Колекция 1/12 Enjoy :) F50

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Re: Колекция 1/12 Enjoy :)

Мнениеот Saiman » 09 Фев 2018, 21:22

emovalkov95 написа:Това да не е синьото за 40-тата годишнина? :drool:

Неее, не е. Иска ми се, дева, ама не е. Оранжево е, което изглежда не по-малко яко между другото. И синьото ще акостира някой ден...Много рядко излизат добри оферти за него... и изобщо оферти. Това всъщност е един от малкото модели, които със сигурност няма да останат единични, като изпълнение и цвят. Със сигурност ще си взема черния роудстър, пък ако(когато) имам късмет - и артемиса.
Saiman

Име: Кирил
Колекционирам: 1/12

Re: Колекция 1/12 Enjoy :)

Мнениеот Saiman » 12 Фев 2018, 00:08

Здравейте, колеги.
За щастие прогнозата за днес се сбъдна и хванах няколко сухи часа навън с F50ката.
Както вече се спомена въднъж - моделът е 'леко дървен', но си има плюсове... Например - единствената F50 в този мащаб... :D Сега сериозно... Цветът е великолепен, много и отива, макар много да не се познава от снимките. Метален е( за някои е плюс) и външно(като изключиме задната решетка) изобщо не се издава, че е 'дървен'.... Стига с това понятие, виждал съм и по-дървени, на двойни цени. Интериора също не е зле, нека да кажа - задоволителен...или приемлив... Другото ще си го видите сами. :) Приятно гледане и всичко добро!
ПС: Извинявам се за снимките(в албума), обаче имам и други хобита, съпроводени с отговорности и не ми остана време да подбирам кое става и кое не. Има някои не на фокус или просто несполучливи.

Ferrari F50 - 'Tamiya Collector's club'
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Задното конче е много добро.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ferrari F50 (Full Album -243 iamges ) - https://imageshack.com/a/8rll/1
Saiman

Re: Колекция 1/12 Enjoy :) F50

Мнениеот Thunderbolt » 17 Фев 2018, 09:33

въпреки че предницата изглежда сложна за отливане, не мога да разбера защо в 1:18 и още повече в 1:12 предния капак е от няколко части, които буквално счупват визията (поне според мен) на тази странна и интересна кола.
иначе всичко друго изглежда перфекетно :rocknroll:
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот Saiman » 17 Фев 2018, 18:48

Thunderbolt написа: ...не мога да разбера защо в 1:18 и още повече в 1:12 предния капак е от няколко части...

Много уместен въпрос от твоя страна. На всичкото отгоре, капакът не би трябвало да е метален... При условие, че е много по-лесно да го направиш пластмасов(оригинално мисля,че е фибростъкло) и 'цял', не разбирам защо са го направили метален и от две части?! Не е добра идея да пипаш колекционерски модели, но ти все пак ми даде не лоша идея. Много лесно бих го нправил, просто да съединя двете части, по-точно да запълня тзи фуги с кити да го пребоядисам... лесна работа.
За перфектно.... кое е перфектно? Няма перфектни модели, нито коли, не е имало, няма и да има! Ние просто не сме в състояние да създадем нещо перфектно, защото саимте ние не сме. Единствено можем да надграждаме и подобряваме. Благодаря за коментара. :) :cheers: :rocknroll:
Saiman

Мнениеот Lucky13 » 19 Фев 2018, 06:11

Thunderbolt написа:въпреки че предницата изглежда сложна за отливане, не мога да разбера защо в 1:18 и още повече в 1:12 предния капак е от няколко части, които буквално счупват визията (поне според мен) на тази странна и интересна кола.

Това с капака съвсем не е единствената треска за дялане на този модел, но алтернатива просто няма в мащаба. На мен лично в жълто ми харесва повече отколкото в червено. За мен Ф40 изглежда най-добре в червено, Ф50 в жълто и Енцото в черно. ЛаФерарито по-му отиват металици. Все се надявах Тамия или Киошо да го изкарат в 1:12, за да си попълня суперфераритата, ама само смолно....
Аватар
Lucky13

Мнениеот Saiman » 23 Фев 2018, 20:35

Lucky13 написа:
Thunderbolt написа:въпреки че предницата изглежда сложна за отливане, не мога да разбера защо в 1:18 и още повече в 1:12 предния капак е от няколко части, които буквално счупват визията (поне според мен) на тази странна и интересна кола.

Това с капака съвсем не е единствената треска за дялане на този модел, но алтернатива просто няма в мащаба. На мен лично в жълто ми харесва повече отколкото в червено. За мен Ф40 изглежда най-добре в червено, Ф50 в жълто и Енцото в черно. ЛаФерарито по-му отиват металици. Все се надявах Тамия или Киошо да го изкарат в 1:12, за да си попълня суперфераритата, ама само смолно....

За всичко съм съгласен, обаче още не съм виждал черното Ензо, видях наскоро жълтото, но не ми хареса. Относно Лаферарито и на мен ми се ще незапечатан модел, ама те, на, няма. Заглежадл съм се по разни роудстъри на ББР, но е прекалено брутално да искаш почти два бона за смола. Затворените(ББР) имат много малка разлика с Киошо(външно), които пък са нищо повече от GT Spirit,които са с цени почти наполовина, та и те не си струват парите... Накратко - Лаферарито е много сложна работа в 1/12.
Saiman

Предишна

Назад към Мащаб 1:18