Rally 1/18 на "longfinMako"-Mitsubishi Lancer WRC

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Re: Rally 1/18 на "longfinMako"-Lancia Rallye 037

Мнениеот longfinmako » 22 Дек 2015, 15:42

Lancia Rallye 037-Winner Rally Monza 1984-Attilio Bеttega/Maurizio Perissinot

Производител-KYOSHO

Моделът е превъзходен и слабите ми снимки няма как да пресъздадат истинската красота.От доста време се облизвам и най-накрая се нареди в.....кашоните засега :roll:

Кариерата на Атилио Бетега в Световният Рали Шампионат започва през 1978г,като това време пилотира за отбора на ФИАТ.През 1982 е привлечен в отбора на Ланчиа,като има спечелени 6 подиума и 130 точки общо през този период.За огромно съжаление,на 2ри Май 1985г,Бетега загива в катастрофа в злополучното Рали Корсика,а 037 си е спечелила прозвището "Летящият ковчег".Трагичната гибел се случва броени дни преди Рали Албена 85,за което Атилио Бетега е подал заявка.В продължение на 3 дни,хотели в Албена са били със спуснати черни знамена и никой не е стартирал със състезателен номер 1,запазен за италианеца.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

"If in doubt,flat out"
Tribute of Colin McRae
Аватар
longfinmako
Рали фен
Рали фен

Име: Стоян Милев
Колекционирам: Рали модели 1/43

Мнениеот nedelchev » 22 Дек 2015, 16:28

:stars: :stars: :stars: :stars:
Страхотна!!!!!!
Аватар
nedelchev
Jaguar фен
Jaguar фен

Име: ДЕЧКО НЕДЕЛЧЕВ
Колекционирам: F1,JAGUAR,TAXI 1/43

Мнениеот WeltherrschafT » 23 Дек 2015, 00:12

Стояне, първо добре дошъл на родна земя. Второ - този модел задължително трябва да го видя на живо! :rocknroll:
Аватар
WeltherrschafT

Име: Христо
Колекционирам: 1:64 и 1:43

Мнениеот Lucky13 » 23 Дек 2015, 01:50

Прекрасен модел откъдето и да го погледнеш.
Аз лично не разбирам защо хора имат проблем с модели на които задните колела са на една ос. В повечето случаи аз дори предпочитам да са на една ос.
Аватар
Lucky13

Re: Rally 1/18 на "longfinMako"-FORD Fiesta RS WRC

Мнениеот longfinmako » 23 Дек 2015, 23:04

Завършвам сезона с последният модел в този мащаб и се надявам догодина пак да имам щастието да се сдобия с няколко желани модела :xmassmile: :cheers:

FORD Fiesta RS WRC-4th place Rally France 2011-Jari Matti Latvala/Miikka Anttila

Производител-Minichamps.Лимитирана серия от 1002 броя

Моделът е запечатан и нищо не се отваря,но като цяло съм доста доволен от покупката.Добри детайли,добре боядисан с лакови и матови покрития....харесва ми :) С нетърпение чакам да пуснат на модел и Фиеста Р5,която изглежда доста по брутална и да,ако имам възможност на избор,пак ще предпочета да е на Миничампс.

Първото рали на Латвала на световната сцена е Рали Великобритания 2002,когато е едва седемнадесет годишен.Той е добре познат с агресивният си стил на пилотиране,което му печели уважение и дори е сравняван с легендарният Колин Макрей.
От началото на кариерата му до 2013г.,пилотира предимно автомобили ФОРД.през 2013 г. преминава в заводският отбор на Фолксваген.През тези 14 години,Яри Мати Латвала има 3 вице-шампионски титли(2010,2014 и 2015),две трети(2012 и 2013) и три четвърти места (2008,2009 и 2011) в генералното класиране при пилотите,което не е никак малко,но все нещо не му достига да стане шампион.Аз искрено му пожелавам да се качи на най-високата стълбичка още през сезон 2016.

ИзображениеИзображениеИзображение

...AS LONG AS IT IS BLACK.
Tози надпис на задната врата,е втората половина от изречението на Хенри Форд: “You can have any color as long as it is black.”

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Последна промяна longfinmako на 24 Дек 2015, 11:00, променена общо 3 пъти
Изображение

"If in doubt,flat out"
Tribute of Colin McRae
Аватар
longfinmako
Рали фен
Рали фен

Мнениеот WeltherrschafT » 23 Дек 2015, 23:21

Брутална Фиеста, наистина един от най-добрите рали автомобили последните години. Адски ме кефи
и в заводски вид. Фен съм на марката, фен съм и на модела. Окраската е една от най-стилните и
красиви според мен - нареждам я до тези на Peugeot 208 (Pikes Peak) на Льоб и Peugeot 2008 (Dakar).

Изображение

Изображение
Аватар
WeltherrschafT

Име: Христо
Колекционирам: 1:64 и 1:43

Мнениеот ivanofff » 30 Дек 2015, 03:07

FORD-а е много истински. Поздравления за добрия модел :!: :xmassmile: :xmaswink: :xmaslaugh:
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот paralesko » 07 Яну 2016, 22:28

И 037 и Форда ме грабнаха много :clap: ,казваш са още в кашони :oops: тези красоти по скоро да ги наредиш и да им се наслаждаваш :xmaswink:
paralesko

Колекционирам: Бус vw и рали модели

Мнениеот greg4o » 04 Апр 2016, 18:13

Супер са моделите.
Аз също съм фен на рали колите и Дакар
и надявам се скоро да наснимам и моите.
Още нищо не продавам
greg4o

Име: Жоро
Колекционирам: Diecast

Re: Rally 1/18 на "longfinMako"-Mitsubishi Lancer WRC

Мнениеот longfinmako » 08 Май 2016, 11:27

Mitsubishi Lancer WRC-Rally Monte Carlo 2005-Gilles Panizzi/Hervé Panizzi

Производител-AUTOart

Привет на всички отново :shake: Има един магазин за модели тук в Бейрут,но доста рядко има радост и за мен.Собственика не зарежда рали автомобили,но понякога му оставят някой модел за продажба.Е,този път го закачих на време :rocknroll: Въпросното Мицубиши,даже не предполагах,че съществува като модел на АУТОарт,но ето,че научих.Моделът е произведен през 2007г. и на пазара не е много продаван,да не казва,.че има само няколко.Добрата изработка обяснява това и тези,които го притежават,не искат да се разделят с него :) Eдинствено има какво да се желае по ДВГ-то,но бива.
Жил Паници,изключителен виртуоз зад волана,винаги кара за публиката и до дупка.Именно това го прави за мен доста симпатичен пилот и обичам да гледам клиповете с него.Същото мога да кажа и за Джиджи Гали :rocknroll:
Шампион на Франция за 1996г. и 1997г. с Пежо 306 кит-кар,Паници се прославя като експерт на асфалтови настилки.В Световният Рали Шампионат има спечелени седем ралита,всичките на асфалт и всичките с автомобил Пежо 206.Най доброто му постижение е през 2002г.,когато се нарежда шести в генералното класиране при пилотите.
Паници се подвизава в отборът на Митцубиши Моторс два сезона(2004 и 2005),като през 2004г. той е водещият пилот в отбора.За сезон 05,отстъпва лидерския автомобил на Хари Рованпера и на вторият автомобил на отбора,се сменят с Джиджи Гали за различните ралита.През тази година,Паници има пет ралита,като на Монте Карло завършва трети,в Мексико осми и единадесети на ралита Кипър и Япония.На Рали Франция отпада.
Винаги съм се възхищавал на пилотските му умения.Имам един любим клип,в който по нищо не може да се разбере,че автомобилът му е само с две задвижващи колела и то предните :rocknroll: :)

https://www.youtube.com/watch?v=cPzcihPq3mk

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

"If in doubt,flat out"
Tribute of Colin McRae
Аватар
longfinmako
Рали фен
Рали фен

Мнениеот Ивайло » 08 Май 2016, 11:54

Честито! Страхотно е, когато човек открие нещо рядко в неизвестен магазин. Много по-интересно е, отколкото просто да дебнеш търг в иБей. И аз не бях виждал този модел на AutoArt, но изработката ми харесва, особено в интериора и решетките. Ама че странно крило има този Lancer. :)
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот rosen__petrov » 08 Май 2016, 18:44

прекрасен модел :clap:
Аватар
rosen__petrov

Име: rosen petrov
Колекционирам: nissan 1/24

Мнениеот Thunderbolt » 09 Май 2016, 09:49

Жил беше царят на асфалтовите ралита. много готин модел, но това задно крило убива всичко детско в мен, направо не мога да сваля очи от странната му позиция
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот Antara1 » 09 Май 2016, 10:33

Страхотен автомобил и модел!!! :clap: :clap: :clap:
Е,крилото е малко смешно,но сигурно върши добра работа.Всичко останало е красота!
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот paralesko » 11 Май 2016, 22:12

Супер е ,а снимките на тавана ги гледах 100пъти.Детайлите там са съвършенни :cheers: :cheers: :cheers: .Поздрави за колата :shake:
paralesko

Колекционирам: Бус vw и рали модели

ПредишнаСледваща

Назад към Мащаб 1:18