Колекцията на Крис 1:18, 1:12 & 1:8

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Re: Колекцията на Крис 1:18, 1:12 & 1:8

Мнениеот Lucky13 » 25 Авг 2017, 05:14

Ако искаш да разглобяваш Похера и да го събираш на ново, трябва сериозно да се замислиш над няколко неща.
Първо, при него болшинството от сглобките са на винтове. Там където са завинтени в метал, веднъж извадиш ли винта, втори пут я държи, я не.
Второ, внимавай от къде му купуваш чаркове. Има един бивш тенесист в Джорджия мисля (Detail Cars) От когото бих стоял на страна.
И трето, но не на последно място, ако наистина искаш моделът да стане на ниво за размерите си, си приготви четирицифрена сума само за материали и афтермаркет, без да броим труд и инструмент.
Аватар
Lucky13

Мнениеот ChargerR/T » 25 Фев 2018, 16:26

Здравейте, реших да изкарам изпочупеното Ферари за няколко външни снимки, поради хубавото време. :)

Не са кой знае какво, на повечето си личи какво му е счупено и какво липсва. Но просто ми се снимаше... :D
Процеса по реставрацията ще започне малко по-натам, тъй като изисвка много финанси и време... :cry: :D
Приятно разглеждане! :) :cheers:
https://flic.kr/s/aHsm7rSu47
Изображение

ChargeRt - ChargerR/T
Аватар
ChargerR/T
Gran Turismo фен
Gran Turismo фен

Име: Крис
Колекционирам: Only 1:18

Мнениеот Saiman » 26 Фев 2018, 02:06

Заповядай. От тук бих почнал https://www.ebay.co.uk/itm/Pocher-1-8-S ... SwighZedLn

Готини симки.

ПС: Кой модел ти е в 1/12, всъщност?
Saiman

Име: Кирил
Колекционирам: 1/12

Мнениеот ChargerR/T » 26 Фев 2018, 18:32

Чакат си реда за снимане, иначе модели в 1:12 са Ford GT, Mercedes SLR by Mondo и Dodge Viper by Anson. Изпуснах промоцията на SLS-a, иначе и той щеше да бъде в списъка. :cheers:

Крилото, огледалата и добавката на предната броня се чудя, дали да не ги направя на 3D принтер, тъй като мога да го използвам безплатно в унито. :D
Изображение

ChargeRt - ChargerR/T
Аватар
ChargerR/T
Gran Turismo фен
Gran Turismo фен

BMW M3 e30 by Solido

Мнениеот ChargerR/T » 01 Юли 2018, 21:26

Здравейте,
Ще покажа, последното си попълнение. А именно BMW e30 M3 by Solido. Избрах червеният цвят, тъй като според мен, стой най-добре на този автомобил. Като цяло, качеството не е толкова лошо. Франсетата са се постарали върху формите на купето. Но има и някои други косури. Моделът е малко по-висок, от нужното. При моят модел, имаше не малко производствени дефекти. На снимките, може би не се вижда но "ножът" на предната броня е премахнат, защото беше залепен неправилно и накриво. Стъклата имаха следи от почистващ препарат от вътрешната страна, джантите са отрупани с дребни драскотини или вдлъбнатини, дъното на модела беше сложено също не както трябва, огледалата се премахват, което е хубаво. Защото, често се случва да изпадне някое друго огледало, при невнимание... :cheers:
P.S. Също така, първи проби с новата фото-техника при заснемането на модели. :D

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ChargeRt - ChargerR/T
Аватар
ChargerR/T
Gran Turismo фен
Gran Turismo фен

Мнениеот Ивайло » 02 Юли 2018, 08:59

Честита класика! :shake: Снимките са страхотни и ще се радвам да напишеш и фото-техниката. Мирише ми на 200+ мм обектив.

Голям късмет е, че Solido издадоха бюджетна версия на E30, защото цените на старите AA и Minichamps бяха космически. Феновете на марката вече имат добър модел, попълващ липсата, а като пропорции е по-добър дори от Minichamps. Запечатаният капак и активните врати са интересно решение. Ако се налага да се пестят разходи, това е начинът, а не да надзърташ през прозорците.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот ChargerR/T » 02 Юли 2018, 15:24

Наскоро се сдобих с Nikon D600, снимките в случая са с обектив от предишният ми фотоапарат, а именно Nikon D3200(продава се :D). Малко, ме е срам да кажа, че съм използвал кроп обектив на фул-фрейм тяло, ама нямам друг избор за момента. Също така, има остра нужда от почистване, защото съм пропуснал две-три петна :D Но следващата седмица, пристига новият ми обектив, Tamron 70-300 VC USD. Чудих се, за 70-200 f2.8, но са прекалено скъпи... :cry: :cheers:

Иначе, да цените са ненормално високи на старите издания. Мога да преживея липсата на отваряеми капаци, все пак е няколко пъти по-евтин от останалите модели. :rocknroll:
Изображение

ChargeRt - ChargerR/T
Аватар
ChargerR/T
Gran Turismo фен
Gran Turismo фен

Предишна

Назад към Мащаб 1:18