Re: bat mitco's rally classixx -MG METRO Belga team

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Re: bat mitco's rally classixx -MG METRO Belga team

Мнениеот bat_mitco » 24 Авг 2013, 18:41

:rocknroll: Отдавна бях решил,че все някога ще се сдобия с модел в 1:18 и понеже ставаше дума за първия и възможно единствения в този мащаб , това без съмнение трябваше да е най-любимия рали автомобил, съответно изобщо не съм се замислял, кой точно да бъде...
:rocknroll: Знам,че със Стратос са се състезавали почти всички големи рали звезди от 70те, но аз от дете смятам,че най-големите стратокарачи са Сандро Мунари и Бернар Дарниш...Просто като помисля за Стратос и в съзнанието ми излизат точно тези двама пилоти...
:rocknroll: Но стига приказки...Да видим самия модел...
:rocknroll: LANCIA STRATOS HF RALLY(SUNSTAR CLASSIC RALLY - LIMITED EDITION)
BERNARD DARNICHE -ALAIN MAHE
CHARDONNET TEAM
WINNER RALLY TOUR DE CORSE 1981

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:rocknroll: Eто и някои любопитни подробности около автомобила,пилота и ралито...

Моделът,който избрах е специален,защото последната победа на Ланчия Стратос в е точно на Бернар Дарниш и Ален Мае на Тур дьо Корс в края на априли и началото на май 1981… Тогава французинът оставя след себе си Ги Фреклен с Талбот Лотус и Тони Понд с Датсун Вайълет, а състезанието не завършват Хану Микола,Бьорн Валдегард,Мишел Мутон,Жан Раньоти и Хенри Тойвонен…
Можете на видите кадри от ралито в това видео…http://www.youtube.com/watch?v=DR_SMJhCKvU

Изображение

:rocknroll: Не съм го търсил специално ,но така се получи…За около месец-два добавих в колекцията си модели на автомобилите спечелили за Стратос първата и последната победа в Световния рали шампионат…Нямам цялата победна стратоазбука… Само началото и края...Само алфата и омегата…Засега…

Изображение

:rocknroll: Бернар Дарниш кара за частният тим CHARDONNET TEAM…Доста време си мислех,че спонсор на тима е винарска фирма…Всъщност тима носи името на Андре Шардоне – бивш пистов състезател и рали пилот,както и вносител на Ланча за Франция…

Изображение

:rocknroll: През 1981 година Бернар Дарниш си прави ЕВО на външния вид , като си присажда коса...

Изображение

:rocknroll: Автомобилите на тима са в синьо… Като първия цвят на френския трикольор...'Bleu de France'., както са казвали
тогава…

Изображение

:rocknroll: Бернар Дарниш е рекордьор по победи в Тур дьо Корс с 6 победи…Толкова има и Дидие Ориол…

Изображение

:rocknroll: Бернар Дарниш е рекордьор и по победи и в знаменития скоростен етап от рали Монте Карло Кол дьо Турини…Това, на което му казват НОЩТА НА ГОЛЕМИТЕ НОЖОВЕ...

Изображение

:rocknroll: В един момент от ралито колата на Дарниш изглежда така...
Изображение
...а в друг така...
Изображение

Изображение
Последна промяна bat_mitco на 18 Дек 2016, 09:22, променена общо 13 пъти
Аватар
bat_mitco
Рали фен
Рали фен

Име: Димитър Димитров
Колекционирам: класически рали автомобили, футболни фланелки,автографи

Re: bat mitco's rally classixx -LANCIA STRATOS

Мнениеот Наугрим » 24 Авг 2013, 18:58

Поздравления. И за мен Стратосът е номер 1. Втората и предпоследната снимки са невероятни. Препоръчвам моделите на Бураго и Полистил в 24 и 25 мащаб, там има разнообразие от разцветки.
11 години в DiecastCarsBG
Наугрим
Организатор на сбирки - София

Мнениеот bat_mitco » 24 Авг 2013, 19:39

Наугрим написа:Поздравления. И за мен Стратосът е номер 1. Втората и предпоследната снимки са невероятни. Препоръчвам моделите на Бураго и Полистил в 24 и 25 мащаб, там има разнообразие от разцветки.

Амиии...Имам три модела на Ббураго в 1:24 на рали автомобили...Алпин Рено е долу-горе добър...Но LANCIA S4 на Хенри Тойвонен е за тройка по милост...Имам и един ФИАТ 500 Абарт...В общи линии съм приключил с това и вероятно въпросните модели ще подаря на някое дете,което има мерак да събира...
Аватар
bat_mitco
Рали фен
Рали фен

Мнениеот longfinmako » 25 Авг 2013, 18:33

Честито и добре дошъл в мащаба :shake:
Не съм разглеждал модела от близо никога,но по снимките си личи,че е добър.Със сигурност ще има нещо,което би могло да бъде по-добре направено,но като цяло са се справили добре от Сънстар.Мащаба е зарибителен и макар и доста по-скъп от 1/43, има доста добри попадения,които си заслужават да ги има човек.
:cheers: :cheers: :cheers:
Изображение

"If in doubt,flat out"
Tribute of Colin McRae
Аватар
longfinmako
Рали фен
Рали фен

Име: Стоян Милев
Колекционирам: Рали модели 1/43

Мнениеот Bat_Gele » 26 Авг 2013, 11:25

Добре дошъл в мащаб 1:18!
Честит Стратос и с пожелание да ги продължиш, не само Ланчите разбира се а и други Рали-Легенди в 1:18.
Моделът е прекрасен!
Основният критерий изработка/цена, при Сънстар, специално тази серия, съотношението е оптимално.

:clap: :cheers: :rocknroll:
Аватар
Bat_Gele
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Ангел
Колекционирам: предимно MB

Мнениеот ferrarista47 » 26 Авг 2013, 16:53

Добре дошъл и от мен в мащаба с по-големите "играчки" :D
И аз смятам, че при този производител е перфектно съотношението цена/качество!
Стратоса е голяма легенда, но за мен Делтите от онова време са по-по-най :twisted:
„Ферари е единственият отбор, в който пилотът е победител, дори и когато не печели“-Жак Вилньов, син на Жил Вилньов.
ACDC
Аватар
ferrarista47
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: РУСЛАН
Колекционирам: Horses ★1:18/1:43/1:64/1:87★

Мнениеот Наугрим » 26 Авг 2013, 21:06

Ето още нещо интересно - http://racingcars.wikidot.com/lancia-stratos-hf
11 години в DiecastCarsBG
Наугрим

Мнениеот martinis » 26 Авг 2013, 23:46

Привет и добре дошъл и от мен в този невероятен свят!
Чудесен е стратоса!
:shake: :clap: :cheers:
Търся: Кейсове (Дисплей кутии) в 1:43 и в 1:24
Аватар
martinis
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Martin
Колекционирам: 1:24 & 1:43 / 24H Le Mans / Classics / Trucks

Мнениеот azata » 27 Авг 2013, 22:12

Стратоса в големия мащаб е страхотен :rocknroll: :clap:
Аватар
azata
BMW фен
BMW фен

Колекционирам: Само Модели на BMW 1:43

Мнениеот bat_mitco » 28 Авг 2013, 09:36

С риска да бъда обявен за наивник, първите ми впечатленията от първата ми "осемнайска"...
:oops: Може би имах едни свръхочаквания,но бях леееко разочарован от размера на модела...Допреди десетина дена най-големите ми модели бяха тези в 1:24( ...едно ламбо...едно Ферари Енцо...Мерцедес SLK...три рали бръмчилки...Всички - Ббураго и Майсто...) и аз си мислех, че осемнайската едва ли не ще е напълни един рафт...Нещата се изясниха,като сложих Стратоса до ббураговската 1:24 Делта S4...Разбира се,че 1:18 е голям...
:shock: Следващото беше след изваждането от кутията...Осемнайската осезаемо тежи повече...Доста повече...
:oops: Нямаше начин...Детето Митко се изкефи мощно на всичките мърдащи се неща... Вратите...капаците ...фаровете...калъфът на допълнителните фарове...
:oops: Все още не съм открил всички пипнати дребни неща,които в наличните ми 1:43 стратоси просто ги няма...И изобщо не бързам да открия всичко...Рано ми е за капитални изводи, но може би точно това е най-хубавото на този мащаб...Че е моделът е като онези книги(..."Името на розата",да речем...), които препрочитам отново и отново и откривам неща,които не съм забелязвал до сега...
Последна промяна bat_mitco на 29 Авг 2013, 09:05, променена общо 2 пъти
Аватар
bat_mitco
Рали фен
Рали фен

Мнениеот Ивайло » 28 Авг 2013, 10:24

Добре дошъл в мащаба, колега! Чудесно начало. :shake:

По темата за размера, 1:18 наистина не е фрапиращо по-голям от 1:24, но точно Stratos е дребна кола и това има ефект. В мащаба има същински бижута, особено ако след време преминеш на рали модели на Kyosho. SunStar също са известни с много добрите си състезатели.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Re: bat mitco's rally classixx -Belga team QUATTRO

Мнениеот bat_mitco » 04 Юли 2014, 18:34

AUDI QUATTRO A1(SUNSTAR CLASSIC RALLY - LIMITED EDITION)
MARC DUEZ-WILLY LUX
Belga team
WINNER RALLY BOUCLES DE SPA 1983
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:rocknroll: Двадесет и шестото рали Букле дьо Спа се провежда от 4 до 6 февруари 1983 година.А победители са...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:rocknroll: Belga team всъщност е отбор спонсориран от марка белгийски цигари
Изображение

:rocknroll: Историята на отбора обхваща период от 1978 до 1988 година

Изображение

Изображение

:rocknroll: Belga team участва както в ралита така и в автомобилни състезания на писта – ( GT / ENDURANCE)
Изображение

:rocknroll: Тимът е познат на рали запалянковците от участията на Марк Дюез,Патрик Снайерс и Роберт Дроогманс в рали Златни пясъци…
Изображение
Марк Дюез беше първият пилот на Belga team,който участва в най-авторитетното българско рали...Страхотен пич,много зрелищен пилот...

Изображение

:rocknroll: Освен белгийските пилоти за Belga team са се състезавали и световните майстори...
...Хану Микола...
Изображение
...и Юха Канкунен...
Изображение

:rocknroll: През годините доста фирми са правили дай каст модели на машини на Belga team…Включително асистънс бусове…Повечето отдавна не се произвеждат…Съответно са ултраредки и ултраскъпи…
Изображение
Последна промяна bat_mitco на 15 Яну 2016, 18:12, променена общо 5 пъти
Аватар
bat_mitco
Рали фен
Рали фен

Мнениеот longfinmako » 04 Юли 2014, 19:36

Много е арно гАвудито :rocknroll: Знам как му се точеше и най накрая е при батко :) Честито :shake:
Малииииииииииии,последната снимка с всички коли на Белга кърти :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
Със сигурност има и още,както и сервизни коли и помощни превозни средства.

ИзображениеИзображение

Пък как му се точа на ето това в 1/43 :bounce: :bounce: :bounce:

Изображение

Изображение
Изображение

"If in doubt,flat out"
Tribute of Colin McRae
Аватар
longfinmako
Рали фен
Рали фен

Име: Стоян Милев
Колекционирам: Рали модели 1/43

Мнениеот bat_mitco » 05 Юли 2014, 07:46

longfinmako написа:Много е арно гАвудито :rocknroll: Знам как му се точеше и най накрая е при батко :) Честито :shake:
Малииииииииииии,последната снимка с всички коли на Белга кърти :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
Със сигурност има и още,както и сервизни коли и помощни превозни средства.

ИзображениеИзображение

Пък как му се точа на ето това в 1/43 :bounce: :bounce: :bounce:

Изображение

Изображение

Сигурно 99,999 процента( от народа във форума сбиращ състезателно(...и доста народ сбиращ цивилизация :lol:Аз съм изключението...0,000001те процента :P Имам нещичко по въпроса,но не заради това как изглежда колата... )умирга за коли брандирани MARTINI...Аз така, ама умножено по сто само че за Вelga team...Засега нещата са един модел и купища(ама купища !!!)снимки на модели и снимки на коли от различни ралита...За щастие има неща(включително от колажа...)които са възможни като за нашего брата...Скъпи,редки,но не невъзможни...
Аватар
bat_mitco
Рали фен
Рали фен

Мнениеот taiko » 05 Юли 2014, 08:23

Добре, че си дал снимка на това elga че здраво сезачудих какво е. От белг-ийски тим, до (предположих) цигари.
Сега ми се изясни. Аудито е мегажестоко. Сета е невероятен. Добре, че не събирам мащаб 1-18. Въпреки всичко НВ окраската ми е най-любима за ауди куатрото. Пък и навремето закусвах с по една кутия от същите фасове. Добре, че ги отказах... :D
ИСТОРИЯТА НА BMW В 1/43
ПРОДАВАМ 1/43

ПАИИСЕЕЕЕ, ГАЗИИИИИМ :)
Аватар
taiko
BMW фен
BMW фен

Име: Д-р К. Младенов, дм
Колекционирам: колички

Следваща

Назад към Мащаб 1:18