Моите Mercedes-и (W111 280 SE Coupe Autoart)

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Моите Mercedes-и (W111 280 SE Coupe Autoart)

Мнениеот beboranski » 20 Дек 2015, 14:03

...Реших да отделя Мерцедесите от общата тема с Поршетата за да не се мешат, тъй като доста модели се насъбраха и от двете марки :)

Представените модели досега в другата тема:

Mercedes-Benz SSKL Mille Miglia 1931 Unlackiert 15 years CMC стр. 25
Mercedes-Benz W154 Trainingsfahrzeug GP Franкreich CMC стр. 34
Mercedes-Benz 300 SL Carrera Panamericana 1952 CMC стр. 30
Mercedes-Benz 1954 Renntransporter CMC стр. 17
Mercedes-Benz Monoposto 1954/55 CMC стр. 18
Mercedes-Benz 300 Sl 1954 Silver Minichamps стр. 29
Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut coupe CMC стр. 14
Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut coupe Anniversary 125 years Mercedes CMC стр. 24
Mercedes Sauber C9 Winner LeMans 1989 with spare rolling chassis Exoto стр. 35
Mercedes-Benz 190E 2.5 Evolution 2 Black Autoart стр. 7
Mercedes-Benz SL 600 R129 Silver Autoart стр. 26
Mercedes-Benz CL55 AMG F1 Limited Edition Autoart стр. 5
Mercedes-Benz C-class AMG DTM 1995 Ellen Lohr UT-Models стр. 38
Mercedes-Benz C-class AMG DTM 1995 K. Ludwig UT-Models DE стр. 40
Mercedes-Benz CL63 AMG Black Autoart стр. 6
Mercedes-Benz S63 AMG Black Autoart стр. 37
Mercedes-Benz SLR McLaren Silver CMC стр. 9
Mercedes-Benz SL 65 AMG Black series (grey) Minichamps стр. 23
Mercedes-Benz SLS 63 AMG Mystic white Minichamps DE стр. 23

Моделите в тази тема:

W111 280 SE Coupe AA Black стр.1
W126 500 SEC AA Black стр.1

Mercedes 500 SEC AA

Моделът според мен не блести с нещо кой знае какво, дори бих казал, че има доста неточности спрямо оригинала.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна beboranski на 03 Яну 2016, 17:07, променена общо 3 пъти
Изображение
Аватар
beboranski
BMW фен
BMW фен

Име: Калин
Колекционирам: 1:18 BMW sport coupes

Re: Моите Mercedes-и (500 SEC АА)

Мнениеот Thunderbolt » 21 Дек 2015, 11:16

Uber класика, много добър бенц, в цивилни дрехи този модел стана доста рядък
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот monk.17 » 21 Дек 2015, 12:05

Пълни ми душата този модел . :oops:
Аватар
monk.17

Име: Антонио
Колекционирам: 1:18; ~1980-2000

Мнениеот JC_Явор » 22 Дек 2015, 01:39

Страхотни модели си показал колега, визирам и трите теми..просто уникални, подбрани с много вкус ! :shake:

Ще те помоля да споделиш, какви са неточностите на 500 SEC , този мрцедес го нямам и ми е любопитно !
Аватар
JC_Явор
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Явор Цветков
Колекционирам: Mercedes-Benz, offroad, състезателни и цивилни класики ! 1/18

Мнениеот beboranski » 22 Дек 2015, 19:34

JC_Явор написа:Страхотни модели си показал колега, визирам и трите теми..просто уникални, подбрани с много вкус ! :shake:

Ще те помоля да споделиш, какви са неточностите на 500 SEC , този мрцедес го нямам и ми е любопитно !

На живо моделът е доста ръбав, особено погледнат от някои ъгли - това е и основното нещо, което ме дразни. Предната и задна брони седят някак неестествено, а задните калници са с грешна форма...

Иначе като цяло моделът заслужава внимание, а и наистина е вече доста рядък, както впрочем е и ситуацията с почти всички Мерцедеси на АА.... с този бум и бълване на смолни модели, мисля че модели като този ще останат търсени и за напред. Отделно дори сега да решат да преиздадат модела, цената която ще предложат АА ще бъде определено отблъскваща. :)
Изображение
Аватар
beboranski
BMW фен
BMW фен

Мнениеот monk.17 » 22 Дек 2015, 21:27

Аз лично не виждам проблем със задните калници. Притежавам същия модел и след достатъчно взиране в него и в истинската кола не намирам разлика във формата им. Предната и задната броня са въпрос на вкус.

Откъм модел за мен минусът му е, че е лек, за разлика от доста Мерцедеси на АА. Спомням си, когато закупих моя модел колко разочарован останах от теглото му, несъответващо за неговите размери. Още веднъж честит да ти е ! :xmassmile:
Аватар
monk.17

Име: Антонио
Колекционирам: 1:18; ~1980-2000

Мнениеот Lucky13 » 23 Дек 2015, 01:53

Прекрасен модел на един прекрасен Мерцедес превърнал се в класика.
А за теглото, това е нещо на което винаги съм се чудел. Какво значение има теглото на един модел? Ако е направен както трябва и пресъздава истинския автомобил достоверно, според мен лично няма никакво значение дали е 10 кила или 100 грама. Все пак не купуваме картофи на кило…...
Аватар
Lucky13

Мнениеот beboranski » 23 Дек 2015, 06:47

monk.17 написа:Аз лично не виждам проблем със задните калници. Притежавам същия модел и след достатъчно взиране в него и в истинската кола не намирам разлика във формата им. Предната и задната броня са въпрос на вкус.

Откъм модел за мен минусът му е, че е лек, за разлика от доста Мерцедеси на АА. Спомням си, когато закупих моя модел колко разочарован останах от теглото му, несъответващо за неговите размери. Още веднъж честит да ти е ! :xmassmile:

ето за сравнение задния калник... разбира се възможно е да съм прекалено критичен :) На същите картинки могат да се видят и още разлики особено в задната броня.

Изображение

Изображение

Lucky13 написа:Прекрасен модел на един прекрасен Мерцедес превърнал се в класика.
А за теглото, това е нещо на което винаги съм се чудел. Какво значение има теглото на един модел? Ако е направен както трябва и пресъздава истинския автомобил достоверно, според мен лично няма никакво значение дали е 10 кила или 100 грама. Все пак не купуваме картофи на кило…...

Теглото по-скоро прави връзката с усещането за качество /материал/, вложени усилия в детайли и тн... Няма да ти е все тая предполагам ако моделите са от пластмаса. Дори АА скоро представиха новата си технология, която ще използват за моделите си -пластмасова обвивка /ABS композит/ с Дайкаст рамка. От една страна без тази рамка, моделите няма да могат да седят стабилно, от друга ще отговорят на точно това изискване на клиентите за усещане за масивност...тук обаче искам да изключа смолните модели от картинката с теглото, тъй като мнението ми за тях се нуждае от цензура :xmassmile:
Изображение
Аватар
beboranski
BMW фен
BMW фен

Мнениеот JC_Явор » 23 Дек 2015, 18:38

Гледах доста снимки на SEC-ве и 126-ци и това,което виждам е, че купетата са с една идея по-изострени форми, особено на калниците.
При седана, като че ли точно тези ръбове са по-"меки", както има разлика и в надлъжните извивки на предните капаци. При купето те са по-плитки, докато при пурата са по-релефни.
А относно арката на задните калници, на истинската кола, гумата седи по-напред към прага и оттам идва това усещане за издълженост на веждата в задният край.

Сравних и моделчетата, Пурата и състезателният SEC, спорд мен моделите са си ок.Предполагам матрицата е една и съща на двете версии на АА .

Но все пак са модели, няма как в мащабно намаляване нещо да не е мръднало минимално, защото освен размерите, би трябвало и геометриите да се преизчисляват към мащаб.. поне така мисля :)
Аватар
JC_Явор
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Явор Цветков
Колекционирам: Mercedes-Benz, offroad, състезателни и цивилни класики ! 1/18

Мнениеот Ивайло » 23 Дек 2015, 23:35

Отдавна си мечтая за този липсващ SEC. В черно ми харесва най-много. Заедно с Пурата ще са отличен комплект.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот Lucky13 » 24 Дек 2015, 08:14

beboranski написа:
Теглото по-скоро прави връзката с усещането за качество /материал/, вложени усилия в детайли и тн...

Ами точно тази връзка губя аз….И според мен лично тя е някакъв предрасъдък, който може би в миналото е бил базиран на някаква доза истина, но вече не. Като пример ще посоча Енцото на Тамия в 1:12 и това на Киошо. Киошото е по-тежко и направено изцяло от метал, докато Тамийското е леко и направено от пластмаса в по-голямата си част. Въпреки това, моделът на Тамия е определено по-добрият от двата. Друг пример са моделите на Херпа в 1:43, които не са някаква нова тенденция, защото са праевни оше 1990 година и качеството им и детайлите са по-добри от метални Киошота правени 20 години по-късно.
Аватар
Lucky13

Мнениеот beboranski » 25 Дек 2015, 11:53

JC_Явор написа:
Но все пак са модели, няма как в мащабно намаляване нещо да не е мръднало минимално, защото освен размерите, би трябвало и геометриите да се преизчисляват към мащаб.. поне така мисля :)

Така е абсолютно, както казах вероятно издребнявам, но пък стана дискусия :cheers:

Lucky13 написа:
beboranski написа:
Теглото по-скоро прави връзката с усещането за качество /материал/, вложени усилия в детайли и тн...

Ами точно тази връзка губя аз….И според мен лично тя е някакъв предрасъдък, който може би в миналото е бил базиран на някаква доза истина, но вече не. Като пример ще посоча Енцото на Тамия в 1:12 и това на Киошо. Киошото е по-тежко и направено изцяло от метал, докато Тамийското е леко и направено от пластмаса в по-голямата си част. Въпреки това, моделът на Тамия е определено по-добрият от двата. Друг пример са моделите на Херпа в 1:43, които не са някаква нова тенденция, защото са праевни оше 1990 година и качеството им и детайлите са по-добри от метални Киошота правени 20 години по-късно.

АА обясняват за новата си концепция, ако не си я чел вече разбира се, тук: http://autoartmodels.com/article.web.Vi ... ocaleId=en

Всъщност крепят пласмасовата отливка с интериор от Дайкаст.

Честито рождество Христово!
Изображение
Аватар
beboranski
BMW фен
BMW фен

Мнениеот grishataa » 25 Дек 2015, 15:22

Прекрасен модел :clap: :clap: , изплакнах си очите с тези модели :cheers: :cheers: ,поздравления за колекцията :rocknroll: :rocknroll:
Аватар
grishataa

Име: Григор
Колекционирам: Mercedes 1/18

Мнениеот beboranski » 03 Яну 2016, 16:50

ЧНГ! С пожелания за здраве, късмет и сбъднати модели през новата 2016 г.... ;)

W111 280 SE Coupe Autoart

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
beboranski
BMW фен
BMW фен

Re: Моите Mercedes-и (W111 280 SE Coupe Autoart)

Мнениеот ivanofff » 17 Яну 2016, 21:57

Много красиво купе :)
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Следваща

Назад към Мащаб 1:18