1:18 GAZ - 69 ЕДНА СБЪДНАТА МЕЧТА

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Re: 1:18 GAZ - 69 ЕДНА СБЪДНАТА МЕЧТА

Мнениеот svetlio » 17 Яну 2014, 18:52

Много се зарадвах като видях толкова коментари. Явно съм разбунил духовете и сега е виелица!!!!!!
Та.............. Няма да влизам в конфронтация с никого/а толкова ми се иска :D :cheers: /, само ще спомена няколко азбучни истини и мои наблюдения,
както и ще дам някои технически данни за модела, които съм пропуснал.
Ето какво - бих си купил веднага цялата колекция на СМС/респ. и други такива производители/ ако цената беше Аутоартовска. Нищо, че
90% от моделната гама не ми харесва/въпрос на вкус , нали?/. Всички знаете, че този мащаб 1:18 в момента се явява много детайлизиран и подробен с отлично качество.Произвеждането на модел от него е много трудно и свързано с неочаквани препятствия, такива, за които и самия производител не се е досещал.
Но...... и при този мащаб има "куци" модели и топ модели. Според мен Газката си е средна хубост с уклон към добър и много добър модел/защо - виж по-долу/, но от финансова гледна точка си мисля, че е малко висока цената, но в рамките на поносимото. Значи адаша има желание да даде 150-200 лева, но от тук нататук всеки лев е надценяване на модела, но като се има и в предвид неговото увлечение по военната техника, това накланя везните в посока "да, ще си я взема".
Мое наблюдение е, че въпреки изключително многобройната клиентела на соц. модели, хорицата си събират 43 мащаб и са спряли до тука. Всеки модел в по-голям мащаб е катастрофа за тях и не искат и да си помислят за закупуване. За това естествено има ред причини, особено финансовата и тази свързана с големия размер на мащаба, но няма логика да купуваш 43 мащаб за над 100 лева и да пренебрегваш 18-ти, за още малко пари отгоре, най-малкото заради това да отвориш капака на двигателя и да се насладиш на детайлите му, ако е направен повече от добре.Друга причина е моделната гама - например в 18-ти мащаб
има твърде малко модели на соц. возила и също така малко варианти на тях.
И малко за модела: погледнат отдолу всичко си му е наред и както трябва направено, не забравяйте и за спартанския вид на модела. Само, че има и една
малка подробност - има активно окачване и като се натисне отгоре ресорите се огъват. Също така отлично са направени и фарове, габарити и стопове с отделни стъкла. Двигателя е направен за добър и много добър, зависи от гледната точка.
МИНУСИ НА МОДЕЛА: Седалките, бризентовото покривало и закопчалките към него, както и закопчалките на предния капак, задния капак и закопчалките към него, антената - като че ли не е много на място.
Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот The_One » 04 Мар 2015, 22:50

Много уважавам такива покупки. Да, за тези пари можеше да се вземе нещо значително по-детайлно и изпипано. Но това нещо нямаше да е ГАЗ-69. И аз съм на този принцип. Понтонът на Revell ми излезе същите пари. Ами дразни ме, че не се отварят задните врати и багажника, но не взех вместо него W110 на Norev, защото нямаше да е W120, а щеше да е W110, та било то и с два пъти повече активни елементи и на половин цена. За мен марката и моделът имат по-голямо значение от това колко е изпипан един модел.

Кефът цена няма :cheers:

И аз бих си го купил някой ден, но в момента има други приоритети :)
Моите колички:

Ретро автомобили: 1:18 | 1:24 | 1:43 | 1:32; 1:64; 1:72; 1:87
Offroad автомобили: 1:18 | 1:24 | 1:43 | 1:32; 1:64; 1:72; 1:87
Аватар
The_One

Име: Николай ( Ники )
Колекционирам: Offroad колички, ретро колички, фосили, екзотични животни, монети, ценни камъни, фигурки животни

Мнениеот LADA 1600 » 13 Мар 2016, 16:13

Леле мале що нещо се е изписало за тази джипка.Добре че и аз не я пуснах,само и изчистих стъклата и и махнах тая антена с буркана отпред защото не ми харесва.
LADA 1600

Име: Илия
Колекционирам: автомобили-1:18,1:24

Предишна

Назад към Мащаб 1:18