Моите Porsche-та (964 Carrera RS)

Включва мащабите от 1:3 до 1:19.

Re: Mоите PORSCHE-та (959 '84)

Мнениеот slavi4io » 05 Яну 2010, 00:17

И за да не остана с тягостния коментар, бих казал, че предишните два модела, особено за мен PORSCHE 934, са много красиви и детайлни модели, особено много ми допада как на Martini-то му се махат и гумите и как Exoto съумяват да направят реалистични решетки на всичките си модели. Това са много добри думи от човек, който никак не му допадат модели от състезания! :lol: Отново честити да са ти моделите и да си ги търкаляш със здраве :D
slavi4io

Име: Славейко Малинов
Колекционирам: American cars in scale 1:18

Мнениеот Bat_Gele » 05 Яну 2010, 01:56

Ей ама малко като свекърви се подкарахте... :lol: :lol: :lol:
Факт е,че Екзотото няма алтернатива,ако ти попадне Полистила направо ще се ужасиш!Нека се окаже вярно,че АА ще правят 959 и най-вече да вземе да излезе пък тогава ще сравняваме равностойни (може би) модели.
Дотогава...много си е добър тоз Моторбокс!
:clap: :cheers: :clap: :cheers: :clap:
Аватар
Bat_Gele
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Ангел
Колекционирам: предимно MB

Мнениеот beboranski » 05 Яну 2010, 08:07

slavi4io написа:Бих подкрепил г-н Москов по отношение на Екзото. За да поставиш една марка на първите 5 места сред останалите компании конкуренти е необходимо да се поддържа постоянно ниво на високо и безапелационно качество във ако не всички, то поне в по-голямата част от сериите. Екзото са малко тука има, тука няма, но цените за сметка на това пък е винаги високи, комбинирано с малкото информация и снимки за и на моделите си дразни малко или много. За да си бъдем честни, далеч са си все още от BBR и CMC, за съжаление ! :(
Иначе за моделчето- много е хубаво, малко интериора ми е странен, но наистина е прекрасен.Да ти е честит и да си го търкаляш с здраве. :cheers:
За съжаление, без да искам да обиждам някои,колкото и да е хубаво моделчето, не отговаря на високите стандарти и цени на Екзото. Бих казал има и по-добри и детайлни модели на поршета на Аутоарт и т.н. И както каза колегата колекционер Москов,
не робувайте на марки. Ако нещо не отговаря на стандартите на една компания трябва да се отбелязва, а не да се замазва.
Не се обиждайте и дано не съм запълнил много темата с глупости :cheers: ... "I just call'em as i see them!"

Така като чета какво пишеш имам чувството че не си много запознат с високите серии на Екзото.

Моторбокс е ниската серия на Екзото,както се спомена по горе, и е на цената на Аутоарт. Така че наистина е далеч от СМС и BBR. Но за другите им серии далеч не съм съгласен с теб.
Може би се създава илюзията че робувам на дадена марка. Ами може и така да е поради факта че нито СМС, нито друга марка от високия клас не прави модели които мен ме интересуват. Просто нямам друг фаворит за момента и Екзото си ме кефят най-много от високия клас

А политиката на компанията няма да я коментирам...
:cheers:
Изображение
Аватар
beboranski
BMW фен
BMW фен

Име: Калин
Колекционирам: 1:18 BMW sport coupes

Мнениеот beboranski » 05 Яну 2010, 09:31

Michael Moskov написа:
beboranski написа:
slavi4io написа:Бих подкрепил г-н Москов по отношение на Екзото. За да поставиш една марка на първите 5 места сред останалите компании конкуренти е необходимо да се поддържа постоянно ниво на високо и безапелационно качество във ако не всички, то поне в по-голямата част от сериите. Екзото са малко тука има, тука няма, но цените за сметка на това пък е винаги високи, комбинирано с малкото информация и снимки за и на моделите си дразни малко или много. За да си бъдем честни, далеч са си все още от BBR и CMC, за съжаление ! :(
Иначе за моделчето- много е хубаво, малко интериора ми е странен, но наистина е прекрасен.Да ти е честит и да си го търкаляш с здраве. :cheers:
За съжаление, без да искам да обиждам някои,колкото и да е хубаво моделчето, не отговаря на високите стандарти и цени на Екзото. Бих казал има и по-добри и детайлни модели на поршета на Аутоарт и т.н. И както каза колегата колекционер Москов,
не робувайте на марки. Ако нещо не отговаря на стандартите на една компания трябва да се отбелязва, а не да се замазва.
Не се обиждайте и дано не съм запълнил много темата с глупости :cheers: ... "I just call'em as i see them!"

Така като чета какво пишеш имам чувството че не си много запознат с високите серии на Екзото.

Моторбокс е ниската серия на Екзото,както се спомена по горе, и е на цената на Аутоарт. Така че наистина е далеч от СМС и BBR. Но за другите им серии далеч не съм съгласен с теб.
Може би се създава илюзията че робувам на дадена марка. Ами може и така да е поради факта че нито СМС, нито друга марка от високия клас не прави модели които мен ме интересуват. Просто нямам друг фаворит за момента и Екзото си ме кефят най-много от високия клас

А политиката на компанията няма да я коментирам...

Пред модела на Sharknose-a от XS серията на Екзото и СМС и BBR ряпа да ядат. Обаче когато Екзото го пуснаха беше $398. Когато имаха 10% намаление-$439. Извадиха промоция с купони от 30% и обявената му цена стана $498. Сега имат комбинация купони 30+20%-т.е. на половин цена, но цената му е $549. Тази им политика ме застрелва.

Съгласен съм с теб.
XS серията е върха на сладоледа (ако мога така да се изразя) Аз лично с удоволствие бих си взел Порше 956, стига да го изкарат както са обещали и разбира се не за 900 долара.
Политиката им е безумна и според мен, всъщност не съм чул някой който да не се учудва от това което правят. Също така цените на "пенсионираните" модели са далеч от пазарните. Не може да блъскат промоция след промоция докато избутат даден модел за 99 долара и след продаването на последната бройка да сложат цена от 500 долара. Това действа супер заблуждаващо и е плод за спекулации от търговците в Ибей например.
Изображение
Аватар
beboranski
BMW фен
BMW фен

Мнениеот slavi4io » 07 Яну 2010, 02:53

Съгласен съм с теб за останалите им серии. :)
Сега да не се обиждаме кой запознат и кой не. :D
Вярно, че и аз си имам производители, на които се радвам повече или ги предпочитам просто за сметка на другите, но това не означава, че робуваме на някои марка, но по-важно е да не прекаляваме много много с хвалбите ! :P
Иначе sharknose-a от XS- а им е много хубав модел, но това не променя факта, че политиката на Exoto е просто тъпа...без да обиждам някои. Това, което г-н Москов (съжалявам, че не говоря за него в първо име, но не се познаваме добре и като по-възрастен от мен е редно да демонстрирам уважение :) ) е достатъчно като наличен пример.
Иначе серията Motorbox на Exoto струва ли си парите в сравнение с модели на по-ниска цена от Auto Art от колекцията им Millenium? Естествено разбирам, че става въпрос за напълно различни модели :) ,аз говоря като качество на изработка и детайли!
Поздрави от Слави
И Честита Нова година между другото,че малко се унесохме :D,
здраве и късмет желая на теб всички останали колекционери!
slavi4io

Име: Славейко Малинов
Колекционирам: American cars in scale 1:18

Мнениеот Bat_Gele » 07 Яну 2010, 12:54

slavi4io написа:........
Иначе серията Motorbox на Exoto струва ли си парите в сравнение с модели на по-ниска цена от Auto Art от колекцията им Millenium? Естествено разбирам, че става въпрос за напълно различни модели :) ,аз говоря като качество на изработка и детайли!
Поздрави от Слави...

Така поставен въпроса е много трудно да бъде даден еднозначен отговор.
959 може до някъде да се сравнява с някои Поршета на АА,но
http://www.exoto.com/s/1/ProductDetails ... uctId=1674
този с кой АА да сравняваме?
Не се наемам да ти давам съвети,за мен всяко мое Екзото си струва парите важното е че ме радва!
Аватар
Bat_Gele
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Ангел
Колекционирам: предимно MB

Мнениеот beboranski » 30 Яну 2010, 19:25

MERCEDES CL 55 AMG F1 LIMITED EDITION

Много любим модел, оставям снимките да говорят

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

капакът на шибедаха се плъзга
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Моделът дълги години е стоял неразпечатан и не искам да ви кажа колко мъки брах докато махна лепенките на капаците.

Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
beboranski
BMW фен
BMW фен

Re: Mоите PORSCHE-та и MERCEDES-и (CL 55 AMG)

Мнениеот emovalkov95 » 30 Яну 2010, 19:28

Честито, определено много красив модел. :rocknroll:
И него заглеждам, някой ден може и аз да се сдобия с него, надявам се.
Аватар
emovalkov95

Колекционирам: Mercedes 1:18, разни 1:43

Мнениеот Ивайло » 30 Яну 2010, 20:14

Лелеее, разстреля ме!!!! Най-любимия ми CL на всички времена и може би най-любимия ми Мерцедес изобщо. :firefirefire: Страшен късметлия си! Аз едвам намелих един Lorinser и то втора ръка от Китай, а този е с кутия и неразпечатван! :drool:
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот emovalkov95 » 30 Яну 2010, 20:17

Забравих да попитам - интересно ми е колко бройки са.
Аватар
emovalkov95

Мнениеот beboranski » 30 Яну 2010, 20:22

Ивайло написа:Лелеее, разстреля ме!!!! Най-любимия ми CL на всички времена и може би най-любимия ми Мерцедес изобщо. :firefirefire: Страшен късметлия си! Аз едвам намелих един Lorinser и то втора ръка от Китай, а този е с кутия и неразпечатван! :drool:

И аз съм голям фен на CL-ите и особено на SL-ите. Този модел специално го следя от доста време . Може би тук е момента да Благодаря на Бензобой за него
emovalkov95 написа:Забравих да попитам - интересно ми е колко бройки са.

От колата 1:1 са 55 броя, а от модела никой май не знае :|
Изображение
Аватар
beboranski
BMW фен
BMW фен

Мнениеот PeTeR666 » 30 Яну 2010, 21:10

Колеги от каде може да се намери такъв и колко пари горе доло струва?
Аватар
PeTeR666

Име: Петър
Колекционирам: 1:18 Коли и мотори, 1:12 Мотори

Мнениеот emovalkov95 » 30 Яну 2010, 21:18

PeTeR666 написа:Колеги от каде може да се намери такъв и колко пари горе доло струва?

Ebay.

http://cgi.ebay.de/AutoArt-1-18-Mercede ... 1e5a26fc72
http://cgi.ebay.de/1-18-MERCEDES-CL55-A ... 4a9e0df107
Аватар
emovalkov95

Мнениеот beboranski » 30 Яну 2010, 22:23

emovalkov95 написа:
PeTeR666 написа:Колеги от каде може да се намери такъв и колко пари горе доло струва?

Ebay.

http://cgi.ebay.de/AutoArt-1-18-Mercede ... 1e5a26fc72
http://cgi.ebay.de/1-18-MERCEDES-CL55-A ... 4a9e0df107

Първия ми беше вариант, но комуникацията с продавача беше кофти а и не се разбрахме за транспортирането, а втория който си постнал е много далеч от истината с тази цена ;)
Изображение
Аватар
beboranski
BMW фен
BMW фен

Мнениеот emovalkov95 » 30 Яну 2010, 22:24

Не, аз само показвам, не съм казал да го купува на тази цена. :lol:
Аватар
emovalkov95

ПредишнаСледваща

Назад към Мащаб 1:18