1:18 GAZ - 69 ЕДНА СБЪДНАТА МЕЧТА

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Re: 1:18 GAZ - 69 ЕДНА СБЪДНАТА МЕЧТА

Мнениеот Наугрим » 12 Яну 2014, 17:21

LADA 1600 написа:Я някой китаец ме е изпреварил.Мислех да го правя ама щом го има на пазара по добре да си го купя.Колега джипката е страхотна.Веднъж като имаш модела,и нещо по него не ти харесва винаги можеш да го бутнеш тук там,стига да имаш усет и желание. :shock: :clap: :clap: :clap:

Благодаря и на мен ми харесва. Лошото е , че не знам как да реша проблема с петната по стъклата.
11 години в DiecastCarsBG
Наугрим
Организатор на сбирки - София
Организатор на сбирки - София

Мнениеот bojid » 12 Яну 2014, 20:47

Модела е много хубав. Аз съм чистил петна от един мой модел със много финна полир паста за коли,с мека кърпа,но зависи от пластмасата.
bojid

Колекционирам: 1/18

Мнениеот JC_Явор » 13 Яну 2014, 01:30

На ГАЗ 69 на предният капак ориг. пише "УАЗ", а не "ГАЗ" !
Това е вярно, не е грешка. Дядо ми имаше такава джипка, отделно на времето се състезавахме с друга 69-ка и на всичките пишеше Уаз на капаците !
Аватар
JC_Явор
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Явор Цветков
Колекционирам: Mercedes-Benz, offroad, състезателни и цивилни класики ! 1/18

Мнениеот bobarce » 15 Яну 2014, 22:57

Моделът е хубав. Производител от Китай:PAUDI MODELS. Достъпен е и може да се купи в Европа, разбира се. Друг китайски производител на ГАЗ-69 в този мащаб е China Promo Models и техните модели на ГАЗ-69 в различни варианти могат да се купят на стария континент.
Колега поздрави за придобивката, заслужава си :shake:
bobarce
Фен на руски коли
Фен на руски коли

Име: Димитър Димитров
Колекционирам: 1:43 СССР/Русия

Мнениеот svetlio » 16 Яну 2014, 18:19

Когато го купувахме го имаше само в Китай на сносна цена, затова и толкова го чакахме.
В момента ако е купен от Европа - доставката е от Китай. Цената общо взето не се е изменила много, но странното е че един толкова дългоочакван модел
има занижено търсене или поне аз така си мисля. Явно хората с носталгия намаляват пропорционално на възможностите им.
Другата възможност е целевата група, към която е обърнат.Ако братята китайци са мислели, че ще го купуваме да го доработваме и преработваме
са се излъгали - тогава трябваше да бъде на много ниска цена. Може би някой ще го направи, но масово - едва ли.
Има и нещо с което трябва бързо да свикваме - работната заплата в Китай се вдига постоянно . Не ми се мисли как един хубав ден всички тези модели
могат да се окажат не по джоба ни, защото заплатата на китаеца вече гравитира около твоята, моята и т. н.
Аз съм доволен, че успях да услужа на приятел и да го направя щастлив с този модел. Само времето ще покаже каква ще е съдбата на
модела. Заедно с този модел, както и няколко подобни военни реликви китайците опипват почвата и търсят откъде ще изскочи зайчето,
т. е. назрял е момента за високотехнологичен пробив с топ модел и топ цена.
Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот JC_Явор » 17 Яну 2014, 03:40

svetlio написа:, но странното е че един толкова дългоочакван модел
има занижено търсене или поне аз така си мисля. Явно хората с носталгия намаляват пропорционално на възможностите им

Според мен търсенето не е занижено, а като си купуваш модел на цена почти Г-клас на АА и получаваш нещо далеч от това като качество е нормално да си мислиш, че хората не го искат или феновете на автомобила нямат възможности .. според не е така, особено да се пише това тук, във спец. форум, в който хората покриват огромен спектър от интерес към различни марки, класове и тип модели !
Това, че нещо не е правено до момента, не е причина да се прехвалва и възвеличава в незаслужена доза !
За мен странното е друго, бил съм свидетел на това, как се оплюва хубав модел на АА или дори СМС за някакъв дребен детайл(вероятно заслужено), а тук за ценова категория АА като качество да се пренебрегват очеизбождащи недонаправени куп неща, най малкото не ми се струва коректно, точно и проф. !

За това китайците какви заплати получават, значи говорим в момента кой производител какво прави и е редно да се сравняват продуктите като цена и качество ,.. и пак казвам сега ! Защото АА и сега продават модели със същите китайски заплати, но предлагат в пъти повече !
Друго нещо, което ми прави впечатление, когато е налице соц. модел, хората до известна степен си затварят очите за дефекти и лоша направия, защото видиш ли.. никой досега не го е правил ...От друга страна на пазара има и дори в този подфорум представени наистина култови модели на още по-легендарни автомобили независимо какъв тип и все едно нищо не е станало ...
Нима Г- класата не е достатъчно легендарен, Дефендъра ?!?! Хамъра също ... ооо той е маисто и не става ...според мен вече е прекрасен модел също,...изброявам джипки, все пак да съм в духа на темата .
И да не остана неразбран, аз съм голям фен на руската военна техника и най вече на тази джипка и това, че я нямам е налице една основна причина ... къде и кой я прави и продава?Нима ако е пусната по магазините , както всички други производители няма да има интерес..не мисля така, ще има ! Но цена качество, този баланс трябва да е в норми !

Това е едно прекрасно хоби и интерес има към всичко , признавам , че мен лично ме дразнят някои неща, които вече споменах по-горе :) А и като човек, който се кефи на този тип автомобили и модели , реших да си изкажа мнението по въпроса , защото инак отивам в графа незаинтересован, а пък не е така . Този джип, УАЗ, ГАЗ, са ми все любими модели :cheers:

На последно място, евала на Светльо (Наугрим), иска модел, който го няма, поръчва и плаща без да го е виждал никой и каквото това, такива неща харесвам и уважавам !
Аватар
JC_Явор
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Явор Цветков
Колекционирам: Mercedes-Benz, offroad, състезателни и цивилни класики ! 1/18

Мнениеот bobarce » 17 Яну 2014, 12:34

Изчетох всички коментари в темата и не виждам особени забележки за недостатъци на модела. Колегата stanimir_qler е дал доста изчерпателен отговор на някой от критиките, както винаги Станимир е много точен. Искам да засегна проблема с мащабите, в които се правят соц.моделите. За съжаление руските брендове, специално най-изявените DiP и SSM, работят само в мащаб 43. Моделите от руския соц.период в мащаб 24, 18, 12 се правят само от китайски производители, като пауди, чайна моделс, сенчъри драгон и др.знайни и незнайни такива. Тези китайски производители не винаги се справят добре, вкл.и най-изявените сред тях. Разбира се нещата не са непоправими. Ще дам пример от миналата година. Сенчари от доста време пускаха на пазара модели на ЗИС 110 и ГАЗ 12 ЗИМ в мащаб 1:43. Цената им надхвърляше 150 долара, а на аукционите, стигаше до 300. Миналата година дип и сенчъри преиздадоха лимитирани тиражи на двата модела, по 252 бройки за всеки бренд с цена 150 долара. С помощта на дип моделите бяха подобрени и бяха посрещнати невероятно добре. Бройките на дип се изчерпиха преди появата им на пазара, чрез системата на предварителните поръчки. И така. Думата ми е, че китайските опити в едрите мащаби могат да бъдат подобрени, само чрез сътрудничество с руски фирми. Това е пътят, но те засега работят само в мащаб 43.
Ще повторя. На мен тази газка/уазка 69 ми хареса. Понеже мащабът и не е моят и аз се придържам към 43, ще се въздържа от по специфични коментари. Ще се радвам някога да видя модела на живо. :)
bobarce
Фен на руски коли
Фен на руски коли

Име: Димитър Димитров
Колекционирам: 1:43 СССР/Русия

Мнениеот Bat_Gele » 17 Яну 2014, 14:19

JC_Явор написа:
svetlio написа:, но странното е че един толкова дългоочакван модел
има занижено търсене или поне аз така си мисля. Явно хората с носталгия намаляват пропорционално на възможностите им

Според мен търсенето не е занижено, а като си купуваш модел на цена почти Г-клас на АА и получаваш нещо далеч от това като качество е нормално да си мислиш, че хората не го искат или феновете на автомобила нямат възможности .. според не е така, особено да се пише това тук, във спец. форум, в който хората покриват огромен спектър от интерес към различни марки, класове и тип модели !
Това, че нещо не е правено до момента, не е причина да се прехвалва и възвеличава в незаслужена доза !
За мен странното е друго, бил съм свидетел на това, как се оплюва хубав модел на АА или дори СМС за някакъв дребен детайл(вероятно заслужено), а тук за ценова категория АА като качество да се пренебрегват очеизбождащи недонаправени куп неща, най малкото не ми се струва коректно, точно и проф. !

За това китайците какви заплати получават, значи говорим в момента кой производител какво прави и е редно да се сравняват продуктите като цена и качество ,.. и пак казвам сега ! Защото АА и сега продават модели със същите китайски заплати, но предлагат в пъти повече !
Друго нещо, което ми прави впечатление, когато е налице соц. модел, хората до известна степен си затварят очите за дефекти и лоша направия, защото видиш ли.. никой досега не го е правил ...От друга страна на пазара има и дори в този подфорум представени наистина култови модели на още по-легендарни автомобили независимо какъв тип и все едно нищо не е станало ...
Нима Г- класата не е достатъчно легендарен, Дефендъра ?!?! Хамъра също ... ооо той е маисто и не става ...според мен вече е прекрасен модел също,...изброявам джипки, все пак да съм в духа на темата .
И да не остана неразбран, аз съм голям фен на руската военна техника и най вече на тази джипка и това, че я нямам е налице една основна причина ... къде и кой я прави и продава?Нима ако е пусната по магазините , както всички други производители няма да има интерес..не мисля така, ще има ! Но цена качество, този баланс трябва да е в норми !

Това е едно прекрасно хоби и интерес има към всичко , признавам , че мен лично ме дразнят някои неща, които вече споменах по-горе :) А и като човек, който се кефи на този тип автомобили и модели , реших да си изкажа мнението по въпроса , защото инак отивам в графа незаинтересован, а пък не е така . Този джип, УАЗ, ГАЗ, са ми все любими модели :cheers:

На последно място, евала на Светльо (Наугрим), иска модел, който го няма, поръчва и плаща без да го е виждал никой и каквото това, такива неща харесвам и уважавам !

Честит да му е моделът на Светлъо!
Ще си позволя само малко информация да добавя без да влизам със собствена позиция в дискусията.
Моделът в различните му изпълнения е от доста време на пазара, малко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Мисля че както още доста други модели в различните мащаби, били те на военна или друга тематика, китайските фирми производители са визирали единствено и само вътрешният си пазар. Разбираемо, все пак става въпрос за свръхдостатъчен брой потенциални клиенти с отношение към съответният тип и мащаб модели.
Слабо или въобще не се намират другаде, не само в Европа.
Когато си взех този модел от магазин в Берлин бях силно изненадан, че собственикът си е направил труда да го внесе (твърде вероятно е и историята да е доста по тривиална, да не забравяме, че китайците са навсякъде!):
Изображение
Качеството и изработката варира в много широки граници и цените, които понякога виждате (особено при европейските търговци) в редки случаи само следват нормалната логика цена/качество. Моментът на спекула не е за подценяване!
Споменатите вече Paudi Models:
Моделисимо
Изображение
https://ssl.kundenserver.de/modelissimo ... tail=58377

auctionslady в Ибей същият/сравним:
Изображение
http://www.ebay.de/itm/1-18-Toyota-Land ... 1c3a7631b1
(същият модел, който в момента не е наличен, за това давам линк на LC100 VX 1998-2007 същият производител/цена/качество)
Една важна подробност - auctionslady независимо че пише London, UK изпраща моделите от Hong Kong/China.
Аватар
Bat_Gele
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Ангел
Колекционирам: предимно MB

Мнениеот svetlio » 17 Яну 2014, 18:52

Много се зарадвах като видях толкова коментари. Явно съм разбунил духовете и сега е виелица!!!!!!
Та.............. Няма да влизам в конфронтация с никого/а толкова ми се иска :D :cheers: /, само ще спомена няколко азбучни истини и мои наблюдения,
както и ще дам някои технически данни за модела, които съм пропуснал.
Ето какво - бих си купил веднага цялата колекция на СМС/респ. и други такива производители/ ако цената беше Аутоартовска. Нищо, че
90% от моделната гама не ми харесва/въпрос на вкус , нали?/. Всички знаете, че този мащаб 1:18 в момента се явява много детайлизиран и подробен с отлично качество.Произвеждането на модел от него е много трудно и свързано с неочаквани препятствия, такива, за които и самия производител не се е досещал.
Но...... и при този мащаб има "куци" модели и топ модели. Според мен Газката си е средна хубост с уклон към добър и много добър модел/защо - виж по-долу/, но от финансова гледна точка си мисля, че е малко висока цената, но в рамките на поносимото. Значи адаша има желание да даде 150-200 лева, но от тук нататук всеки лев е надценяване на модела, но като се има и в предвид неговото увлечение по военната техника, това накланя везните в посока "да, ще си я взема".
Мое наблюдение е, че въпреки изключително многобройната клиентела на соц. модели, хорицата си събират 43 мащаб и са спряли до тука. Всеки модел в по-голям мащаб е катастрофа за тях и не искат и да си помислят за закупуване. За това естествено има ред причини, особено финансовата и тази свързана с големия размер на мащаба, но няма логика да купуваш 43 мащаб за над 100 лева и да пренебрегваш 18-ти, за още малко пари отгоре, най-малкото заради това да отвориш капака на двигателя и да се насладиш на детайлите му, ако е направен повече от добре.Друга причина е моделната гама - например в 18-ти мащаб
има твърде малко модели на соц. возила и също така малко варианти на тях.
И малко за модела: погледнат отдолу всичко си му е наред и както трябва направено, не забравяйте и за спартанския вид на модела. Само, че има и една
малка подробност - има активно окачване и като се натисне отгоре ресорите се огъват. Също така отлично са направени и фарове, габарити и стопове с отделни стъкла. Двигателя е направен за добър и много добър, зависи от гледната точка.
МИНУСИ НА МОДЕЛА: Седалките, бризентовото покривало и закопчалките към него, както и закопчалките на предния капак, задния капак и закопчалките към него, антената - като че ли не е много на място.
Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот The_One » 04 Мар 2015, 22:50

Много уважавам такива покупки. Да, за тези пари можеше да се вземе нещо значително по-детайлно и изпипано. Но това нещо нямаше да е ГАЗ-69. И аз съм на този принцип. Понтонът на Revell ми излезе същите пари. Ами дразни ме, че не се отварят задните врати и багажника, но не взех вместо него W110 на Norev, защото нямаше да е W120, а щеше да е W110, та било то и с два пъти повече активни елементи и на половин цена. За мен марката и моделът имат по-голямо значение от това колко е изпипан един модел.

Кефът цена няма :cheers:

И аз бих си го купил някой ден, но в момента има други приоритети :)
Моите колички:

Ретро автомобили: 1:18 | 1:24 | 1:43 | 1:32; 1:64; 1:72; 1:87
Offroad автомобили: 1:18 | 1:24 | 1:43 | 1:32; 1:64; 1:72; 1:87
Аватар
The_One

Име: Николай ( Ники )
Колекционирам: Offroad колички, ретро колички, фосили, екзотични животни, монети, ценни камъни, фигурки животни

Мнениеот LADA 1600 » 13 Мар 2016, 16:13

Леле мале що нещо се е изписало за тази джипка.Добре че и аз не я пуснах,само и изчистих стъклата и и махнах тая антена с буркана отпред защото не ми харесва.
LADA 1600

Име: Илия
Колекционирам: автомобили-1:18,1:24

ПредишнаСледваща

Назад към Мащаб 1:18