Модели по-големи от 1:12 (Дискусии)

Дискусии, свързани с мащаби от 1:3 до 1:19.

Re: Интригуващо 1/8, 1/12

Мнениеот Ивайло » 15 Фев 2014, 13:33

Предвид актуалните цени на CMC и размерите на 1/8, цената на Aventador не е толкова стряскаща. Не са като запечатани Amalgam - детайлите са съвсем прилични.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Re: За Грандоманите от 1:18 нагоре!

Мнениеот fokke » 08 Мар 2014, 16:29

Изображение
fokke

Re: За Грандоманите от 1:18 нагоре!

Мнениеот svetlio » 05 Май 2014, 18:05

Румене, демек fokke, по-добре сложи някакви снимки, отколкото нещо изтрито да има и не е лошо да бъде и ново.

Днес случайно цъкнах в сайта на моя приятел Джералд Уингров и останах безмълвен.......
Изображение
Това, което се вижда на тази снимка е нито повече, нито по-малко от мечтите на повечето от нас. Като оставим комерсиалната страна/моделите на снимката при продажба са достатъчни за 1-2 апартамента / можеме само да се възхищаваме на този 80 годишен master modeller за неговия дух и амбиция - споделя, че след за- вършване на проекта за алфа-ромеото/виж в сайта/ има намерение да продължи с други такива, ето и списъка му!!!!!!!!!!!!!!!!:
1 - 1878 Falls of Clyde mid section, iron hull, to show construction, a rivet - plate & frame model - 1/8” to the foot scale -together with tool set.

2 - 1932 P3 Alfa Romeo - with full engine & chassis detail in 1/15th scale

3 - 1933 ‘J231’ Rollston Convertible Victoria ‘J’ Duesenberg - with full engine & chassis detail in 1/15th scale

4 - 1931 ‘J504’ Derham Tourster ‘J’ Duesenberg - with full engine & chassis detail in 1/15th scale

5 - 1931 2.3 Alfa Romeo with body by Touring - with full engine & chassis detail in 1/15th scale

6 -1878 Falls of Clyde water line model, fully rigged with sails furled - 1/16” to the foot scale.

7 - 1938 Bugatti Type 57sc with body by Corsica - with full engine & chassis detail in 1/15th scale

8 - 1933 ‘J120’ Murphy Boat Tailed Speedster ‘J’’ Duesenberg - with full engine & chassis detail in 1/15th scale

9 - 1932 ‘J496’ Brunn Torpedo Phaeton ‘SJ’ Duesenberg - with full engine & chassis detail in 1/15th scale

10 - 1924 Hispano Suiza H6C - with full engine & chassis detail in 1/15th scale

11 - 1938 812 Cord Convertible Coupe with rumble seat - with full engine & chassis detail in 1/15th scale

12 - 1912 40/50 Rolls-Royce 1826E Holmes & Derby Tourer - The Mystery - with full engine & chassis detail in 1/15th scale

ДАЙ БОЖЕ ВСЕКИМУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S.
Ако все още се съмнявате в уменията на човека, тези двете по-долу леко ги намалиха преди време от 35 на 25 и то канадски:
Изображение
Изображение
http://www.collectorstudio.com/index.cf ... /details/1
http://www.collectorstudio.com/index.cf ... /details/1
Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Re: Модели по-големи от 1:18 (Дискусии)

Мнениеот Bat_Gele » 16 Сеп 2014, 12:19

Привет колеги,
ще се опитам кратко и стегнато да изкажа несъгласие конкретно за формата, съдържанието и мястото на тази тема.
Всъщност тук са събрани повече от една теми с идеята, вероятно, информацията да е на едно място удобно и прегледно може би.
Резултатът е доста далеч и разбирайки прекрасно, че не са много колегите, които въобще се интересуват от модели в мащаб по-голям от 1:18 си обяснявам и „заровеното“ местонахождение на новата тема.
Не е правилно, не е редно, само защото не е в полезрението на болшинството.
Материалите и информацията тук са/или всъщност би трябвало да бъдат квинтесенцията на хобито!
Вместо това 14 страници от които първите 10 не се наемам да филтрирам а бих запратил директно в кошчето.
Преструктуриране може и трябва да има не само на екипа но и на съдържанието, вероятно това е било целта.
Конкретно тази тема трябва да се коригира сериозно като местоположение и съдържание.
Може и да се помисли в посока на „развитието“
Преди 3 – 4 години „празни приказки“ и „фантасмагории“....
сега...

Изображение

Изображение

:shake:
Аватар
Bat_Gele
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Ангел
Колекционирам: предимно MB

DeA- poland Фоксваген

Мнениеот mercedes-230-e » 05 Дек 2014, 13:01

www.youtube.com/watch?v=PH2p6i3EDB0
там както и в румъния ги заляха от интересни модели а тук ни забравиха даже май незнаят че ни има.
Аватар
mercedes-230-e
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Любомир Йовев
Колекционирам: Mercedes Benz 1/43

Re: Модели по-големи от 1:12 (Дискусии)

Мнениеот svetlio » 25 Яну 2015, 22:49

Признавам, че бях забравил темата и сега като видях този Фолксваген направо подскочих. Ама нали сме последната дупка на кавала ДеАгостини хич и не си прави труда да пусне нещо ексклузивно тука, а само остатъчни боклуци, изостанали от други проекти в малки мащаби. Нима е толкова трудно един модел в мащаб 1:8 да се направи и за българският пазар - например прословутото Рено 8, или москвич 412, или Булгарреното на Чубриков ......или пък даже и една Жигула като на ИСТ - НО, НЕ няма да стане, защото след нас , ако се провали проекта просто няма на кой да се пробутат остатъците по-беден, та нали те идват от Китай, пък там едва ли им е до нас.
А, Геле много ти е хубава колекцията и особено двата мерцедеса на похер, както и "Звездата на Индия". Браво, продължавай все така, действително както казваш това е квинтесенцията на хобито ни / е , малко е скъпо, но си заслужава /. Ще се радвам да споделиш как се бориш с праха, защото аз освен в дисплей кейсове да ги затворя не виждам как ще ги спася.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Мнениеот Bat_Gele » 27 Яну 2015, 14:32

svetlio написа:Признавам, че бях забравил темата и сега като видях този Фолксваген направо подскочих. Ама нали сме последната дупка на кавала ДеАгостини хич и не си прави труда да пусне нещо ексклузивно тука, а само остатъчни боклуци, изостанали от други проекти в малки мащаби. Нима е толкова трудно един модел в мащаб 1:8 да се направи и за българският пазар - например прословутото Рено 8, или москвич 412, или Булгарреното на Чубриков ......или пък даже и една Жигула като на ИСТ - НО, НЕ няма да стане, защото след нас , ако се провали проекта просто няма на кой да се пробутат остатъците по-беден, та нали те идват от Китай, пък там едва ли им е до нас.
А, Геле много ти е хубава колекцията и особено двата мерцедеса на похер, както и "Звездата на Индия". Браво, продължавай все така, действително както казваш това е квинтесенцията на хобито ни / е , малко е скъпо, но си заслужава /. Ще се радвам да споделиш как се бориш с праха, защото аз освен в дисплей кейсове да ги затворя не виждам как ще ги спася.

Мерцедесите са затворени с винтчета и уплътнения на стъклото, на практика един общ голям дисплей кейс, което не означава че проблема с прашинките е елиминиран на 100%.
Ролса е за съжаление зад стъклени вратички, за сега нямам намерение да променям нещо радикално. Истината е че няма спасение от прах, каквото и както да предприемеш против. Периодичното почистване е неизбежно.
Аватар
Bat_Gele
Mercedes фен
Mercedes фен

Име: Ангел
Колекционирам: предимно MB

Мнениеот Bi-BiB » 27 Яну 2015, 21:29

svetlio написа:...Ама нали сме последната дупка на кавала ДеАгостини хич и не си прави труда да пусне нещо ексклузивно тука, а само остатъчни боклуци, изостанали от други проекти в малки мащаби. Нима е толкова трудно един модел в мащаб 1:8 да се направи и за българският пазар - например прословутото Рено 8, или москвич 412, или Булгарреното на Чубриков ......

Не е трудно, разбира се, но причината се крие в коя дупка на кавала сме, както правилно си отбелязал. Деагостини не са патриоти, от тези неща правят пари. Пуснаха си пробно 4 модела в два от най-големите елитни града, видяха покупателната сила на българина и си събраха крушите. Няма какво да им се сърдим на хората, защото освен ти, аз и още една дозина хора, на другите българи им е през оная работа за Булгарреното на Чубриков.
Аватар
Bi-BiB

Мнениеот svetlio » 28 Яну 2015, 22:21

Истината е че няма спасение от прах, каквото и както да предприемеш против. Периодичното почистване е неизбежно.

И аз горе-долу съм стигнал до този извод - периодично почистване и след като нанесох малки поражения след такова сега съм по-внимателен, има риск и то голям да се сбогувам с някой модел ако го изтърва на земята, така стана преди време с Хорха на СМС, НО това лято съм решил нещо радикално и ако се получи ще пиша.

Няма какво да им се сърдим на хората, защото освен ти, аз и още една дозина хора, на другите българи им е през оная работа за Булгарреното на Чубриков.

Просто много ми се искаше да има и ние с нещо да се гордеем, но уви не се получават нещата. Адски ми е мерак за 1:10 на Москвича на Парцалев от "С деца на море", и то не да излезе дърво като на ИСТ Жигулата в 1:18, а със светлини и клаксон като 1:10 Енцо на ДеАгостини...........
svetlio

Мнениеот Bi-BiB » 28 Яну 2015, 22:42

Просто много ми се искаше да има и ние с нещо да се гордеем, но уви не се получават нещата. Адски ми е мерак за 1:10 на Москвича на Парцалев от "С деца на море", и то не да излезе дърво като на ИСТ Жигулата в 1:18, а със светлини и клаксон като 1:10 Енцо на ДеАгостини...........

Този ще може да го видиш във Варна съвсем скоро, дори 1:1. :cheers:
Аватар
Bi-BiB

Мнениеот svetlio » 29 Яну 2015, 18:23

Ако е тайна - не ми казвай нищо, но ако имаш повече информация я сподели, защото съм заинтригуван и нямам търпение да си променя мнението за направата на модели над 1:18.
svetlio

Мнениеот Bi-BiB » 29 Яну 2015, 22:29

svetlio написа:Ако е тайна - не ми казвай нищо, но ако имаш повече информация я сподели, защото съм заинтригуван и нямам търпение да си променя мнението за направата на модели над 1:18.

Не е тайна разбира се, за ретро музея ставаше дума - https://www.facebook.com/media/set/?set ... 045&type=3
Аватар
Bi-BiB

Мнениеот svetlio » 31 Яну 2015, 01:40

А....Това го рекламираха много, ще се радвам малко снимки да пуснеш след откриването.
svetlio

Мнениеот svetlio » 14 Фев 2015, 20:44

http://blog.hemmings.com/index.php/tag/scratchbuilding/
Може да съм го давал и друг път този блог, но го преслушвам отвреме навреме и ето какво.....
http://www.carbuildindex.com/23102/18th ... lago-t26c/
http://www.scalemotorcars.com/content.p ... 8#comments

Много интересни sratchbuild модели. Особено това Талбо-Лаго в синьо - красота.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
svetlio

Мнениеот Saiman » 03 Яну 2018, 22:14

Чак сега виждам темата.... Хм... Две години никой нищо не е писал... Аз ли съм единствения ентусиаст?! :rocknroll: :twisted:
Saiman

Име: Кирил
Колекционирам: 1/12

Предишна

Назад към 1:18