LA SCUDERIA - The Dark Horses

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Re: LA SCUDERIA

Мнениеот Lucky13 » 19 Юли 2017, 06:23

През 1996г., Михаел Шумахер печели три състезания, което са три повече от реалните способности на болида. Първата победа идва в пороя на пистата в Барселона. Следва победата на СПА в Белгия и като за последно, Италианското Гран Премио на легендарната писта Монца. Още първото състезание след Испания, това в Монреал, Канада, Ферари следва примера на другите отбори и "си вдига носа". Носовете на болидите във Формула 1 остават с вдигнати носове и до ден днешен.

FERRARI 310/2 - Michael Schumacher - Winner at Gran Premio d'Italia 1996 - Minichamps

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Antara1 » 19 Юли 2017, 09:54

Четвъртата снимка е много яка и е достойна за настоящия фотоконкурс! :clap:
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот Lucky13 » 19 Юли 2017, 21:32

Antara1 написа:Четвъртата снимка е много яка и е достойна за настоящия фотоконкурс! :clap:

Благодаря ти.
След твоето предложение се замислих. А след като жената каза, че трябвало да я включа, вече нямам избор. :lol: Слушам и изпълнявам. :lol:
Вечеряхме с жена ми на терасата. И по едно време на залез, небето започна да става огнено. Аз зарязах вечерята и й казвам, че ТРЯБВА да снимам. Не беше особено въодушевена... Та сега смея ли да не изпълнявам. :twisted:
Аватар
Lucky13

Мнениеот ferrarista47 » 24 Юли 2017, 22:43

Lucky13 написа:
Antara1 написа:Четвъртата снимка е много яка и е достойна за настоящия фотоконкурс! :clap:

Благодаря ти.
След твоето предложение се замислих. А след като жената каза, че трябвало да я включа, вече нямам избор. :lol: Слушам и изпълнявам. :lol:
Вечеряхме с жена ми на терасата. И по едно време на залез, небето започна да става огнено. Аз зарязах вечерята и й казвам, че ТРЯБВА да снимам. Не беше особено въодушевена... Та сега смея ли да не изпълнявам. :twisted:

Вклчвай,вкючвай снимката !!! Супер е :rocknroll:

Аз си бях обещал, че няма да се захващам с болидите (защото и без това намам място за др. модели),но прибаих 5/6 болида на Шуми и 1 на Себ(за сега)...
„Ферари е единственият отбор, в който пилотът е победител, дори и когато не печели“-Жак Вилньов, син на Жил Вилньов.
ACDC
Аватар
ferrarista47
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: РУСЛАН
Колекционирам: Horses ★1:18/1:43/1:64/1:87★

Мнениеот Lucky13 » 25 Юли 2017, 04:26

ferrarista47 написа:
Lucky13 написа:

Благодаря ти.

Вклчвай,вкючвай снимката !!! Супер е :rocknroll:

Аз си бях обещал, че няма да се захващам с болидите (защото и без това намам място за др. модели),но прибаих 5/6 болида на Шуми и 1 на Себ(за сега)...

Оооо, на мен ми липсват няколко още (болида), но работим по въпроса.
Аватар
Lucky13

Мнениеот ferrarista47 » 25 Юли 2017, 18:50

Lucky13 написа:

Представям си ги подредени във витрини и направо :crazy: :w000t: :drool:
„Ферари е единственият отбор, в който пилотът е победител, дори и когато не печели“-Жак Вилньов, син на Жил Вилньов.
ACDC
Аватар
ferrarista47
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: РУСЛАН
Колекционирам: Horses ★1:18/1:43/1:64/1:87★

Мнениеот Lucky13 » 25 Юли 2017, 21:11

ferrarista47 написа:
Lucky13 написа:

Представям си ги подредени във витрини и направо :crazy: :w000t: :drool:

Като ги сложиш във витрини и изглеждат всичките еднакви. Поне тези след 1997ма.
Аватар
Lucky13

Мнениеот ivanofff » 25 Юли 2017, 23:11

Красиво представяне на болидите :clap:
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот Lucky13 » 26 Юли 2017, 18:50

Когато Михаел Шумахер решава да напусне Бенетон за сезона през 1996г. и да се премести във Ферари, той заема местото на Жан Алези, който пък отива в Бенетон. Герхард Бергер - съотборникът на Алези, получава предложение да остане във Ферари като съотборник на Шумахер, но той отказва и новия тийммейт на Шуми става ирландецът Еди Ървайн.
Кариерата му в Скудериата започва с трето място на първото състезание от сезона, но той завинаги остава в сянката на Шумахер.
Моделът представен тук е на Миничампс и е типичен пример за метода им на действие от онези времена. Преди началото на всеки сезон, отборите показваха новите си болиди. Те обикновено бяха съблечени от всякакви специфични крила и детайли и просто демонстрираха новите окраски и спонсори за предстоящия сезон. Миничампс виждаха възможност за повече пари в това и веднага вадеха модел от така наречената Presentation серия. Те просто взимаха моделът от предишната година и му слагаха окраските за новия сезон. Този е един от тези модели....

Eddie Irvine - 1996 Presentation Ferrari F1 - Minichamps

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Lucky13 » 27 Дек 2017, 18:38

Преди да продължим темата с Михаел Шумахер и неговите постижения със Скудериата, мисля, че е редно да обърнем внимание и на други големи пилоти в историята на марката, макар и недостигнали висотите на неговите успехи. Аз ги наричам "The Dark Horses" и мисля, че приносът им за легендарния статус на скудериата не е по-малък от на който и да е световен шампион.

Изображение
Аватар
Lucky13

Re: LA SCUDERIA - The Dark Horses

Мнениеот Lucky13 » 31 Дек 2017, 22:50

И на Жан Алези и на Герхард Бергер не им отнема дълго за да разберат, че Формула 1 сезонът за 1993г. ще бъде общо взето за опознаване на новата машина. Основната разлика с болида от предишната година е електронното окачване F93A. Наречено "интелигентно окачване" целта на системата е автоматично да пренастройва сетъпа на окачването според условията на пистата и вариациите на аеродинамиката. Именно това иновативно решение се оказва и ахилесовата пета на болида. Двигателят му, въпреки, че е един от най-мощните с 745к.с., благодарение на нови пневматични клапани, не помага особено, тъй като редовно издава богу дух.
След като Ален Прост отсъства от шампионата предишния сезон, през 1993г., става световен шампион за четвърти път, без особена конкуренция от Ферари. Пилотите на Скудериата успяват едвам да запишат няколко подиума, но нито една победа. Най-добрият резултат за годината е второто място на Жан Алези в Италианското Гран При на Монца.

Изображение

FERRARI F93 A - Jean Alesi - Italian GP, Monza 1993 - Minichamps

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Thunderbolt » 02 Яну 2018, 23:27

тези болиди от 90те, когато носът става отделна част от предното крило са някак си минималистични (семпли) и много интересни (красиви). не знам дали само на мен ми прави впечатление този дребен детайл, който при МакЛарън се появява чак 2 години по-късно

готин модел. това, че е без фигурна също е плюс, поне според мен, защото шофьорите на миничампс са леко дървени :roll:
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот Lucky13 » 04 Яну 2018, 00:15

Thunderbolt написа:тези болиди от 90те, когато носът става отделна част от предното крило са някак си минималистични (семпли) и много интересни (красиви). не знам дали само на мен ми прави впечатление този дребен детайл, който при МакЛарън се появява чак 2 години по-късно

готин модел. това, че е без фигурна също е плюс, поне според мен, защото шофьорите на миничампс са леко дървени :roll:

Ами може би най-добрата съпоставка е ако се каже, че тогава болидите бяха аналогови, докато сега са дигитални. И не само болидите.
Един грамофон винаги ще изглежда по-добре от един айпод.
Фреди Мъркюри винаги ще звучи по-добре от Канье Уест.
Ръчните скорости винаги ще удовлетворяват повече от падълшифтърите.
И дванадесет цилиндровите зверове от ония времена винаги ще радват сетивата повече от днешните рекламни сенокосачки.
Аватар
Lucky13

Мнениеот Lucky13 » 24 Яну 2018, 09:32

1994 FERRARI 412T1 - Gerhard Berger - Minichamps

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lucky13

Мнениеот Lucky13 » 05 Авг 2018, 19:46

Брейййй.....толкова време, един фен на Бергер не се намери.
Да видим някой за Джаки Икс чувал ли е?

FERRARI 312B - Exoto

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение