! дано, дано, даноооо.....
p.s.- Bburago може да ни предложи свой "ЕЛИТ" :roll:
„Ферари е единственият отбор, в който пилотът е победител, дори и когато не печели“-Жак Вилньов, син на Жил Вилньов.
ACDC
Аватар
ferrarista47
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: РУСЛАН
Колекционирам: Horses ★1:18/1:43/1:64/1:87★

Мнениеот sadesign » 05 Дек 2014, 21:51

Да бяха си останали Бураго италиански.....Друго щеше да е!
Изображение
Аватар
sadesign
Subaru фен
Subaru фен

Име: инж.Стефан Арагон
Колекционирам: предимно модели на Subaru

Мнениеот enrique » 21 Дек 2014, 22:04

Е, аз като почитател на малкия мащаб бях много доволен от колекцията Ферари на Хот Уилс и мисля, че всеки един модел с много малки изключения си го добавих в класическия червен цвят. За Бураго и аз лично не съм много обнадежден, а и аз от тях харесвам само оригиналните италиански и то само по-специфични модели като Мерцедес 450 Мампе, Фиат Уно, Фиат Типо, Фиат Регата, Ланчиите, Ауди Куатро и прочие. От това, което виждам напоследък хич не съм впечатлен, но кой знае - може пък и да се постараят :)))
Какво му трябва на човек - хлебец, лучец и някоя сгодна..... Мачбокс колица. А защо не и някоя Киндер играчица :D
enrique
Matchbox фен
Matchbox фен

Име: Илия
Колекционирам: около 1:60 и чат-пат нещо друго :)

Мнениеот Тихомир » 09 Авг 2015, 14:10

Понеже се разрази дискусия в друга тема. Ето какво предлагат Бураго в 1:43 като колекционерски умален модел. Моето мнение - не трябваше лиценза да отива при производител на играчки.

http://bburago.com/index.php?option=com ... &Itemid=60

По онлайн магазините вече има Бураго 1:18 Ферари Калифорния Т и ЛаФерари. Всеки може да прецени по снимките качеството, аз със сигурност пропускам тези предложения.

https://ck-modelcars.de/en/eur/p/24711/ ... ure/16901/

https://ck-modelcars.de/en/eur/p/24710/ ... ure/16902/

https://www.youtube.com/watch?v=fBPHKGQwDrY
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: 1920-1939 и Ferrari

Назад към Дискусии и новини