LA SCUDERIA - The Dark Horses

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

LA SCUDERIA - The Dark Horses

Мнениеот Lucky13 » 13 Юли 2015, 10:51

1952 FERRARI 500F2 - Winner British Grand Prix Silverstone 1952Alberto Ascari - Exoto

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна Lucky13 на 27 Дек 2017, 18:46, променена общо 2 пъти
Аватар
Lucky13

Re: SCUDERIA FERRARI

Мнениеот Lucky13 » 13 Юли 2015, 12:19

FERRARI 500 F2- Winner, BRDC International Trophy at Silverstone, 1952- Rudy Fisher - Exoto

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Lucky13 » 14 Юли 2015, 09:32

1953 FERRARI 500F2 - CMC

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Thanks for looking
Аватар
Lucky13

Мнениеот Lucky13 » 14 Юли 2015, 19:09

1953 FERRARI 500 F2 Long Nose - Jacques Swaters - Grand Prix of Berlin - Exoto

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Thunderbolt » 15 Юли 2015, 00:43

Страхотни снимки и модели :rocknroll:
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот Lucky13 » 15 Юли 2015, 01:22

Thunderbolt написа:Страхотни снимки и модели :rocknroll:

Благодаря. :cheers:

Тук ще слагам състезателните кончета, не само от Формула1. Ама тия нямам нерви да ги слагам под ред и да им пиша историите. :oops:
Аватар
Lucky13

Мнениеот Lucky13 » 16 Юли 2015, 23:22

Ferrari Tipo 500/625 - Aintree International 200, 1954 - Reg Parnell - Exoto

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Antara1 » 17 Юли 2015, 09:33

Уникално!!! Имам чувството,че ако завъртиш манивелата ще запали двигателят. :clap: :clap: :clap:
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот Lucky13 » 17 Юли 2015, 09:40

Искам да отбележа един любопитен детайл на този модел. Това са "перките" зад предните гуми, отстрани на тялото. Много хора мислят, че това са някакви ранни стъпки в аеродинамиката и са един вид спойлери. Всъщност, състезанието, което Парнел печели се е състояло в дъжд. И тези перки имат функцията на калници. Предназначението им е да не позволяват на предните гуми да хвърлят вода и кал върху пилота.
Аватар
Lucky13

Re: LA SCUDERIA

Мнениеот Lucky13 » 18 Юли 2015, 00:46

Ferrari 500/625 F1 - 1954 British Grand Prix - Louis Rosier - Exoto

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Lucky13 » 18 Юли 2015, 11:34

Поради невероятния интерес проявен към най-печелившото състезателно шаси в историята на Формула едно, донесло първата титла nа Ферари, както и първата титла на Аскари, ще сменим малко темата.

Един пилот, който не веднъж е казвал, че е сигурен, че има много по-добри пилоти от него, които просто никога не са получили шанса да покажат какво могат, получава своят такъв шанс, по чиста случайност. Останалото както казват, е история…..

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Lucky13 » 20 Юли 2015, 01:14

За съзтезанието на СПА в Белгия, през 1991 година може да сте чували много неща. Като на пример, че едно момче на име Михаел Шумахер е спал в детски хостел, заедно с мениджъра си Вили Вебер. Също така, че пилотът на Джордан Бертранд Гашо е арестуван след като се нахвърля на таксиметров шофьор и не може да участва в състезанието. Това, заедно със $150 000, които Мерцедес плаща на Джордан, плюс бялата лъжа на мениджъра му, че Михаел е много добър на тази писта, дава възможност на младия Шумахер да се състезава на мястото на Гашо. Михаел никога не е карал на тази писта преди и я учи, като върти педали по нея със сгъваемо колело. Той обаче се квалифицира седми на стартовата решетка, което е най-доброто постижение на отбора до този момент. Когато състезанието започва, съединителя на Джордана издава богу дух, само 500 метра след старта. В последствие, СПА се превръща в любимата писта на Шумахер и е най-често свързваната с него.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Но друга писта, която е не по-малко важна в кариерата на бъдещия шампион е Монца. Това е мястото, където през 1996 година Шуми печели сърцата на тифозите. Това е мястото където през 2000 година напуска пресконференцията в сълзи и това е мястото където обявява края на кариерата си през 2006та.
Но най-вече това е мястото където всъщност започва истинската му кариера. Безкрайни преговори между Джордан и Бенетон започват в деня след дебюта на Шумахер в Белгия и завършват в навечерието на тренировките на Монца, където той вече е пилот на Бенетон-Форд. Италианското Гран При е първото му истинско състезание. "Беше първия път, когато карах повече от 500 метра" - казва той, но не само това - "Имах и дуел с Айртон Сена. Той нямаше най-добрия старт и аз можах да се залепя за задницата му и дори да го атакувам, въпреки, че не можах да го мина." Това е момента в който според Михаел, той е осъзнал, че дори и шампионите са проста хора. Дори и с три световни титли зад името си, какъвто е бил случаят с новия му съотборник Нелсън Пикет.
Михаел Шумахер кара пет състезания, рамо до рамо с Нелсън Пикет, като бразилецът успява да се квалифицира по-добре от него само веднъж. Младият Шуми завършва сезона с четири точки, две от които взима на Монца. По време на квалификацията в Япония претърпява първата си катастрофа и в Австралия също не завършва.
Така първите му шест състезателни уикенда във Формула 1 са по-интересни и вълнуващи отколкото цялата кариера на някои пилоти.

Изображение

Изображение

Изображение

BENETTON-FORD B191 - Monza - Michael Schumacher - Minichamps

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Bat_Gele » 20 Юли 2015, 20:15

Аз лично малко онемях при толкова много Exoto 500 F2, предполагам и другите колеги също.
Може би това е причината за липса на отзиви :oops: :roll:

Михаел Шумахер е пилотът със специално място в сърцето ми и във витрините ми, знаеш, дано да е добре и да се появи скоро напълно възстановен!
Аватар
Bat_Gele
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Ангел
Колекционирам: предимно MB

Мнениеот Thunderbolt » 20 Юли 2015, 20:43

толкова модели като се появят наведнъж и става страшно, трудно може да се коментира адекватно.
страхотни модели, колкото и странно да звучи, мен най-много ме грабна Джордан-а. далеч не заради изработката ами заради историческата му значимост и особената му красота (дори статично изглежда в движение)
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот Lucky13 » 20 Юли 2015, 21:54

Thunderbolt написа:толкова модели като се появят наведнъж и става страшно, трудно може да се коментира адекватно.
страхотни модели, колкото и странно да звучи, мен най-много ме грабна Джордан-а. далеч не заради изработката ами заради историческата му значимост и особената му красота (дори статично изглежда в движение)

Напълно съм съгласен с теб. Джордана като моделче, не е нищо особено. Като болид, също е бил пълно дърво. Но в него има нещо много привлекателно. Аз много си го обичам и ми е една от любимите формули.

Bat_Gele написа:Аз лично малко онемях при толкова много Exoto 500 F2, предполагам и другите колеги също.
Може би това е причината за липса на отзиви :oops: :roll:

Михаел Шумахер е пилотът със специално място в сърцето ми и във витрините ми, знаеш, дано да е добре и да се появи скоро напълно възстановен!

Геле, с Екзото не сме приключили, но смених малко тематиката, защото останах с впечатление, че на никой не му е интересно да гледа тези стари пури. Относно Шуми, не мисля, че някога ще бъде напълно здрав. Аз лично бих му дръпнал щепсела, вместо да се мъчи. Не можеш да държих един толкова борбен и свободен дух е едно умряло тяло.
Аватар
Lucky13

Следваща

Назад към Мащаб 1:18