МИШ МАШ - BMW и една легенда.

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Re: МИШ МАШ - Обратно в Sant'Agata...на открито

Мнениеот Lucky13 » 07 Юли 2017, 09:36

Тихомир написа:Много ми харесаха и трите. Аутоартът е в много интересен и нетипичен цвят. :)

Да. Аз за това го взех. Всичките ми ламбота гледам да са в различни цветове. Те междудругото и трите са АутоАРТ.
Аватар
Lucky13

Мнениеот Ивайло » 07 Юли 2017, 09:56

Много редки и желани Diablo-та - хубави, стари AutoArt-и. Особено ми харесва купето в този оранжев металик. Колко го търсих, но накрая се зарадвах, че намерих поне сивия. Още преди години бяха невъзможни за откриване, а днес новите колекционери сигурно не знаят, че са съществували. И аз следвам правилото, че Lambo-тата трябва да са разноцветни, макар че за много от тях предпочитам жълтото.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот Lucky13 » 07 Юли 2017, 09:58

На червеното има забележки по боята и му липсват ауспусите. Съответно има планове за него и най-вероятно няма да остане червено.
Аватар
Lucky13

Мнениеот a1_modelcars » 09 Юли 2017, 18:52

Много добри ламбота! Завиждам ти благородно за тройката.
a1_modelcars

Име: Андрей
Колекционирам: 1/18

Мнениеот Lucky13 » 12 Юли 2017, 04:06

Ами тя всъщност е четворка, ама нямах време да кача и черното.
Ето я тройката заедно

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Re: МИШ МАШ - Обратно в Sant'Agata...великолепната четворка

Мнениеот Lucky13 » 12 Юли 2017, 04:54

Да добавим и ДЗВЕРО....

LAMBVORGHINI DIABLO Super Veloce - AutoART

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Lucky13 » 13 Юли 2017, 18:13

Всъщност те са пет Диаблота на АутоАрт в колекцията ми, но петото беше вече показано. Освен това то не се брои, защото (истинската кола) е правено вече под контрола VAG и е тотално друга бира от последните четири, които са произведени под попечителството на Крайслер.
Та идеята със завръщането към Сант'Агата беше следващия модел, който е базиран на платформата на Диаблото....Да видим, ще има ли познали.
Аватар
Lucky13

Мнениеот Тихомир » 13 Юли 2017, 22:00

Хич не съм наясно с АутоАрт и моделите им в 1:18 през годините, предполагам и това последното не е първа младост. Интересно ми е как е откъм боя? На снимките ти изглежда перфектно и много облизано. Питам защото се чудя дали има смисъл да си купуват стари АА, аз ударих една греда с такъв стар модел и още ми държи влажно...
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: 1920-1939 и Ferrari

Мнениеот Lucky13 » 15 Юли 2017, 21:31

Тишо, ако ти харесва някой от старите АутоАРТ модели, вземи си го. То без греди не може. И най-големите голмайстори удрят греди. Понякога и тотално пропускат вратата.
От четирите Ламбота, оранжевото е най-старо, а черното най-ново. Тиквеното е перфектно като боя, а на черното малко му се е замътил блясъка на пластмасовото крило отзад, което се оправя лесно с малко полирпаста. Роудстърите са на една възраст. Жълтото дойде от занемарена колекция, без кутия. Беше седяло на етажерка в някакъв офис над десет години и беше цялото в прах. След внимателно почистване обаче светна перфектно, като ново. Червеният роудстър пристигна като чисто нов от добре поддържана колекция, запечатан в кутията си. По неговата боя има забележки, но по пластмасовите части, а не металните.
Това което искам да кажа е, че никога не знаеш какво билетче ще изтеглиш. По принцип чумата не е типична гледка при тези модели. За това пък пружините, които им държат вратите отворени, почти 100% са заминали и декалите им се ронят при допир. Моделите имат своя чар и ако ти харесват, бих казал- взимай.
Аватар
Lucky13

Re: МИШ МАШ - RISE AND FALL OF A SUPERCAR

Мнениеот Lucky13 » 17 Юли 2017, 02:18

Върнах се към Сант'Агата, заради Диаблото, защото на негова база започва разработката на един друг суперавтомобил.
Честно казано, ме мързи да правя извадки, превеждам, пиша и пренареждам текстове и за това просто ви давам линк. Информацията е много интересна, а най-отдолу има и много интерсно видео. Горещо препоръчвам да се види.

http://sometimes-interesting.com/2016/1 ... -supercar/

BUGATTI EB110 - Bburago

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот commodore » 17 Юли 2017, 04:20

Това Бураго е СИЛА!!! :rocknroll:
не ми дреме,режем без упойка

Изображение
Аватар
commodore
Opel фен
Opel фен

Име: Стефан
Колекционирам: всичко което ми харесва в мащаб 1/43,1/18

Мнениеот Lucky13 » 17 Юли 2017, 06:08

Това Бураго наистина е много добро, но интериора, както и под капаците е боядисвано всичко.
Аватар
Lucky13

Мнениеот commodore » 17 Юли 2017, 06:44

Lucky13 написа:Това Бураго наистина е много добро, но интериора, както и под капаците е боядисвано всичко.

Вижда се,вижда се. :) :hello:
не ми дреме,режем без упойка

Изображение
Аватар
commodore
Opel фен
Opel фен

Име: Стефан
Колекционирам: всичко което ми харесва в мащаб 1/43,1/18

Мнениеот Тихомир » 18 Юли 2017, 11:22

Колата е от най-интересните от 90-те, на мен поне винаги ми е харесвала. Фен съм на марката Бугати, но на предвоенните модели. Тук имаше някакъв момент, че Ферари изиграват карти срещу новото Бугати. Колко е вярно, не знам, бях го чел някъде. Приятен модел от Бураго. :)
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: 1920-1939 и Ferrari

Мнениеот Antara1 » 18 Юли 2017, 13:11

Велик автомобил! :clap:
Има много теории за краха на това Бугати,включително,че то е идеалният вариант за изпиране на парите на мафията,но много ми допаднаха последните редове от тази извадка:

".....До ден-днешен Артиоли твърди, че в оснавата на атаката срещу него е Ferrari и нейният президент по това време Лука ди Монтедземоло, който иска да отстрани Bugatti като конкурент. Босът на Ferrari разполага с огромна власт в родината си и за него не е проблем да „посъветва” кредиторите на Bugatti да си поискат парите чрез съда.

Доколко е прав Артиоли, може много да се спори. Факт е, че веднага след като той решава да възроди Bugatti, от Ferrari незабавно разтрогват договора с него като основен дистрибутор на марката в Германия. По-скоро обаче проблемът е другаде – Артиоли просто закъснява с навлизането си в бизнеса. По това време автомобилостроенето вече изисква огромни инвестиции и често носи огромни загуби. А италианецът е романтик, който се изжиява като идеен наследник на Еторе Бугати. За да успееш в този бизнес обаче е нужен друг тип ръководител – жесток и безкрупулен. Такъв, какъвто е шефът на VW Фердинанд Пиeх...."
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

ПредишнаСледваща

Назад към Мащаб 1:18