Porsche GT3 cabrio - Завършен

Модификации и ремонт в мащаби от 1:3 до 1:19.

Porsche GT3 cabrio - Завършен

Мнениеот Lord Varvar » 21 Юли 2009, 20:40

Здравейте,
днес получих едно Порше, знаех че няма да е в отлично здраве но като пристигна се оказа по-зле от колкото очаквах. Но както казват хората "Всяко зло за добро". От отдавна се каня да се пробвам в преработването на някой модел. Преди време така взех един Чайен, но той се оказа в доста добро състояние и не ми се разкостваше. Така че тоя новият Порш ми дойде добре дошъл за тая цел. Е не се знае какво ще се получи накрая защото до този момент не съм правил никакви преработки на мой модели с изчлючение на боядисването на едни джанти, но това не се брой. :D
Започна се с пълно разглобяване на модела. След което бърз размисъл какво точно ще му се приложи и реших да го правя кабрио. Знам че в реалният живот няма серийно кабрио на модела 996 GT3 освем някоя и друга доработка на някой новоизлюпен руски олигарх. ;)
Та какво друго свърших днес. Допитах се до някой хора във форума какво точно да правя с боята. Имаше два варянта-или да сваля само гланца или цялата боя.
Ако свалех само гланца оставаше въпросът за дребните детайли(дръжките на вратите например) при последващото боядисване най-вероятно щяха съвсем да се загубят. Пък и е много трудно да се достигнат всички места със шкурката. Може също така и при пръскането на новата боя тя да изгори старата. Затова реших да сваля всичко и да почна наново. Също е трудоемък варянт, но поне ще се видят и дефектите по самият корпус на отливката. В"Домашен майстор" ми предложиха това Изображение
Не е най-доброто но общо взето става. С повечко търпение и повтаряне на процедурата. Като накрая действах с ацетон за по-финно довършване на процедурата.
След това взех че отрязах покрива. Като мярка ползвах Покрива от един модел Порше на Норев. Не се знае какво точно ще направя в последствие. Може да направя нещо от рода на Ламборджини с "стъклен" капак или метален (от покрива дето отрязах) или нищо или пък нещо друго - общо взето още не съм решил. Зависи кое ще стане най-добре.
Тове е за днес от утре почвам да пиля остатъците на това дето го отрязах и да свалям останалата боя.
Ще обмислям и какво точно да стане с интериора.

ПС Забравих снимките :D :shock:
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение
Последна промяна Lord Varvar на 02 Авг 2009, 21:29, променена общо 1 път
"Добрите шофьори имат остатъци от насекоми по страничните си прозорци"
ИзображениеИзображение
Аватар
Lord Varvar
Porsche фен
Porsche фен

Име: Александър Войчев
Колекционирам: най-вече Поршета в 1:18

Re: Porsche GT3 cabrio

Мнениеот danielle » 22 Юли 2009, 08:29

Изрежи една пластмасова бутилка от мин. вода 3-5 литра (според в коя ще се събере купето) и изсипи 1.5-2 литра ацетон или кореселин вътре (ацетона е по-силен, кое е по-евтино не помня, но 1 л. ацетон е около 3 лв.). После я пускай да плава и след няколко часа ще ти останат само трудните места за доостръгване. :)
Щото с това дето си почнал ми се струва, че доста се мъчиш, а и дори където е сравнително равно на предния капак, не е паднало всичко добре, а представи си, какво ще е при задното крило. Също ако си намериш една телена четка ще ти е много по-лесно отколкото с шпаклата. :crazy:

Ето как се отрази ацетоновата баня на моето GTO:

Изображение
Изображение
Последна промяна danielle на 22 Юли 2009, 08:39, променена общо 1 път
Аватар
danielle

Име: Даниел
Колекционирам: основно BMW 1:18, но и 1:43, 1:50

Мнениеот vincent_chase » 22 Юли 2009, 08:33

danielle написа:Изрежи една пластмасова бутилка от мин. вода 3-5 литра (според в коя ще се събере купето) и изсипи 1.5-2 литра ацетон или кореселин вътре (ацетона е по-силен, кое е по-евтино не помня, но 1 л. ацетон е около 3 лв.). После я пускай да плава и след няколко часа ще ти останат само трудните места за доостръгване. :)
Щото с това дето си почнал ми се струва, че доста се мъчиш, а и дори където е сравнително равно на предния капак не е паднало всичко добре, а представи си какво ще е при задното крило. Също ако си намериш една телена четка ще ти е много по-лесно отколкото с шпаклата. :)

Ацетона или кореселина няма ли да разтопи пластмасовата бутилка? Идеята е добра,но може да пробваш и с "Терминатор"-сваля боята доста добре! Но го ползвай в отворени помещения!
Колекционирам и изкупувам всякакви РЕТРО модели в мащаб 1:18!

:!: :!: :!: http://www.sosbety.org/ :!: :!: :!:

Изображение
Аватар
vincent_chase

Колекционирам: 1:18, 1:64, 1:72 и 1:87

Мнениеот danielle » 22 Юли 2009, 08:42

vincent_chase написа:
danielle написа:Изрежи една пластмасова бутилка от мин. вода 3-5 литра (според в коя ще се събере купето) и изсипи 1.5-2 литра ацетон или кореселин вътре (ацетона е по-силен, кое е по-евтино не помня, но 1 л. ацетон е около 3 лв.). После я пускай да плава и след няколко часа ще ти останат само трудните места за доостръгване. :)
Щото с това дето си почнал ми се струва, че доста се мъчиш, а и дори където е сравнително равно на предния капак не е паднало всичко добре, а представи си какво ще е при задното крило. Също ако си намериш една телена четка ще ти е много по-лесно отколкото с шпаклата. :)

Ацетона или кореселина няма ли да разтопи пластмасовата бутилка? Идеята е добра,но може да пробваш и с "Терминатор"-сваля боята доста добре! Но го ползвай в отворени помещения!

Не я разтварят, няма проблем. Той дори се продава в "найлонова/пластмасова" опаковка ацетона. Но пластмасовите елементи от модела ще разтвори със сигурност! :!: ! Просто бутилката е по-скоро найлонова и няма проблем. И аз това забравих да кажа - като го накиснеш да покриеш бутилката с ацетона с един вестник или нещо и да го държиш някъде навън за да не се тровиш от парите.
Аватар
danielle

Мнениеот T1000 » 22 Юли 2009, 08:44

Не разтапя нищо :) Кореселинът даже се продава в пластмасови бутилки, но все пак не е добра идея да се мацат пластмасови части на модели с него. Ако цветът е сходен - може да се мине само с една водна шкуркичка мнооого леко и после се боядисва, ако ще се сменя цветът изцяло, се пръска грунд и така. А за металните части, кореселинчето и/или ацетонът са чудесно решение. Терминатор не навсякъде има, даже в някои железарии не знаят какво е :D Кореслеин обаче има навсякъде. Аз лично ги кисна по повечко време, около ден, абсолютно нищо не остава от боята :rocknroll: Само го дръжте на открито, че иначе ще ви стане забавно :crazy:

Едит: danielle ме изпревари :D :cheers:
I'll be back®
Изображение
..-. --- .-. --.. .- | ..-. . .-. .-. .- .-. ..
Аватар
T1000
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: Exotics 1:18, 1:24

Мнениеот danielle » 22 Юли 2009, 09:05

Още едно уточнение - значи боята не падна от ацетона толкова идеално, както е на снимката! :)
Тя просто започва да се бели на "парцали" (поне при мен на този модел с тази му оригинална боя), както когато ви е изгоряла кожата и се белите. И като отстраних големите парчета, тръкнах тук и там с телената четка по гадните местенца, дупчици и ъгълчета да се изчистят и малките гадници :D А отдолу беше дори мааалко повечко търкане, но нищо сериозно, просто отдолу е "по-чепата" и неравна. Кофтито при мен беше, че имах само 1 литър ацетон в 5 литрова бутилка от мин. вода и модела го оставих с предницата надолу цяла нощ, но после трябваше да го завартя и със задницата, а след това и да понаклоня бутилката, така че ацетона да покри навсякъде, където не беше. За това ако ацетона или кореселина са повече 1.5-2.5 литра и бутилката е по-плътна по модела - става още по добре, защото ще може да се покрия целия или поне почти целия.
Аватар
danielle

Мнениеот Lord Varvar » 22 Юли 2009, 20:30

Здравейте,
ето какво свърших днес. На работа успях да изшкуркам идеално боята от вратите и предният капак.
А след работа в къщи се заех с корпуса. Тоя препарат действа горе-долу по начина който е описал Даниел за ацетона с тази разлика че става въпрос за 15-20 мин. и при положение че боята е по-тънка.Но като се повтори става работата. Особено като се измие с вода(щото е на водна основа) и тогава боята се вдига по осезаемо. Снощи до към 23,15 (преди да почне "Кръцни срежи) успях да изпиля ръбовете там дето изрязах покрива. Но ми остана тоя фрагмент дето са сенниците. Явно не съм премерил никак точно защото се оказа че трябва да пиля около един сантиметър пространство. Което си е доста гадно и трудоемко. Но както се вижда на една от снимките вече съм преполовил пространството.
Това е за сега. Продължавам да обмислям интериора. Пространството зад седалките поне за сега се оформя да е с стъклен похлупак(от задното стъкло), но имам и още една идея която все още не съм пробвал.
Чудя се дали да шкуркам с водна шкурка или няма смисъл.

Изображение Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
Lord Varvar
Porsche фен
Porsche фен

Мнениеот PorscheBulgaria » 22 Юли 2009, 20:59

gaden написа:Чудя се дали да шкуркам с водна шкурка или няма смисъл.

Ако се чудиш няма да имаш добър краен резултат. Водната шкурка ще я използваш чак когато си оформил и изжулил купето преди да почнеш да нанасяш грунд, боя и т.н. Харесва ми концептуалната ти идея за GT3 кабрио и следя темата с интерес :cheers:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
PorscheBulgaria
Модератор
Модератор

Име: Костадин
Колекционирам: Porsche 1/18

Мнениеот Lord Varvar » 23 Юли 2009, 20:16

Здравейте и днес.
Ето го днешното развитие на проекта - след три мазания с препарата и доста човъркане в тесните места с една зъболекарска шпакличка, боята е почти на 100% махната. Изпилил съм мястото при сенниците и някой от ръбовете където матриците са се срещали. Има още доста работа в тази насока и интересното в случая е че когато е с боя тези дефекти почти не се виждат. Но аз съм решил да се доближа колкото се може по близо до съвършенното положение на нещата :D
От тук нататък ще поработя още малко в изглаждането на ръбовете заличаването на някой линий както и въстановяването на други такива. Също така снощи изпилих дръжките на вратите (който после ще китосам) а днес премахнах и остатъците от ръбове на напречната страна където изпилих при сенниците. Това е грубо. Следват финните неща и почвам интериора.
Изображение Изображение
Изображение Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
Lord Varvar
Porsche фен
Porsche фен

Мнениеот Lord Varvar » 24 Юли 2009, 20:33

Здравейте
Днес изпилих предното стъкло и работих по задното. После реших да пробвам и друг варянт за отзад.
Има варянт и за непрозрачен капак, но още съм в процес на размисъл. Понеже съм зодия Везни може да си направя и двата варянта и да си ги сменям. :D
Така оценявам това че следите с интерес проекта ми и за това искам да отговоря на Михайл че не мога да изтъня повече рамката на стъклото защото там има едни пъпчици който държат стъклото и не мога да ги махна. Акосе загледате на снимките си личи че съм пилил почти докрай. За точният спрей ще помисля - като начало незнам дали ще намерявсе пак съм в провинцията и второ като се загледам какви ръбове има по модела не мисля че тези ситни резки от шкурката ще се виждат след боята.
Всъщност всичко което виждате до сега е в доста начална и груба фаза на развитие. Към края на подготовката ще изпипам нещата колкото мога по-добре.
Сега обмислям интериора който май ще бъде издържан предимно в черен цвят плюс малки вложки от цветът с който ще бъде боядисан моделът.

И още нещо ако някой може да даде акъл как да избеля фаровете за да станат прозрачни нека казва.

Изображение Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
Lord Varvar
Porsche фен
Porsche фен

Мнениеот porsche_fan » 25 Юли 2009, 16:10

Ееееее :)))))) много добре си се досетил да го моднеш така аз не очаквах и някой да го купи де но браво идеята е супер... :clap: :clap: :clap:
PORSCHE
Изображение
Аватар
porsche_fan

Име: Милен
Колекционирам: поршенца 1/18

Мнениеот Lord Varvar » 25 Юли 2009, 19:09

Здравейте,
днес свърших доста работа по моделчето. Направих втори капак за пространкството зад седалките.
Дораскостих модела откъм интериор. Тапицирах пода, китосах вратите и предният капак-там дето преди бяха дръжките на
вратите и длабката за емблемата. Тез цасти съответно вече са пръснати един път, но в понеделник ще си взема водна шкурка
и нещо полиращо. Пръснах също и седалките и маркучите покрай двигателя и др. джантите арматурното табло и около скоросният лост.

Изображение Изображение
Изображение Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
Lord Varvar
Porsche фен
Porsche фен

Мнениеот Илиян » 25 Юли 2009, 22:37

Водната шкурка не е ли просто финна шкурка намокрена с вода за да е по малко триенето ? :?
Аватар
Илиян

Колекционирам: 1:24

Мнениеот porsche_fan » 26 Юли 2009, 10:02

ехх и аз щях да отговоря :))) така ама ти си ме изпреварил пфу :) хаха
PORSCHE
Изображение
Аватар
porsche_fan

Име: Милен
Колекционирам: поршенца 1/18

Мнениеот Lord Varvar » 27 Юли 2009, 19:56

Здравейте,
В неделя пръснах вратите и предният капак, на едната врата нещо не се получи работата и реших да я пилна с една водна шкурка 400. Сутринта пък като ги разглеждах взех че опуснах капакът и го съсипах. :cry: Така че днес изшкурках вратите и капакът отново измих ги с веро и ги оставих да съхнат до утре. Също така изшкурках и цялото купе и също го измих.
Така, че това е утре ще пръскам пак. Дано да няма проблеми.
ИзображениеИзображение
Аватар
Lord Varvar
Porsche фен
Porsche фен

Следваща

Назад към 1:18