Да подкрепим valllleri - търг на модели за лечение [ОТЧЕТ]

Основни правила на форума, съобщения и предложения.

Да подкрепим valllleri - търг на модели за лечение [ОТЧЕТ]

Мнениеот Ивайло » 06 Яну 2019, 01:50

Здравейте, колеги,

Знам, че много от вас познават Валерий (valllleri) и имат любими модели в колекциите си благодарение на него. Той е част от нашата общност повече от 10 години, през които винаги е бил отзивчив и изключително коректен към всеки колекционер. Наскоро научих от колеги от Варна, че Валерий има здравословни проблеми и се нуждае от операция на коляното. Случайно разбрах за това, след като видях колекционери, продаващи свои модели с цел да дарят събраните суми за разходите по лечението. Веднага се свързах с Валерий, за да попитам каква е ситуацията и дали би приел да организираме търг във форума, с който да помогнем. Той не искаше да се разчува за здравословния му проблем, но е благодарен от сърце за жеста на съпричастност в такъв момент. Всеки от нас може да го сполетят трудности, но именно затова сме общност, за да се обединим и подкрепяме.

Валерий ми обясни какви са вариантите за лечение. До края на този месец трябва да бъде поставена инжекция в коляното, струваща 500-600 лв., която ще има облекчаващ ефект за около 6-12 месеца, докато се намери трайно решение. Трайното решение е операция и изработка на нова става, което ще струва около 10 хиляди лева, след поетото от здравната каса. Сумата е сериозна, но нашата цел е да съберем средства дори и само за инжекцията, която ще облекчи симптомите. Това е напълно постижима цел. Всяка събрана сума над тази ще е от помощ за евентуална следваща инжекция или операция.

Тук не са важни сумите, с които всеки може да участва, а уважението към колега и приятел. Дори 5-10 лв. означават много. Един от начините да помогнем е с благотворителен търг на модели, сумата от който ще бъде преведена за лечението. Разбира се, можете да помогнете и директно със средства, ако нямате възможност да дадете модел за търга. По-долу са описани сроковете и реда за провеждане на търга.

Събиране на модели за търга: 07.01.2019 г. - 12.01.2019 г.

- Напишете в тази тема или на лично съобщение до мен с какъв модел/модели желаете да участвате. Изпратете снимки и описание, както и стартовата цена за търга (нека е по-ниска от пазарната му стойност). Моля моделите да са в добро състояние, за предпочитане с кутия. Не се приемат модели с дефекти или за части. Ако желаете да останете анонимни, напишете го изрично на лично съобщение.

- След като изпратите тези детайли, ще ви върна отговор с моята информация за Еконт, където да изпратите моделите. С цел максимална сигурност и прозрачност, аз поемам ангажимента да събера всички модели, след което да стартирам търга. Така всеки участник ще е сигурен, че моделът е наличен, заснет добре, лично ще го изпратя на спечелилия съответния търг, след което ще предам събраните суми. Разходите по изпращането на модела до мен се поемат от собственика му, съответно след това - от спечелилия търга.

Стартиране на търга: 13.01.2019 г. - 20.01.2019 г.

- Всеки модел ще бъде обявен под уникален номер. Всеки може да наддава за един или няколко модела до 23:59 ч. на 20.01.2019 г. по часовника на форума. След края на търга ще помоля спечелилите участници да ми изпратят данни за Еконт. В периода 21-26 януари ще разпратя моделите, съответно моля да бъдат получени навреме, за да имаме събраните средства до края на януари.

Ако нямате възможност да дадете модел за търга, но искате да помогнете с дадена сума, пишете ми на лично съобщение, за да ви дам повече информация.

Благодаря на всички отзовали се! Нека покажем, че сме истинска общност и си помагаме в трудните моменти.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Re: Да подкрепим valllleri - търг на модели за лечение

Мнениеот Ивайло » 06 Яну 2019, 19:03

Вече няколко души от форума изявиха желание да участват в търга. Благодаря ви за активността!

Аз ще се включа с модел 1:18, рядко дилърско издание, като нов, с оригинална кутия

1:18 Volkswagen New Beetle Cabrio - Gate, дилърско издание
С оригинална кутия, багажникът беше фабрично залепен, но го направих отваряем.

Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот ico_naskov » 06 Яну 2019, 20:57

Искрено се надявам да има повече добри хора и да помогне всеки с каквото може, аз лично помогнах с няколко модела лично предадени на Валери на който дължа голяма част от колекцията си през всичките тези години. :shake: :shake: :cheers: :cheers:
Изображение
ico_naskov
Фен на мащаб 1:43
Фен на мащаб 1:43

Име: Ицо
Колекционирам: koeto mi haresva :)

Мнениеот djLiquid » 07 Яну 2019, 10:21

:| доста неприятна новина за началото на новата година, но затова сме форум и съм сигурен, че ще успеем да помогнем на Валерий.
Прекрасна инициатива от страна на Ивайло, надявам се че ще се включат много колеги.
Аватар
djLiquid

Име: Иван Иванов
Колекционирам: 1:43

Мнениеот suzuki_rf600r » 07 Яну 2019, 20:03

И аз ще се включа с няколко модела. От доста време се канех да ги пускам за продаване, но не ми се занимаваше. Сега поне ще отидат за добра кауза.
Всички за 1:43

IXO Mitsubishi Lancer Evo X Nurburgring Test 2009
Kyosho Lamborghini Gallardo SE - Gray and Silver (с активен капак на двигателя)
HPI Efini Mazda 787B - Кейс-а и картона са от друг 787B, единствената забележка е че поставката е празна, без надпис или метална плочка. Капака на двигателя се маха и детайлите покраи мотора са :shock: :shock: . Абе HPI, не мисля, че трябва да обяснявам колко е детайлен модела. :D
BBurago Ferrari 365 GTB4

Изображение
Аватар
suzuki_rf600r
Lamborghini фен
Lamborghini фен

Име: Боян Борисов
Колекционирам: Lamborghini 1/43 + някои изключения

Мнениеот Antara1 » 08 Яну 2019, 15:05

Ще се включа с три модела на Audi Q5 Schuco 1:43. Нови са и никога не съм отварял кутиите.
https://www.youtube.com/watch?v=eewZojSv7_w
Ако не се продадат,ще си ги откупя на обявената цена.
Валерка,успехи с "ремонта" на коляното! :shake:
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот paralesko » 08 Яну 2019, 15:19

Ще се включа с няколко рали модела на Норев и Миничампс- в много добро състояние :cheers:

Изображение
Изображение
Изображение
paralesko

Колекционирам: Бус vw и рали модели

Мнениеот Urban agent » 08 Яну 2019, 15:42

Ивайло, може ли да напишеш сметката, по която може да се преведат пари?
Колекционирам MATCHBOX
Urban agent

Име: Мартин
Колекционирам: Matchbox

Мнениеот Ивайло » 08 Яну 2019, 17:00

Отново благодаря на всички, които се отзоваха! Написал съм лични съобщения на всеки от вас, но ако съм пропуснал някого, моля пишете ми отново ЛС, за да го видя.

До момента очакваме над 20 модела за търга в 1:18, 1:24, 1:43 и 1:87. :cheers:
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот makata » 08 Яну 2019, 18:56

Малко късно, но мога ли да се включа?
Продавам Audi в мащаб 1:43
http://diecastcarsbg.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=18396
Аватар
makata

Име: Крис Петров
Колекционирам: VAG марки (Vw, Audi, Porsche, Seat и тн)

Мнениеот Ивайло » 08 Яну 2019, 19:56

Разбира се. Съвсем не е късно - събирам модели до 12-ти януари, тъй като тогава за последно мога да ги взема от Еконт.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Мнениеот Тихомир » 08 Яну 2019, 20:55

Познавам се с valllleri, страхотен колега, изключително точен и внимателен. Сериозен мъж. :shake:

Давам следните модели и при първа възможност ще направя и малък превод в негова полза. Благодарности на Ивайло за организацията.

Ето моделите.

1. Рено Трафик - Норев (нов, неразпечтван)
2. Lancia Aurelia победител от Монте Карло - Иксо (добро състояние, без липси, леко захабен картон)
3. BMW M1 - Иксо (добро състояние, без липси, леко захабен картон)
4. McLaren F1 - Миничампс (добро състояние, без липси, леко захабен картон)
5. Jaguar C-type - Quartzo победител на Льо Ман (добро състояние, без липси, леко захабен картон)

Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение

:rocknroll:
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: 1920-1939 и Ferrari

Мнениеот The_One » 09 Яну 2019, 00:24

Това, което мога да направя за момента е при продажба на който и да е модел от темата ми в "Продава" 1:18 да даря 20% за Валерий. Пуснал съм и един модел, от който ще даря цялата сума.

Ще мисля и за други варианти да помогна...
Моите колички:

Ретро автомобили: 1:18 | 1:24 | 1:43 | 1:32; 1:64; 1:72; 1:87
Offroad автомобили: 1:18 | 1:24 | 1:43 | 1:32; 1:64; 1:72; 1:87
Аватар
The_One

Име: Николай ( Ники )
Колекционирам: Offroad колички, ретро колички, фосили, екзотични животни, монети, ценни камъни, фигурки животни

Мнениеот frisko » 09 Яну 2019, 15:37

Привет и от мен,
моето предложение е следното:
Предоставям 300 броя карти за отстъпки на бензиностанции Еко от клуб Хонда Брадърс. Нашата досегашна практика е била следната - картите са безплатни, но със съгласието на Еко, събираме по 2лв на карта за благотворителност и даряваме средствата за една определена кампания. Предоставените 300 карти, може да се раздадат на членове на форума и средствата да се дарят за Валери. При сериозен интерес, ще предоставя и повече карти.
За да няма спекулации - клуб Хонда брадърс има договор с Еко, според който ползваме отстъпки от тези карти при определени количества. С общи усилия изпълняваме количествата и всички са доволни - картата предоставя отстъпки в размер на 7ст/л за бензин и дизел и 2ст/л за газ и метан на място при зареждане, Валери е подпомогнат за лечението си и клубът е изпълнил договорките си с Еко - всички са доволни и щастливи.
От мен засега толкова, ако измисля още нещо, ще пиша.
Ако смятате предложението ми за неуместно, моля изтрийте го.

Поздрави и хубав ден,
Ники

Изображение
frisko

Колекционирам: 1/43

Мнениеот Ивайло » 09 Яну 2019, 15:56

Ще оставя предложението тук, за да е видно, но ще помоля всеки заинтересован от картите за отстъпка да се свърже с колегата frisko лично и да уточнят детайли. Тази тема и лично аз поемам ангажимент само за търга с модели.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Следваща

Назад към За форума - правила, съобщения, предложения