От скрап към живот PORSCHE 356B

Модификации и ремонт в мащаби от 1:3 до 1:19.

От скрап към живот PORSCHE 356B

Мнениеот uricatoli » 31 Мар 2017, 16:39

Здравейте.. това ми е първата тема в този форум.. От няколко месеца насам чета и разглеждам и ето тези дни реших и аз да се пробвам в тази насока.. Като цяло преди дни се сдобих с първият си модел 1:18.. До него момент имах няколко в 1:24 и 1:43.. Хобито ми до момента е да купувам евтини коли в размер 1:1 и да ги правя в свой собствени стил.. Но понеже си е скъпо удоволствие реших да го мина в размер 1:18.. И ето.. Първото ми моделче, което връщам към живот е едно Porsche 356B на Burago.. Модела когато го видях да се продава пишеше, че е дори с водорасли.. Не повярвах докато не го получих.. Очевидно беше седял в аквариум.. От там нататък го разглобих, почистих, смъкнах боята и реших да го пръсна в класическо черно.. За ефект на снимките видях преди няколко дни, че колега във фейсбук, който е известен и тук сигурно продава Диорама на сервиз за 1:18.. Комбинацията нямаше просто как да не се получи.. Прилагам и снимки от заниманието ми.. В момента насоката ми е да намирам такива моделчета в 1:18 и да им вдъхвам нов живот.. Пък ще видим с времето дали ще се получи..

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
uricatoli

Re: От скрап към живот PORSCHE 356B

Мнениеот bobarce » 02 Апр 2017, 20:09

Не съм фен на мащаба 1:18. Но понякога надниквам тук, в раздела. Мен работата ти ме впечатли. Интересно защо няма коментари от специалистите в мащаба. Защо не опиташ да качиш темата в раздел "модификации и ремонт". Там може би колегите ще откликнат и ще коментират. Още веднъж поздравления и не се отказвай! :shake:
bobarce
Фен на руски коли
Фен на руски коли

Име: Димитър Димитров
Колекционирам: 1:43 СССР/Русия

Мнениеот emovalkov95 » 03 Апр 2017, 09:33

Добре дошъл! Новата боя седи много добре. :rocknroll:
Аватар
emovalkov95

Колекционирам: Mercedes 1:18, разни 1:43

Мнениеот Antara1 » 03 Апр 2017, 09:42

Поздравления за труда! :clap: Какво си измислил за липсващите части?

Между другото,тази снимка ми харесва повече от боядисания модел:

Изображение
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот uricatoli » 03 Апр 2017, 13:37

Antara1 написа:Поздравления за труда! :clap: Какво си измислил за липсващите части?

Между другото,тази снимка ми харесва повече от боядисания модел:

Здравейте.. В момента мисля да направя предното стъкло от кутийката на една друга кола, липсващият гюрук съм в размисли да го моделирам от някакъв материал или да префасонирам колата с твърд таван (което ме блазни повече) Само Фара се чудя от какво да го напрявя защото стъкълцето което липсва е от дебела пластмаса..
uricatoli

Назад към 1:18