Как най-добре да махна боята от 1:18 модел?

Модификации и ремонт в мащаби от 1:3 до 1:19.

Как най-добре да махна боята от 1:18 модел?

Мнениеот rumen1 » 07 Фев 2015, 03:28

Купих си една Скудерия на Елит в 1:18, обаче не е цвета, който искам. Искам да я дам на моя бояджия да ми я направи в цвета на истинската ми, но искам преди това да махна старата боя до метал. Някой може ли да ми каже с кой препарат може да стане това най-добре?
"Състезавам се само за да финиширам първи, защото класиралият се втори е първият от губещите" - Аертон Сена да Силва
Аватар
rumen1
Мото фен
Мото фен

Име: Румен Папазов
Колекционирам: мотоциклети 1:18

Re: Как най-добре да махна боята от 1:18 модел?

Мнениеот Megane Coach » 07 Фев 2015, 10:39

Терминатор. Но като отидеш в Практикер има и един малко по-скъп, но казват че е много по силен от Терминатора. :cheers:
Друг вариант е кореселин/АМБ пълниш достатъчно голям съм и пускаш модела, след ден ден и малко цялата боя е станала на люспи :cheers:
Аватар
Megane Coach

Име: Ивайло Николов

Мнениеот WeltherrschafT » 07 Фев 2015, 10:50

Терминаторът е добрия вариянт - около 3-4 лв, или нещо като това на спрей - http://markita.net/smivka-bodi-700-sprej-400ml.html
Ползвал съм такъв и честно казано не съм срещал по-добро, не знам обаче доколко го има по магазините вече.
Мисля, че му спряха вноса (онлайн може да имат още бройки), но със сигурност има подобни продукти в
големите строителни хипермаркети, както споменаха вече.

Това е голяма кола, половин литър Кореселин струва около 3 лв, трябва само за него да дадеш 10-на лв и
ти трябва голям съд в който да го затвориш модела, защото е летлив и адкси гадно мирише. АМБ-то е слабо
спрямо Кореселина, не бих ти го препоръчал.
Изображение
Аватар
WeltherrschafT

Име: Христо
Колекционирам: 1:64 и 1:43

Мнениеот Antara1 » 07 Фев 2015, 11:50

Аз работя с един спрей на Professional и боята на модели в 1:43 пада за 10 минути.Има го в много железарии и в Бриколаж.

Изображение
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот Thunderbolt » 07 Фев 2015, 12:19

аз ползвам този Боди 700, но да знаеш че е силен и трябва да го ползваш на добре проветрено място. пръскаш целия модел и след няколко минути с една кухненска хартия сваляш боята (която става като юфка). не знам обаче на скудерията дали броните са пластмасови. там може да е по-трудно, защото пластмасата хич не и понася този спрей и ще я съсипе
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот PorscheBulgaria » 07 Фев 2015, 12:34

Не мисля, че е нужно да махаш цялата боя. По-добре инвестирай малко повече време, вземи две шкурки - едра около 600-800 и водна финна 1000-1200 и свали горния слой лак, така че боята да стане "матова" и директно да се ползва за основа. Има значение какъв е настоящия цвят, за да се прецени дали и какъв грунд ще е нужен, за да се получи истинския цвят. Тоест, ако модела сега е черен, а искаш да стане червен, без грунд няма да се получи при всички положения - основата би била прекалено тъмна.

Почти към сигурен, че броните на Скудерията са пластмасови, което означава, че варианта да потопиш целия модел в някаква химия отпада. Най-малкото ще трябва да ги свалиш и обработиш само тях по гореописания начин.

Успех! ;)
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
PorscheBulgaria
Модератор
Модератор

Име: Костадин
Колекционирам: Porsche 1/18

Мнениеот rumen1 » 07 Фев 2015, 13:23

Ако само се затърка с шкурка, фугите ще се затрият съвсем и формите на колата ще загрубеят (детайлите ще изчезнат).

Не мисля, че броните са пластмасови, даже съм убеден, че не са. Този терминатор и аз съм го използвал едно време и вършеше перфектна работа, но сега ми казаха, че вече бил доста по-слаб, вероятно заради новите изисквания за екология, които вече изискват и всички бои да са на водна основа. Но ще пробвам де, мерси.
"Състезавам се само за да финиширам първи, защото класиралият се втори е първият от губещите" - Аертон Сена да Силва
Аватар
rumen1
Мото фен
Мото фен

Име: Румен Папазов
Колекционирам: мотоциклети 1:18

Мнениеот bojid » 07 Фев 2015, 13:46

С кореселин става най добре
bojid

Колекционирам: 1/18

Назад към 1:18