3 поколения Mercedes CLS

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Re: малко нови модели

Мнениеот a1_modelcars » 25 Фев 2018, 19:12

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Няколко неща, които мога да добавя:
1. Като цяло моделът е добре изработен, почти няма проблеми с качеството.
2. Няма скритите екстри като другите RR на Kyosho, но пък двигателя е добре направен, има разделително стъкло м/у водача и пътниците, има табели на праговете на задните врати на производителя на купето( както трябва да бъде), емблемите са добре направени итн.
3. Най-слабата страна на модела според мен е, че хромираните лайстни на предния капак не са отделен елемент, а са боя.
a1_modelcars

Име: Андрей
Колекционирам: 1/18

Мнениеот a1_modelcars » 25 Фев 2018, 19:33

А сега някои нови неща:

1. Последният модел за 2017 година - BMW 5 G30, Kyosho

Изображение

Не заслужава много голямо внимание, а и снимките не ми се получиха нещо. Като цяло има добра визия. Най-дразнещото нещо за мен е разминаването на хромираните рамки за вратите. Другото нещо, което също не е ОК, е че са пропуснали задните колани( всъщност има такива, но са отляти със задните седалки и съответно са в цвета на седалките), а предните колани са черни и от плат.

2. Първият модел за 2018 година - Audi A8L 2017, Norev

Изображение
Изображение
Изображение
a1_modelcars

Мнениеот a1_modelcars » 25 Фев 2018, 20:01

Изображение
Изображение
Изображение

Няколко думи: За съжаление с този модел се вижда, че и Norev са свалили качеството. Моделът не е на нивото на w222.
Външно изглежда ОК, с изключение на луфтовете най-вече на задната лява врата. Колкото и снимки да съм виждал, винаги точно тази врата има проблем. Което ме кара да мисля, че моя модел не е единичен случай. Друг минус е интериора - много пластмасов ми е, типичен за Welly. Колани изобщо липсват, въпреки че има перфорации за тях. Липсва и мокет в багажника, което не ми е чак такъв проблем.
И последното нещо, което не ми допада са гумите и джантите. Джантите сравнени с предния модел на Kyosho са с по-малък диаметър, а гумите пък са по-тесни.
На снимките модела е със свалено окачване( пристигна с повдигнато окачване като на джип). Плюс е, че е супер лесен за отваряне и регулиране на окачването.
И въпреки всичките критики, аудито не е лош модел. Мога да спомена, че предната решетка е много добре направена и е перфорирана. Също добре направени са фаровете и стоповете и на витрината моделът си изглежда добре.

Все пак на колегите, които са по критични като мен, мога да им препоръчам да изчакат хоби изданието, поне от снимките изглежда по-добре от дилърската версия и е с колани.
a1_modelcars

Мнениеот a1_modelcars » 25 Фев 2018, 20:14

3. Porsche 993 Carrera AA.

За този модел се чудих поне 2 години. Ядосваха ме малките неточности, които има. Цената в момента ми помогна за решението за покупка.
А и в крайна сметка реших да наблегна на плюсовете, а не на минусите:) Наложи се една бърза корекция на чистачките обаче. За колегите, които се интересуват- изпозлвал съм оригиналните чистачки и само им промених посоката. Но трябва да се внимава, защото за залепени много здраво. Веднъж демонтирани обаче са абсолютно идентични за лявата и дясната страна. Със сигурност това 993 има най-добрият двигател в мащаба. И тъй като имам повечето от поршетата на АА(а те си следват своите пропорции) трябваше да дoбавя и това. 993 ми е любимото 911 и имам още няколко такива на Burago(което ми е първият модел в мащаба), UT, GT spirit.

Изображение
А това е най-добрият детайл на АА 993.
Последна промяна a1_modelcars на 25 Фев 2018, 20:27, променена общо 2 пъти
a1_modelcars

Мнениеот a1_modelcars » 25 Фев 2018, 20:18

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
a1_modelcars

Мнениеот monk.17 » 25 Фев 2018, 22:57

Честити нови попълнения . :shake: Ауди-то на Норев наистина можеше да го направят по-добре , от скоро имам Рено Клио и съм изненадан колко добре са се справили с него - емблемите са фотоец ,има мокет дори и в багажника ,колани отпред и отзад ,но аз се дразня повече на Аутоарт за 993,защото е далеч от качеството на 930 и 964 . Аз имах големи очаквания за него , но ...затова се отказах да го взимам . :(
Аватар
monk.17

Име: Антонио
Колекционирам: 1:18; ~1980-2000

Мнениеот Thunderbolt » 25 Фев 2018, 23:11

ролса е брутален :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот Saiman » 26 Фев 2018, 00:04

Thunderbolt написа:ролса е брутален :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:

+1 Аудито също изглежда много добре. Честито. :cheers:
Saiman

Име: Кирил
Колекционирам: 1/12

Мнениеот a1_modelcars » 01 Мар 2018, 14:19

monk.17 написа:Честити нови попълнения . :shake: Ауди-то на Норев наистина можеше да го направят по-добре , от скоро имам Рено Клио и съм изненадан колко добре са се справили с него - емблемите са фотоец ,има мокет дори и в багажника ,колани отпред и отзад ,но аз се дразня повече на Аутоарт за 993,защото е далеч от качеството на 930 и 964 . Аз имах големи очаквания за него , но ...затова се отказах да го взимам . :(

Честита Баба Марта на колегите! С пожелания за много здраве и много нови модели!

За Аудито съм напълно съгласен, можеше да се постараят повече. Норев имат много добри модели, като вземеш повечето им Мерцедеси, БМВ Х6 итн., включително и Рено Клиото. С А8 малко са се изложили. Затова съветвам, който иска този модел да изчака да излезе синия от каталога им, може да е по-добър. Иначе си личи, че и Норев спестяват. А от данните им се вижда, че приходите им намаляват от 6.4 милиона долара(през 2014) на 3.4 милиона долара (през 2017), т.е 2 пъти. Също така са намалили и работниците си в собствената си фабриката в Китай от 350 (през 2014) на 267 (през 2017). Въпреки това са избрали стратегия да запазят цените за сметка на качеството и по-малко активни елементи/ детайли( визирам запачатаните модели). Аз лично нямам нищо против за 10-20% увеличение на цените и запазване на качестото и детайлите от 2014-2015 година.

Що се отнася до 993 на АА модела си заслужава, ако можеш да преглътнеш 1-2 неща. Модела е много критикуван и според мен критиките не са толкова заслужени. Мен лично най-много ме дразнеха чистачките и веднага си намерих решение на проблема като ги свалих и им обърнах посоката. Стоповете мога да ги преглътна, останалите неща са незначителни. Да, абсолютно не е готино да ти се налага да поправяш чисто нов модел на АА и то на цена от близо 200 евро...... но затова пък и цената му падна от 180 евро на 100-120 евро (което си е цената на GT spirit в момента). А тук получаваш много повече от GT spirit:) В крайна сметка всеки сам си решава, но за мен е най-доброто 993 в мащаба.
a1_modelcars

Мнениеот Ивайло » 01 Мар 2018, 23:01

Твоята тема е като новинарска емисия за мен. Виждам модели, за които дори не знаех, че съществуват. Опасявам се, че това ще е първото А8, което съзнателно ще пропусна. Като изработка не ме притеснява, че е некачествено, но пропорциите на задницата на истинската кола ме стреснаха. Все пак да не се заричам... Благодаря за съвета да изчакам хоби версията.

Бях пропуснал и G30 на Kyosho. Първо се зарадвах, че отново те са поели марката, но като разгледах снимки - Paragon се справят по-добре или на подобно ниво. Джантите обаче са отлични. Ако излезе М в синьо, сериозно ще се замисля. И все пак е добро попълнение в колекцията. Аз вече не съм толкова критичен и се радвам на всяко издание.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот makata » 02 Мар 2018, 02:22

Силно се замислям за А8-цата след тези снимки. Вярно, че не е най-добре направената, но пък е единствената за момента :)
Продавам Audi в мащаб 1:43
http://diecastcarsbg.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=18396
Аватар
makata

Име: Крис Петров
Колекционирам: VAG марки (Vw, Audi, Porsche, Seat и тн)

Мнениеот monk.17 » 04 Мар 2018, 13:38

a1_modelcars написа:
monk.17 написа:Честити нови попълнения . :shake: Ауди-то на Норев наистина можеше да го направят по-добре , от скоро имам Рено Клио и съм изненадан колко добре са се справили с него - емблемите са фотоец ,има мокет дори и в багажника ,колани отпред и отзад ,но аз се дразня повече на Аутоарт за 993,защото е далеч от качеството на 930 и 964 . Аз имах големи очаквания за него , но ...затова се отказах да го взимам . :(

Честита Баба Марта на колегите! С пожелания за много здраве и много нови модели!

За Аудито съм напълно съгласен, можеше да се постараят повече. Норев имат много добри модели, като вземеш повечето им Мерцедеси, БМВ Х6 итн., включително и Рено Клиото. С А8 малко са се изложили. Затова съветвам, който иска този модел да изчака да излезе синия от каталога им, може да е по-добър. Иначе си личи, че и Норев спестяват. А от данните им се вижда, че приходите им намаляват от 6.4 милиона долара(през 2014) на 3.4 милиона долара (през 2017), т.е 2 пъти. Също така са намалили и работниците си в собствената си фабриката в Китай от 350 (през 2014) на 267 (през 2017). Въпреки това са избрали стратегия да запазят цените за сметка на качеството и по-малко активни елементи/ детайли( визирам запачатаните модели). Аз лично нямам нищо против за 10-20% увеличение на цените и запазване на качестото и детайлите от 2014-2015 година.

Що се отнася до 993 на АА модела си заслужава, ако можеш да преглътнеш 1-2 неща. Модела е много критикуван и според мен критиките не са толкова заслужени. Мен лично най-много ме дразнеха чистачките и веднага си намерих решение на проблема като ги свалих и им обърнах посоката. Стоповете мога да ги преглътна, останалите неща са незначителни. Да, абсолютно не е готино да ти се налага да поправяш чисто нов модел на АА и то на цена от близо 200 евро...... но затова пък и цената му падна от 180 евро на 100-120 евро (което си е цената на GT spirit в момента). А тук получаваш много повече от GT spirit:) В крайна сметка всеки сам си решава, но за мен е най-доброто 993 в мащаба.

Напълно си прав ,че това 993 е най-доброто в мащаба и ако го намеря на цени от 100-120 евро може би бих го взел . :)
Аватар
monk.17

Име: Антонио
Колекционирам: 1:18; ~1980-2000

Мнениеот a1_modelcars » 06 Мар 2018, 12:15

Ивайло написа:Твоята тема е като новинарска емисия за мен. Виждам модели, за които дори не знаех, че съществуват. Опасявам се, че това ще е първото А8, което съзнателно ще пропусна. Като изработка не ме притеснява, че е некачествено, но пропорциите на задницата на истинската кола ме стреснаха. Все пак да не се заричам... Благодаря за съвета да изчакам хоби версията.

Бях пропуснал и G30 на Kyosho. Първо се зарадвах, че отново те са поели марката, но като разгледах снимки - Paragon се справят по-добре или на подобно ниво. Джантите обаче са отлични. Ако излезе М в синьо, сериозно ще се замисля. И все пак е добро попълнение в колекцията. Аз вече не съм толкова критичен и се радвам на всяко издание.

Супер радвам се, че четеш темата :) И още повече ще се радвам, ако съм полезен с инфото. Paragon (имам 5 техни модела) определено се справяха много по-добре от това, което показва Kyosho с това G30. BMW X6 на Norev също е на много по-добро ниво и без никакви проблеми с качеството. Аз вече свикнах с това всеки нов модел да има някакъв проблем и също не съм толкова критичен. Но всеки път се надявам проблемът да е малък или незначителен и да не ме дразни чак толкова много :) Предполагам синята Мка ще е следващата стъпка на Kyosho, тази също е с М пакет. Джантите са си добре със сигурност.
a1_modelcars

Мнениеот a1_modelcars » 06 Мар 2018, 12:22

monk.17 написа:Напълно си прав ,че това 993 е най-доброто в мащаба и ако го намеря на цени от 100-120 евро може би бих го взел . :)

Добре, изпращам инфо. Надявам се да е ОК с администраторите и да не се приеме като реклама на един или друг търговец, а като полезна информация.

Моето 993 го взех оттук. Цената все още е 120 евро, може и някаква януарска промоция да съм хванал, защото беше с безплатна доставка.

https://www.colognemodelcars.com/en/aut ... 1-18-78133

След като вече го бях поръчал, го намерих на 100 евро в http://www.ebay.de.

Винаги така става :)
a1_modelcars

Re: Още малко нови модели за 2018

Мнениеот a1_modelcars » 04 Ное 2018, 13:02

Най-после намерих малко време да си обновя темата. А имам най-малко 3 причини да го направя.

1вият модел, който искам да представя е Bentley Bentayga на Kyosho:

Изображение

Снимката е заедно с Audi Q7 за фон. Той е технологичният събрат на Bentayga. Странното е, че като размери са едни и съши, а кутията на Бентлито е почти два пъти по-голяма.

Изображение

Заедно с Flying Spur за фон.

Изображение

И още една снимка. Ясно се виждат сходни елементи в дизайна.

Изображение
Последна промяна a1_modelcars на 04 Ное 2018, 14:10, променена общо 3 пъти
a1_modelcars

ПредишнаСледваща

Назад към Мащаб 1:18