Scuderia TH... N.A.R.T. 412 P (SEXY BEAST!)

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Re: Scuderia TH... 33 TT 12

Мнениеот Тихомир » 18 Фев 2017, 22:46

Завършвам шампионската седмица в този мащаб с третото попълнение за месеца. Преди време имах такова ГТО на Киошо, не е лош модел, но поради годините му започват да се разлепят разни нещица. На моята бройка й се разлепи спирачния апарат на една от задните гуми... и не мога да го оправя. В ибей е започнала яка спекула с цените на ГТО-тата на Киошо... нормално, единствената метална алтернатива от по-горен клас на СМС. За фенове на колата като мен... взимат се и двете версии. Цивилка на СМС в червено, каквато е истинската кола сканирана от СМС и състезателна на Киошо. Обаче на СМС не им прави чест, че пуснаха и състезателните версии на техния модел със същата матрица като цивилката. Все пак искат 1000 лв на парче, трябваше да коригират предницата или поне да сканират конкретното 250 ГТО за всяка от версиите им, но.... пари ... пари....пари. А и китайците вече искат въйфон.. кола... отмина времето на купичката ориз и ниските работни заплати. :D

Ferrari 250 GTO 1963 24H of Le Mans - Kyosho

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Kyosho & CMC

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Най-спорния детайл при модела на СМС ....

Изображение

И същия детайл при Киошо...

Изображение

Me and Mini Me

Изображение

Изображение

GTO Traffic Jam

https://www.youtube.com/watch?v=N9GSs2ru8VM
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: 1920-1939 и Ferrari

Re: Scuderia TH... Състезателно GTO

Мнениеот stelian123 » 19 Фев 2017, 10:47

Ти ми дай ЦъМъЦъ-то, па нека да му е спорен детайла :lol:
viewtopic.php?f=16&t=17634

viewtopic.php?f=25&t=12933

viewtopic.php?f=25&t=12431

На света няма един дявол. Има хиляди. И всичките са с човешки облик...
Аватар
stelian123

Мнениеот Thunderbolt » 19 Фев 2017, 12:24

абе супер си е Киошото, :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот Тихомир » 19 Фев 2017, 16:58

Thunderbolt написа:абе супер си е Киошото, :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:

Супер е ама като за 150-200 лв. Лошото е, че в ибей вече започва от 150-200 долара този модел, а не е добър като за тези пари. Нарочно снимах предниците на двата да се види, че проблема със СМС-то не е толкова фрапиращ. На живо дори трябва да се вгледаш и да знаеш какво да гледаш, за да ти направи впечатление. Но накрая при СМС нещата опират до финансовата част... :byeee: :chair:
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот Тихомир » 03 Мар 2017, 19:11

С разчистването на 43-ките лека полека започвам да взимам моделите, които ми трябват в 1:18. Имам прекрасната идея да си купя една витрина за около 40 18-ки и да се любувам всекидневно на групичката легендарни състезателни/спортни машини, които ще събера. С днешния модел мястото в холната секция свърши и моделите са наблъскани един до друг...хич не харесвам такава подредба, но ще се потърпи още няколко месеца това положение.

Моделът е на АА е стар, от Милениум серията. Не е на нивото на СМС/ББР или пък Екзото, но е приличен. Както при доста други модели на АА, цените на 917 в ибей започват да стават нереални. Макар да не е напълно перфектен модел, на мен ми излезе малко над 200 лв. Според мен добра цена за толкова старо издание. Много ми се иска да си намеря и Гълф 917-ка, но спекулата с цените е огромна, a моделът не е кой знае какво. Ценното му идва от опаковката със Стийв Макуин. Стига приказки, ето снимките:

Porsche 917 LH 1971 24 Hours of Le Mans (DNF) - AutoArt

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пълна къща с деца...

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=iHLMXPIIYM4

https://www.youtube.com/watch?v=QzIt93nQvew
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Re: Scuderia TH... No Martini !? No Party!

Мнениеот monk.17 » 03 Мар 2017, 19:31

За тези пари дето си го взел модела си е направо СУПЕР . :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: Те смоларките станаха по 200 лв. а това все пак си е АА с активни елементи , а и като гледам е по - голям от другите във витрината . ;)
Аватар
monk.17

Име: Антонио
Колекционирам: 1:18; ~1980-2000

Мнениеот Тихомир » 03 Мар 2017, 20:35

monk.17 написа:За тези пари дето си го взел модела си е направо СУПЕР . :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: Те смоларките станаха по 200 лв. а това все пак си е АА с активни елементи , а и като гледам е по - голям от другите във витрината . ;)

Ами с цел обективност моделът не е баш супер защото:

Изображение

Лакът е предал "Богу дух". Боята е ок, но не знам колко ще се задълбочи проблема и не се сещам за евентуално решение. Така че скъпи колеги, хубаво си преценяйте дали си заслужава да давате торба пари за стари метални модели. Аз бях решил да купувам разни Екзотота, стари АутоАрти... нещо ми се разсъхна мерака. :D Пък били те и много редки. Относно големината, 917 LH е дългата версия на 917, доста по-дълга е от останалите ми спортисти, видимо на снимката.
Последна промяна Тихомир на 03 Мар 2017, 20:38, променена общо 1 път
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот Antara1 » 03 Мар 2017, 20:36

Едно от най-красивите състезателни Порше-та! :clap:
Винаги ми е приличал на изтребител без крила!
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот monk.17 » 03 Мар 2017, 22:34

Тихомир написа:
monk.17 написа:За тези пари дето си го взел модела си е направо СУПЕР . :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: Те смоларките станаха по 200 лв. а това все пак си е АА с активни елементи , а и като гледам е по - голям от другите във витрината . ;)

Ами с цел обективност моделът не е баш супер защото:

Изображение

Лакът е предал "Богу дух". Боята е ок, но не знам колко ще се задълбочи проблема и не се сещам за евентуално решение. Така че скъпи колеги, хубаво си преценяйте дали си заслужава да давате торба пари за стари метални модели. Аз бях решил да купувам разни Екзотота, стари АутоАрти... нещо ми се разсъхна мерака. :D Пък били те и много редки. Относно големината, 917 LH е дългата версия на 917, доста по-дълга е от останалите ми спортисти, видимо на снимката.

Проблема с лака се вижда чак на последната снимка , а относно дължината на модела имах в предвид , чe e " много модел за малко пари " :)
Аватар
monk.17

Име: Антонио
Колекционирам: 1:18; ~1980-2000

Мнениеот Ивайло » 09 Мар 2017, 01:02

Много красиво Porsche! :shake: На общите снимки се изумих каква разлика в размерите има при моделите от най-долния рафт. Първата Alfa е като 1:24, а болидът в средата е направо гигантски, сравнено с тясното GTO.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот JC_Явор » 10 Мар 2017, 00:53

Респект,за зверовете във витрината :rocknroll:
Аватар
JC_Явор
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Явор Цветков
Колекционирам: Mercedes-Benz, offroad, състезателни и цивилни класики ! 1/18

Re: Scuderia TH... Ecurie Francorchamps

Мнениеот Тихомир » 02 Авг 2017, 14:17

Ето следващият модел в скромната ми колекция в този мащаб. Отдавна си бях набелязъл 250 ЛМ, много значим и важен автомобил както за марката, така и за Льо Ман. 250 ЛМ е последното Ферари печелило на Льо Ман, а също така и първата кола със средно разположен мотор победила в надпреварата. Конкретният модел представя колата завършила на второ място през 1965-та. Ферарито е жълто защото е на белгийския отбор "Ecurie Francorchamps" - един от класическите състезателни отбори състезавали коли Ферари. Колата е с номер на шасито #6313 и е второто произведено 250 ЛМ. Първоначално е било в червено, но белгийците го пребоядисват в традиционния за отбора жълт цвят. Моделът на Хот Уилс е ок, моят дойде с липса и дефект, за което се надявам продавача да ми възстанови част от парите. Преди време Екзото обявиха, че ще направят 250 ЛМ в мащаба, но май само шепа богоизбрани колекционери успяха да вземат този модел. Може и да греша и въобще да не са го пуснали. Бях готов да им платя първоначалната искана цена, но впоследствие цената се промени на нещо от сорта на 2000 лв. Толкова пари за 18-ка няма как да дам... пък била тя и Екзото.

Ferrari 250 LM 1964 24 Hours of Le Mans (2nd place) - Hot Wheels Elite

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=-NNnjzjDkME

https://www.youtube.com/watch?v=lOprK5w23cc
Последна промяна Тихомир на 21 Яну 2018, 19:48, променена общо 1 път
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот stoicho110 » 03 Авг 2017, 09:32

Двете Мартини Поршета много ми харесват, този клас 1:18 е много хубав заради детайлите под капаците. За съжаление на мен е извън финансовите възможности. Супер са моделите Браво :clap: :clap: :shake: :cheers:
Аватар
stoicho110

Име: Стойчо Киров
Колекционирам: Състезатели в мащаб 1:43

Мнениеот Saiman » 03 Авг 2017, 21:44

Здрасти, колега. Много яка колекция и страхотни снимки. Най-много ми хареса Бугатито. Може ли малко информация за Типото, защото аз го гледам в момента, в моя мащаб? Доста рядко срещано е и нямам никакво инфо за него, и ако може да ми кажеш за каква цена си го взел?... малко сравнение да направя.
Saiman

Име: Кирил
Колекционирам: 1/12

Мнениеот Тихомир » 04 Авг 2017, 10:42

Saiman написа:Здрасти, колега. Много яка колекция и страхотни снимки. Най-много ми хареса Бугатито. Може ли малко информация за Типото, защото аз го гледам в момента, в моя мащаб? Доста рядко срещано е и нямам никакво инфо за него, и ако може да ми кажеш за каква цена си го взел?... малко сравнение да направя.

Здравей, под Типото сигурно имаш предвид Мазерати Бърдкейджа? Моят е на СМС и е страхотен модел. Преди имах Миничампса пак в 1:18, но го разкарах. Не съм виждал техния модел в 1:12, но предполагам ще е много сходен като детайли с 18 ката им. Не казвам че ще лош, просто аз предпочитам СМС и тяхното ниво на детайлировка. Иначе и на мен Бугатито ми e най-любимо, след него Поршето 901.
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

ПредишнаСледваща

Назад към Мащаб 1:18