Моделите на JC Явор

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Моделите на JC Явор

Мнениеот JC_Явор » 18 Фев 2013, 03:47

Реших и аз да качвам постепенно снимки на моите моделчата.
Когато бях малък си купувах моделчета на Бураго и Маисто, без да събирам нещо определено, просто каквото ми харесаше на момента това взимах.
След това минаха доста годинки, това ми хоби беше позаспало в мен. Така един ден реших да видя в нета, какви магазини има, изобщо как стоят нещата, какви фирми произвеждат модели и т.н.
Естествено отново се запалих по това чудесно хоби, а и няма как, от малък съм луд фен на коли, джипки, моделчета.
Реших да дам ново начало на всичко това и дойде момента, в който виждах прекрасни неща, но не знаех какво искам да събирам, защото наистина спектъра е много широк- състезателни, цивилни, обикновени, лимузини, ретро и и ...
Спрях се на "цивилните" класики на 80те години !
Засега си купих следните красоти на AUTOart BMW M3 CECOTTO EDITION, AUDI COUPE QUATTRO 88г, AUDI SPORT QUATTRO 84г, MERCEDES-BENZ G55 AMG (не е типичната цивилна бегачка на 80те, но не можех да не го взема!)

В близко бъдеще планирам LANCIA HF DELTA INTEGRALE и MERCEDES 190 EVO2 , разбира се няма да се приключи с това, живи и здрави :)

Първото моделче, което ще пресдтавя е BMW CECOTTO M3. За разлика от много снимки и мнения на колеги тук, предпочетох сивото, на живо стои уникално ...
Модела и изработката му са уникални, а за механизма на предният капак..просто както беше казал един колега "произведение на изкуството" !
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Снимките, далеч не са перфектни, едни са по-добри, други по-не.
Още се уча, а и вчера за пръв път си правих студио с лампи, а и фотоапарата е сапунерка , без ръчни настройки SONY DSC-W130 8.1 пиксела.
Последна промяна JC_Явор на 13 Юни 2019, 01:45, променена общо 74 пъти
Аватар
JC_Явор
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Явор Цветков
Колекционирам: Mercedes-Benz, offroad, състезателни и цивилни класики ! 1/18

Re: Моделите на JC Явор

Мнениеот JC_Явор » 18 Фев 2013, 04:46

Следващите два автомобила са съответно така наречените "късото" и "дългото" AUDI .

COUPE QUATTRO(1988г) и SPORT QUATTRO(1984г)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Разбира се, BMW CECETTO M3 им прави добра компания :D :)
Последна промяна JC_Явор на 12 Юни 2019, 15:47, променена общо 5 пъти
Аватар
JC_Явор
Mercedes фен
Mercedes фен

Мнениеот JC_Явор » 18 Фев 2013, 05:37

MERCEDES-BENZ G55 AMG на AUTOart

Изключително детайлен модел, много красив, според мен сивият цвят го отваря повече от черния и много се радвам,че си го купих !
"Амортисьорчето" на предния капак е много реалистично направено.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна JC_Явор на 15 Апр 2016, 17:03, променена общо 1 път
Аватар
JC_Явор
Mercedes фен
Mercedes фен

Мнениеот minitek » 18 Фев 2013, 06:53

:welcomebg1: в мащаба! Страхотно начало на колекцията, а щом плануваш и други класики от миналото- поздравления! :clap:
Изображение
Аватар
minitek

Име: Мартин
Колекционирам: 1:18, 1:43, BMW 1:87

Мнениеот nedelchev » 18 Фев 2013, 09:00

Големи красоти колега! :clap: :clap: :clap:
Аватар
nedelchev
Jaguar фен
Jaguar фен

Име: ДЕЧКО НЕДЕЛЧЕВ
Колекционирам: F1,JAGUAR,TAXI 1/43

Мнениеот ferrarista47 » 18 Фев 2013, 09:45

Добре дошъл и от мен :rocknroll: Доста от нас си възродиха по подобен начин страстта към умалените модели.
Доста добре си започнал и определено ще заформиш много интересна колекция :cheers:
„Ферари е единственият отбор, в който пилотът е победител, дори и когато не печели“-Жак Вилньов, син на Жил Вилньов.
ACDC
Аватар
ferrarista47
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: РУСЛАН
Колекционирам: Horses ★1:18/1:43/1:64/1:87★

Мнениеот ms_power » 18 Фев 2013, 11:20

Страхотно начало на колекция. Винаги се радвам, когато виждам нови и нови колеги - още повече тук случая е с може би любимата ми тематика - класики от 80-те! :clap: :rocknroll: :rocknroll:
Аватар
ms_power
Lamborghini фен
Lamborghini фен

Име: Денис
Колекционирам: 1:43

Мнениеот suzuki_rf600r » 18 Фев 2013, 11:26

Добре дошъл. Първите ти модели са повече от прекрасни.
BMW-то е просто класика, същото се отнася и за Аудитата, Sport Quattro ми е един от любимите автомобили. :rocknroll:
G класата също е без грешка, прав си, че това сиво много я отваря. :shake:
Аватар
suzuki_rf600r
Lamborghini фен
Lamborghini фен

Име: Боян Борисов
Колекционирам: Lamborghini 1/43 + някои изключения

Мнениеот Ивайло » 18 Фев 2013, 12:11

Добре дошъл в мащаба, колега! :shake: Отлично начало и много добър избор на тематика.

Комплектът Quattro ми е любим. И аз съм на мнение, че сивото е по-добър цвят за G-class. И без това е ръбест, черното прикрива и малкото дизайнерски детайли по купето. Едва от твоя снимка забелязах, че предната решетка има две различни шарки - ромбчета по цялата ширина и кръгли дупки зад емблемата. :shock: Аз имам най-старата G500. Трябва да проверя дали и при нея е така или е екстра на AMG.

Пожелавам ти успех с намирането на Lancia на Kyosho. Не го мисли много, защото започва да изчезва от магазините! Неотдавна беше преиздаден, но явно първите партиди са се изчерпали.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот martinis » 18 Фев 2013, 12:20

:welcomebg1: и от мен.
Страхотни модели :clap: а и снимките са ок, 2-3 много ми харесаха :oops:
Търся: Кейсове (Дисплей кутии) в 1:43 и в 1:24
Аватар
martinis
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Martin
Колекционирам: 1:24 & 1:43 / 24H Le Mans / Classics / Trucks

Мнениеот monk.17 » 18 Фев 2013, 13:00

Добре дошъл и от мен . :) Аз също съм се насочил към класики от 80-те и края на миналия век , но разбира се ще има и изключения . Поставяш страхотно начало на своята колекция и ти пожелавам да добавяш още красоти в нея . :clap:
Аватар
monk.17

Име: Антонио
Колекционирам: 1:18; ~1980-2000

Мнениеот JC_Явор » 18 Фев 2013, 14:25

Ивайло написа:Добре дошъл в мащаба, колега! :shake: Отлично начало и много добър избор на тематика.

Комплектът Quattro ми е любим. И аз съм на мнение, че сивото е по-добър цвят за G-class. И без това е ръбест, черното прикрива и малкото дизайнерски детайли по купето. Едва от твоя снимка забелязах, че предната решетка има две различни шарки - ромбчета по цялата ширина и кръгли дупки зад емблемата. :shock: Аз имам най-старата G500. Трябва да проверя дали и при нея е така или е екстра на AMG.

Пожелавам ти успех с намирането на Lancia на Kyosho. Не го мисли много, защото започва да изчезва от магазините! Неотдавна беше преиздаден, но явно първите партиди са се изчерпали.

Благодаря ви много колеги ! Решетката на Gто я забелязах, след като я снимах на бюрото ей така, да видя как ще излезе със светкавица и чак, когато отворих снимката на монитора ахнах... :o

Ланчията ще я взема много скоро, тези дни още, в Хобиленд я има, дори ще я запазя и чакам 190та ево2 да дойде, направо ми текат лигите :roll: :oops: Гледах я на живо Ланчията, салона , тапицерията са направо живи :o , дори и кората отзад в багажника.

При Куатротата забелязах, че отзад в багажника под "стъклената" част, освен надписа quattro са вградени и стопчета за усилен габарит(трябва да ги снимам) Те също се виждат под определен ъгъл на отваряне на капака :rocknroll: :)

П.П. Много се разочаровах от снимките правени в студиото и то в момента , в който ги отворих на компа ...не ми се вярваше, много тъмни и други цветове, след това си поиграх на уиндолса фото галерията, светлина,цветна температура...Но си трябва хубав фотоапарат сръчни настройки!
Аватар
JC_Явор
Mercedes фен
Mercedes фен

Мнениеот martinis » 18 Фев 2013, 15:08

JC написа:
П.П. Много се разочаровах от снимките правени в студиото и то в момента , в който ги отворих на компа ...не ми се вярваше, много тъмни и други цветове, след това си поиграх на уиндолса фото галерията, светлина,цветна температура...Но си трябва хубав фотоапарат сръчни настройки!

Триножник ако имаш, ако не потърси - има страшно евтини - ще ти свърши идеално работа на първо време... и пускаи самоснимачката ;)
Вярвам има апарата ти поне самоснимачка. А и без светкавица... пробвай и ми кажи какво мислиш за резултата ;) :cheers:
Търся: Кейсове (Дисплей кутии) в 1:43 и в 1:24
Аватар
martinis
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Martin
Колекционирам: 1:24 & 1:43 / 24H Le Mans / Classics / Trucks

Мнениеот Mr.Mercedes-Benz » 18 Фев 2013, 16:43

Добре дошъл и от мен. Поставяш страхотно начало. :shake: :shake: :shake:
Колкото до снимките, послушай martinis, самоснимачка и статив (малък или голям, ти прецени), чудеса правят. Светкавица няма нужда при статив и self timer.
Изображение Изображение :signmercedes: :signmclaren:
Аватар
Mr.Mercedes-Benz
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Краси
Колекционирам: Scale 43 - Mercedes-Benz only

Мнениеот JC_Явор » 19 Фев 2013, 01:55

Някои снимки са направени със статив, др. не, защото трябва да доближа фотото вътре на площадката така да се каже :D

Използвах две луминисцентни лампи, но трябва и трета и да са по-отдалечени от модела,особено страничните!

Другото, което е, апарата не става, ще си купя NIKON D80 или D5000, говорих с приятел доста наясно с тези неща и ми препоръчва D80, за обектива не знам още :) Естествено не само за снимане на моделчета :P

Трябва да наснимам и старите ми модели и да ги кача.
Аватар
JC_Явор
Mercedes фен
Mercedes фен

Следваща

Назад към Мащаб 1:18