Модификации на PorscheBulgaria

Модификации и ремонт в мащаби от 1:3 до 1:19.

Модификации на PorscheBulgaria

Мнениеот PorscheBulgaria » 24 Дек 2010, 20:19

Здравейте колеги. :)

Вчера, след дълго и търпеливо чакане, си получих така мечтаното Porsche 911 (997f) GT3 на Norev. Още като го поръчвах, знаех, че е с окачване като на трактор и минаването през работилницата щеше да е неизбежно. Ето какво имам на предвид:

Изображение

Дълго време умувах как да го снижа като същевременно запазя окачването активно. Първоначално си мислех да лепя и да премахна окачването изцяло, но нямаше как да стане. Доста отлагах рязането на пружините, тъй като е доста пипкаво и изчисленията са доста трудни, но в последствие опрях до този вариант. В крайна сметка се оказа твърде лесно и работата ми отне не повече от 30 минути. Единствения проблем е, че за да отворите модела, трябва да се счупи ауспуха, тъй като задните винтове са скрити под него. :lol:

Ще дам един пример преди да обясня какво съм направил по модела:

Имаме една пружина. Тя е 2см. дълга в нормално разпънато състояние. При стягане тя се свива до 1см. Нужната височина за премахване е 0,2см. Идеята е пружината да се отреже така, че когато се свие, да е с дължина 0,8см. По този начин премахваме излишните 0,2см. При мен размерите бяха други, но принципът е същия. :)

Изображение Изображение Изображение

Ето и сравнение на задното окачване:

Преди:
Изображение

Сега:
Изображение

Същото нещо претърпя и предното окачване и ето как изглежда моделът завършен:

Изображение

Изображение

Ето и снимка за сравнение:

Преди:
Изображение

Сега:
Изображение

Весели празници! :cheers:
Последна промяна PorscheBulgaria на 09 Сеп 2012, 00:10, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
PorscheBulgaria
Модератор
Модератор

Име: Костадин
Колекционирам: Porsche 1/18

Re: Модификации на PorscheBulgaria

Мнениеот bob1toy » 24 Дек 2010, 21:53

Много добре се е получило но ми се струва, че задницата пак е доста дигната, аз бих го направил както е и предницата :cheers:
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение
Аватар
bob1toy

Име: Божидар
Колекционирам: 1:18, 1:24 и 1:43

Мнениеот PorscheBulgaria » 24 Дек 2010, 22:11

На живо изглежда по-добре, но нарочно съм я оставил малко по-височка, тъй като луфта между калника и гумата става прекалено малък в горната част и прекалено широк в лявата и дясната. ;)

Пък и положението е същото и при истинската кола. :)
http://files.porsche.com/filestore.aspx ... &version=2
Аватар
PorscheBulgaria
Модератор
Модератор

Мнениеот genkov4336 » 25 Дек 2010, 14:20

много добра работа :clap: станало е 6+ :)
genkov4336

Име: Влади
Колекционирам: модели в 1:18

Мнениеот Ивайло » 25 Дек 2010, 14:32

Разликата е огромна. :clap: Доста Норевски модели имат нужда от такива корекции.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот bob1toy » 25 Дек 2010, 15:19

Ако и на мойто Ауди А4 на Норев трябва да му се чупи ауспуха се отказвам да го правя :lol: Не ми се рискува..
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение
Аватар
bob1toy

Име: Божидар
Колекционирам: 1:18, 1:24 и 1:43

Мнениеот dan4oteto » 02 Яну 2011, 12:47

страхотно се е получило :clap:
Фен на Race & Rally моделите
Аватар
dan4oteto

Име: Йордан Георгиев
Колекционирам: състезателни класики в 1:18

Мнениеот PorscheBulgaria » 09 Сеп 2012, 00:40

Доста хора ми се чудят на акъла, кой ме е бил по главата да пипам скъпи, редки и уникални модели и да ги "пререгистрирам" както се казва. Еми, не знам, кой е тоя луд, ако го намерите, обадете ми се. :D

Майтапа на страна, в този пост ще опиша подробно процеса на смяна на регистрационните номера на един от моделите ми, но много от тях минават по същия път на страдания.

Няма да се очудя ако повечето от вас сметнат обясненията за тъпи и като за малоумни, но винаги ще има някой на когото не му е ясно, сиреч кое как и след кое се прави. Нищо лично към никой! :cheers:

Като за начало, ще разкрия малко от технологията си. Дизайнът си го оформям лично през този сайт, който е за "custom" номера на истински коли. http://www.europlates.com/custom-german-europlates
След като си направя шаблон, използвам "Print Screen" бутона и слагам целия скрииншот в пейнт, където го позиционирам и изрязвам около номера. След това, позиционирам предварително подготвени декали и резон /шестоъгълнигът в цвят по избор и кръгът под него/ на точните места по номера. След като всичко е нагласено и изчистено, файлът се съхранява под формата на ".jpeg" формат. След като няколко шаблона се натрупат за принтиране, следва оразмеряване през фотошоп, за да може след като се принтират на А4, да излязат с точни размери за мащаба. След принтирването, листът/листовете си ги съхранявам до деня на модификацията.

И сега една модификация, започвайки с една снимка за добиване на представа каква е била визията със стария номер.

Изображение

Мъчението за модела започва, а палците, и на едната ръка и на двата крака са стиснати, а устните шепнат "Исусе Христе, моля те не позволявай на боята на бронята около номера да се отлепи!"

Изображение

Изображение

Да не повярва човек, свалянето на тези номера, на този модел мина по-чисто и по-лесно отколкото съм си представял някога. При другите ми модели все ще се изкриви плочката или пък ще остане лепило на нейното място след като се извади. Тук, всичко е чисто като бебешко дупе - и отпред и отзад!

Изображение

Изображение

Изображение

След което, изрязвам предварително разпечатаните нови номера. Принтирани са върху самозалепваща хартия поради две причини - първо, знам ли какво ще ми скимне и как ще ги лепя и второ, здравината е на доста по-добро ниво отколкото ако бяха принтирани на обикновенна бяла харти, но в същото време, и по "нежни" отколкото принтирани на картон.

Изображение

Изображение

Изображение

Вече изрязани, следва да бъдат залепени от едната страна на парченце двойно-залепващо тиксо с дебелина около 2 милиметра - перфектна дебелина за мащаб 1/18.

Изображение

Изображение

Изображение

Веднъж сложени, няма махане. Затова в употреба влизат макетния нож /задължително с остър, а не затъпен връх/ и прозрачна линия. Двата "инструмента" в комбинация с добри ръце, правят чист и задоволителен разрез, премахвайки излишното от тиксото.

Изображение

Вече изрязани, те са готови за прецизно залепване по броните /залепването става, като се махне защитното фолио от долната страна на тиксото/. Следващата снимка е за сравнение на големината и дебелината - повече от приблизително еднакви параметри!

Изображение

Вече монтирани, моделът придобива изцяло нов, уникален вид. В случая "S BL 997" е новият номер на един доста ценен дилърски AUTOart. Съкращението идва от "Stuttgart BLack 997". :P

Изображение

Изображение

Това е. Надявам се темичката да ви бъде полезна! :cheers:
Аватар
PorscheBulgaria
Модератор
Модератор

Мнениеот suzuki_rf600r » 09 Сеп 2012, 00:50

Не, че имам нещо против твоя метод, но не могат ли да се използват старите табели и върху тях просто да се залепи принтирания номер?
Аватар
suzuki_rf600r
Lamborghini фен
Lamborghini фен

Име: Боян Борисов
Колекционирам: Lamborghini 1/43 + някои изключения

Мнениеот PorscheBulgaria » 09 Сеп 2012, 10:59

Може, минал съм и през този път. Проблема е в това, че самата напечатана хартия прозира и когато сложеш новия номер върху стария, си личи стария отдолу. Затова трябва да си играеш да режеш поне още 2 за да не прозира. Но много трудно могат да се сложат 3 номера един върху друг без да се разминават черните кантове и лично мен това адски много ме дразни, защото си личи ужасно при близки снимки. :)
Аватар
PorscheBulgaria
Модератор
Модератор

Мнениеот Bavarian_Motor_Works » 09 Сеп 2012, 19:23

PorscheBulgaria написа:....лично мен това адски много ме дразни, защото си личи ужасно при близки снимки. :)

SICK MAN :D
Браво за труда и старанието ! :clap:
Аватар
Bavarian_Motor_Works
BMW фен
BMW фен

Име: Даниел
Колекционирам: 1:43 BMW,Mecedes-Benz,Mini,Rolls-Royce

Мнениеот Gallardo » 09 Сеп 2012, 20:07

На по-следващ етап трябва да започнеш със декална хартия и чисто бели табели и по-качествен принтер.Тогава ефекта ще е УАУ,защото мен настоящия не ми харесва и винаги личи рязаното и кроеното.Лошото е ,че тази хартия трудно се намира в България и трябва да се поръча от чужбина
Изображение
Клуб "Развали си сам"
skype angelpleven
Аватар
Gallardo
Audi фен
Audi фен

Име: Ангел Попов
Колекционирам: 1:18

Мнениеот suzuki_rf600r » 09 Сеп 2012, 21:17

Gallardo написа:На по-следващ етап трябва да започнеш със декална хартия и чисто бели табели и по-качествен принтер.Тогава ефекта ще е УАУ,защото мен настоящия не ми харесва и винаги личи рязаното и кроеното.Лошото е ,че тази хартия трудно се намира в България и трябва да се поръча от чужбина

И аз нещо такова имах в предвид, но понеже не съм запознат с материалите, не исках да пиша за работи, от които нямам и идея. ;)
Аватар
suzuki_rf600r
Lamborghini фен
Lamborghini фен

Име: Боян Борисов
Колекционирам: Lamborghini 1/43 + някои изключения

Мнениеот PorscheBulgaria » 09 Сеп 2012, 22:38

Така е, но на живо се търпи. Пък и аз си се падам малко мазохист - трябва да пипна някъде. :D
Аватар
PorscheBulgaria
Модератор
Модератор

Мнениеот Ивайло » 09 Сеп 2012, 23:12

Потвърждавам, че на живо изглеждат много добре. Снимките винаги преувеличават недостатъците.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Следваща

Назад към 1:18