ТУНИНГ МУНИНГ - Koenig Specials F48

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Re: ТУНИНГ МУНИНГ - Hamann

Мнениеот Lucky13 » 10 Мар 2019, 08:01

Още малко Хаман 599.....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Lucky13 » 10 Мар 2019, 08:10

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Lucky13 » 10 Мар 2019, 08:19

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Thunderbolt » 10 Мар 2019, 13:55

само дебелите ауспуси спъват иначе страохтния вид на тия 559ки. предполагам на струг някъде могат да се изработят метални и тогава модела ще заспи.
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот Lucky13 » 10 Мар 2019, 20:52

Thunderbolt написа:само дебелите ауспуси спъват иначе страохтния вид на тия 559ки. предполагам на струг някъде могат да се изработят метални и тогава модела ще заспи.

Ами ако се загледаш ще видиш, че тук са всъщност показани пет различни 599ки и на четири от тях са им алуминиеви ауспусите.
Аватар
Lucky13

Мнениеот Thunderbolt » 11 Мар 2019, 01:37

на телефона гледах снимките само на последната :oops: :P
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот Lucky13 » 14 Мар 2021, 03:08

Тази тема ще я възродя с последния ми модел за 2020 година, който ми беше подарък за Коледа от жена ми.
Също така, това е и един от последните модели на Ферари, които Кьониг Спешълс пипа. В сравнение с всички предишни творения на Вили Кьониг, този му тунинг на базата на 355 си е направо скромен. Нови джанти, стилно преправена задна броня, престилка върху предната и голям спойлер отзад, който е единственото свързващо това Кьониг Ферари със стила на предишните творения на фирмата.
В интериора не е много по-различно положението, като спортните МОМО седалки са единствената разлика с фабричното обзавеждане.
Основната разлика с фабричния автомобил е под задния капак, където има два турбо компрессора и екстра интеркулери за маслото на трансмисията и двигателя, което вдига мощността на 560к.с.
Моделът е на GT Spirit и е изключително добре направен. Боята му впечатлява и интериорът е добре пресъздаден.

Koenig Specials 355 - GT Spirit

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Re: ТУНИНГ МУНИНГ - Koenig Specials F48

Мнениеот Lucky13 » 06 Апр 2021, 02:13

Гледам не се кефите особено на 355та на Кьониг. Обяснявам си го с недостатъчната ексцентричност на колата. По този случай, ще направя стъпка назад и ще се върна към последния модел на Кьониг, който фда е в типичния му за '80те стил. Именно брутално раздутото и туинтурбо F48, което е Ферари 348tb направено да прилича по-скоро на F40.
Aз съм страшно доволен от модела. Може би двигателя можеше да бъде по-добре представен, но като за под черното стъкло, бива. Всъщност съм много доволен въобще от решението на GT Spirit да подхванат Кьониг Спешъл творенията. Те вече обявиха Кабрио Тестароса, което оставя общо взето само още две Ферарита тунинговани от Вили Кьониг, които да не са правени. 360 Модена и 550 Маранело.

KOENIG SPECIALS F-48 - GT Spirit

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот emovalkov95 » 06 Апр 2021, 12:25

Чудничък! :) Радвам се, че напоследък живо изтъкваш предимствата на смолата, за които аз пиша още от първия си смолен модел. :cheers: Забелязвам и други колеги, престрашили се да опитат от този забранен плод, да споделят позитивна нагласа. На хубавото не може да кажеш лошо, като се убедиш наживо. :roll:
Изготвям рег. номера за модели: Изображение

Колекцията ми: 1:43 / 1:18 | Flickr | Подбрани кадри в Pinterest | модели + 1:1
Събирам снимки на Mercedes CLS Shooting Brake от родните улици - моля, изпращайте ми на ЛС или в instagram: @cls.shootingbrake
Аватар
emovalkov95

Мнениеот presko » 06 Апр 2021, 22:09

Чудовището на Франкенщайн :D Абсолютен контраст - заоблена предница, брутални въздухозаборници отстрани, раздути калници и грубата "rip-off" задница на F40-ката. И от 10 минути гледам колко плавно се преливат, сякаш естествено. Нестандартно изпълнение с много чар!
Аватар
presko

Колекционирам: 1/24

Мнениеот Lucky13 » 07 Апр 2021, 05:21

presko написа:Чудовището на Франкенщайн :D Абсолютен контраст - заоблена предница, брутални въздухозаборници отстрани, раздути калници и грубата "rip-off" задница на F40-ката. И от 10 минути гледам колко плавно се преливат, сякаш естествено. Нестандартно изпълнение с много чар!

Благодаря за отзива. Творенията на Вили Кьониг, май най-добре могат да се определят като зрелищни.

emovalkov95 написа:Чудничък! :) Радвам се, че напоследък живо изтъкваш предимствата на смолата, за които аз пиша още от първия си смолен модел. :cheers: Забелязвам и други колеги, престрашили се да опитат от този забранен плод, да споделят позитивна нагласа. На хубавото не може да кажеш лошо, като се убедиш наживо. :roll:

Нещо ми приписваш сантимент, който не споделям особено. Единственото предимство на смолите за мен е просто избора на модели, които сигурно никога няма да се появят като дайкаст. Може би и боята, но там е просто до желанието на производителя.
Аватар
Lucky13

Мнениеот Тихомир » 07 Апр 2021, 15:07

Аз с години бях най-големият фен на смолите, но в малкия мащаб, ама вече доста модели ми се разкапаха и ги псувам яко. Яд ме
е че съм давал толкова пари за смоларки ама какво да се прави. Купетата и боята са ок, обаче малките детайли започват да се разлепят с времето, стъклата също, някои пожълтяват.... все хубави работи.
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот Lucky13 » 07 Апр 2021, 17:17

Тихомир написа:Аз с години бях най-големият фен на смолите, но в малкия мащаб, ама вече доста модели ми се разкапаха и ги псувам яко. Яд ме
е че съм давал толкова пари за смоларки ама какво да се прави. Купетата и боята са ок, обаче малките детайли започват да се разлепят с времето, стъклата също, някои пожълтяват.... все хубави работи.

И в 1:18 е така. Рамки на прозорци, ецвани чистачки и разни малки детайли редовно се отлепват. Аз профилактично минавам през моделите си и ремонтирам. Аз използвам лепило за корони за часовници. Това с което лепят стъклата им. Остава винаги леко пластично, като силикон, изсъхва кристално прозрачно, не пожълтява и не атакува боя или пластмаса. Или пък когато ми трябва да стегне бързо, използвам пет минутна епоксидна смола, която има общо взето същите характеристики. Най-големият проблем е при предните стъкла, които се къдрят. Трябва щом се забележи да започнат да проявяват симптоми, да се от лепят изцяло, да се оставят да се изправят и да се залепят отново. Играчка си е и не е трагедия, но при модели доближаващи $500, не би трябвало да се случва.
Аватар
Lucky13

Предишна

Назад към Мащаб 1:18