LA PASSIONE ROSSA V12 - Panamerican 20 000

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Re: LA PASSIONE ROSSA V12 - F12 TDF Nuovo Nero Daytona - BBR

Мнениеот Lucky13 » 08 Окт 2018, 03:15

Thunderbolt написа:болница..... страхотно седят всички заедно

Благодаря.

Те малко ми се пообъркаха плановете за реда на представяне, ама пустия му F12 TDF дойде и аз бях обещал, че ще го покажа веднага като излезе. Иначе идеята беше да се заърши с 575 Суперамериката (въпреки, че всъщност последното 575 е Загатото) и от там да се отвори дума от къде идва името Суперамерика и историите на автомобилите, които са го носили. Сега обаче, след като имаше грубо вмешателство от BBR :crazy: мисля, че ще е по-удачно да запълня липсата на 599 в семейното дърво на V12 модерните Ферарита. Чак след това ще се върна към първите грандтурери.
Аватар
Lucky13

Re: LA PASSIONE ROSSA V12 - 599 GTB Fiorano

Мнениеот Lucky13 » 13 Окт 2018, 10:31

След като имена като Модена, Маранело и Енцо вече са се появили на модели на Ферари, логичното продължение е Фиорано- тестпистата използвана от години за развитието на нови модели, която е разположена до Фабриката на Ферари. От началото на седемдесет години до ден днешен, всеки шосеен автомобил, всяка състезателна кола и всеки болид от формула1 са разработеnи на пистата Фиорано.
В чест на пистата, новият Гранд Турер от Маранело, представен на Женевския Авто Салон през 2006г., носи името 599 GTB Fiorano. Ferrari 599 Grand Turismo Berlinetta Fiorano продължава традицията на V12 моделите с преден двигател започната още с 275 и 365 моделите и също като тях носи почерка на "Маестро" Пининфарина.
Наследникът на 550 Маранело, има под капака си V12 двигател базиран на този в Енцото с обем от 5999сс (от там и 599 в името), който е добър за 620к.с. при 7600 оборота. В края на 2006г, 599 GTB Fiorano е тествано срещу прословутото F40. Легендата от '80те години постига максимална скорост от 324км/ч, а Фиораното записва 330. Това го прави най-бързото Феарари за онова време.

FERRARI 599 GTB FIORANO - Mattel Elite

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Re: LA PASSIONE ROSSA V12 - Panamerican 20000

Мнениеот Lucky13 » 23 Ное 2018, 05:27

Както съм казвал и преди, за мен хобито не е само самите модели, а и цялата история около марките и автомобилите които представят. Това означава, че колекцията ми съответно е не само от модели и в много случаи, моделите всъщност са закупени след като нещо друго е влезло в колекцията ми и е провокирало купуването на модела.
Перфектен пример е промоционалния тур на Ферари през 2006г. - Panamerican 20 000.
През Юли 2006г., на пресконференция в Маранело, Ферари обявяват проекта си Panamerican 20 000. Това е пробег от 20 000 мили, започващ в Бразилия и завършващ в Ню Йорк. За 84 дни, 50 журналисти от различни държави ще карат две Ферарита 599 Fiorano през Латинска Америка на Север, през Панамския Канал и Мексико, а след това от западния браг на САЩ до източното крайбрежие където пътешествието ще завърши в Ню Йорк, след като премине за кратко през Канада. Идеята е да се демонстрира надежността и качеството на двете 599 Ферарита, по пътища и условия в които машини от Маранело никога не са стъпвали. От елементарни кални пътища през джунгли, надморските височини на Андите до температурите на пустинята и солените плата до трафика на Ню Йорк.
Вече над десет години в колекцията ми се намира книгата, която документира цялото пътешествие на двете Ферарита, следвани от кервана от шест поддържащи автомобила.

Изображение

В нея пътешествието е описано в невероятни снимки, заедно с препятствията и трудностите с които екипите се сблъскват. Маршрутът започва в Бело Хоризонте, Бразилия и след това минава през Аржентина, Чили, Боливия, Перу, Еквадор, Колумбиа, Панама, Костарика, Никарагуа, Хондурас, Ел Салвадор, Гватемала, Мексико, Щатите и Канада.

Изображение

В Понеделник, на 24и Август 2006г., в десет и тридесет сутринта, Караванът тръгва от Бразилия.

Изображение

С помощта на познати колекционери още тогава се снабдих с меморабилия от пътешествието......

Изображение

......но моделите, които Мател Елит правят са в колекцията ми от скоро.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Re: LA PASSIONE ROSSA V12 - Panamerican 20 000

Мнениеот Thunderbolt » 23 Ное 2018, 20:22

тези коли да са ги извадили от зоната им на комфорт. моделчето също е яко
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Re: LA PASSIONE ROSSA V12 - Panamerican 20 000

Мнениеот Lucky13 » 05 Дек 2018, 02:28

Следващата дестинация е Аржентина. След преминаването на границата, двете кончета от Маранело се срещат с местните gauchos (аржентинските каубои).

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Предишна

Назад към Мащаб 1:18