Nurnberg Toy Fair 2016

Дискусии, свързани с мащаби от 1:3 до 1:19.

Nurnberg Toy Fair 2016

Мнениеот Eddie » 01 Фев 2016, 22:07

Ето една фотогалерия от изложението в Нюрнберг. За феновете на Мерцедес има доста интересни неща. Има няколко нови смолни производители, което не е добре но е очевидно че пазара клони към тази насока.

http://www.auto-und-modell.de/pages/akt ... -groesser/
F..k you Photobucket
Аватар
Eddie
Модератор
Модератор

Име: Едуард Вахрам
Колекционирам: 1/18

Re: Nurnberg Toy Fair 2016

Мнениеот PorscheBulgaria » 01 Фев 2016, 22:48

AUTOart подготвят 918 Spyder !!! :w000t:

Бас ловя, че ще го изстрелят в диапазона 600-700 лева! :thumbsdown:

Welly обаче ще са им добра конкуренция! :rocknroll:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
PorscheBulgaria
Модератор
Модератор

Име: Костадин
Колекционирам: Porsche 1/18

Мнениеот Thunderbolt » 01 Фев 2016, 22:57

тази година почти няма слабо представяне, всички производители са се постарали доста :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот Eddie » 01 Фев 2016, 22:59

Така е доста силно представяне. Лошото е че отново ще има покачване на цените и честно казано, незнам това си беше скъпо хоби, но вече става почти непосилно.
F..k you Photobucket
Аватар
Eddie
Модератор
Модератор

Мнениеот Lucky13 » 02 Фев 2016, 06:43

Аз лично пък не съм на същото мнение като горните.
Аутоарт не подготвят 918, а са го направили вече. И ще го предложат на същата цена В ЩАТСКИ ДОЛАРИ, както и предишните им Сигначър модели. Това, че курса на долара се е променил не е тяхна вината.
След това, появата на нови производители може да бъде само и единствено положителна. Независимо дали са смолни или метални. По простата причина, че колкото по-голямо предлагане има, толкова по-голяма конкуренцията. А това води само до две неща - по-ниски цени и по-високо качество.
Не виждам и нищо особено силно в представянето на който и да било. Честно казано "новините" са си скучни и нищо по-различно от очакваното. Единственото интересно за мен е, че АутоАрт се включват във Формула 1 жанра. но и това беше вече показано още миналата година.
Аватар
Lucky13

Мнениеот Thunderbolt » 02 Фев 2016, 12:27

Mисля, че всеки си преценява според неговите колекционерски желания, аз само на TrueScale си харесах 4 МакЛаръна. Преди Нюрнберг се знаеше, че 488 на Бураго ще е приличен модел, сега просто е показан пред публика. GT Spirit показват може би най-точно изглеждащия Aston Martin DB5 в мащаба, да не пропускаме Бентли Т2 и SLR GT. Paragon пускат ако не се лъжа първия E-type Lightweight в 1:18. Също така бих искал да видя на Норев Citroen DS5. Само най-много ме плаши евентуалната цена на онази кошница МР4-30 на АутоАрт
Изображение
The Only Thing To Fear Is Running Out Of Beer
Аватар
Thunderbolt
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Борис Желязков
Колекционирам: Alfa Romeo,McLaren F1 Team, 1:18

Мнениеот Ивайло » 02 Фев 2016, 13:58

Разгледах доста снимки и видях само смола, смола, смола, интересни, но скъпи AutoArt-и и нови разцветки на вече отдавна известни модели. Единствените интересни новини за мен бяха Porsche 991 на Schuco и M4 на Paragon най-сетне с хубави джанти.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот Eddie » 02 Фев 2016, 19:07

Lucky13 написа:Аз лично пък не съм на същото мнение като горните.
Аутоарт не подготвят 918, а са го направили вече. И ще го предложат на същата цена В ЩАТСКИ ДОЛАРИ, както и предишните им Сигначър модели. Това, че курса на долара се е променил не е тяхна вината.
След това, появата на нови производители може да бъде само и единствено положителна. Независимо дали са смолни или метални. По простата причина, че колкото по-голямо предлагане има, толкова по-голяма конкуренцията. А това води само до две неща - по-ниски цени и по-високо качество.
Не виждам и нищо особено силно в представянето на който и да било. Честно казано "новините" са си скучни и нищо по-различно от очакваното. Единственото интересно за мен е, че АутоАрт се включват във Формула 1 жанра. но и това беше вече показано още миналата година.

Различни хора, различни идеали. Цените в Европа отдавна нямат нищо общо с тези в Щатите и това не важи само за нашето хоби. Но това е друга тема на разговор. Новите производители са хубаво нещо и да имаш право че конкуренцията може да доведе до понижаване на цените, но моето мнение е базирано на факта, че смолата много сериозно навлиза на пазара.Това ще доведе до едно определено ниво, където ще виждаме все по-малко модели с активни детайли. Последно, има доста нови модели Аутоарт например, показват чисто нов Ягуар и Макларън P1. Производители като "GT Spirit" и "TSM" също показват нова гама с модели. Миничампс ще правят БМВ 635 и Мерцедес 450SEL a и производителя "Ebbro" навлиза в мащаб 1/18. Но, все пак всеки има различни вкусове на някои хора им харесват нещата на други не. Аз най-вече съм щастлив от факта, че Елигор ще преиздават Мерцедес Актрос в 1:18 макар и в тази галерия да няма снимки на този производител.
F..k you Photobucket
Аватар
Eddie
Модератор
Модератор

Мнениеот a1_modelcars » 03 Фев 2016, 15:06

Здравейте колеги,

Мен лично много ме радват 991 тарга на шуко и новите модели на Autoart, но там наистина не ми се мисли за цените, обаче пък Аутоарт си остава единствения производител, който никога не ме е разочаровал откъм качество. Иначе да, хобито ни от скъпо се превръща в неразумно скъпо. Kyosho са се представили много зле, нищо ново, за Bentayga се знаеше много преди това. Другата изненада за мен е Minichamps, забелязах модели, които иначе са със запечатани задни врати, във версии с отварящи се такива- визирам Audi Q7, дано да са се отказали от тенденцията да запечатват задните врати. Другото странно/ необяснимо нещо за мен е - защо Norev не са показали BMW X6M? Съвсем нов модел, за първи път го видях декември.
a1_modelcars

Име: Андрей

Мнениеот monk.17 » 04 Фев 2016, 13:33

Аз определено съм разочарован от толкова много смолни модели . Тук по отношение цена - качество най ми допадат моделите на ОTTO и GT SPIRIT и по- точно 560SEC AMG . Това може да се окаже и първата ми смола . Аutoart са ми фаворит като производител ,предлагат голямо разнообразие от модели , но с тези цени са на път да ме откажат като техен клиент . За съжаление не видях нищо ново от NOREV и KYOSHO . В крайна сметка за всекиго ще се намери по нещо интересно , с което да обогати колекцията си .
Аватар
monk.17

Име: Антонио
Колекционирам: 1:18; ~1980-2000

Мнениеот val » 04 Фев 2016, 15:44

Lucky13 написа:Аз лично пък не съм на същото мнение като горните.

Напълно съгласен

monk.17 написа:Аз определено съм разочарован от толкова много смолни модели . Тук по отношение цена - качество най ми допадат моделите на ОTTO и GT SPIRIT и по- точно 560SEC AMG . Това може да се окаже и първата ми смола . Аutoart са ми фаворит като производител ,предлагат голямо разнообразие от модели , но с тези цени са на път да ме откажат като техен клиент . За съжаление не видях нищо ново от NOREV и KYOSHO . В крайна сметка за всекиго ще се намери по нещо интересно , с което да обогати колекцията си .

И тук съгласен. Киошо от години нямат хубави премиери. АА са добри- да, вдигнаха цените, но ще пестим повече, ще купуваме 1-2 модела годишно, но кефът е по-голям. Извадиш от кутийка, отвориш капаче, врътнеш гуми...
Колкото до смолата...в никакъв случай. По-добре 43-ка. Същата детайлност, по-малко пари, по-малко място заема
val

Колекционирам: 1/18 Rally & Youngtimers

Мнениеот Lucky13 » 05 Фев 2016, 05:19

както някой споне вече по-горе, май Шуко са се представили най-достойно от всички.
За мен лично най-голямата излагация е на СМС заради всичките "разновидности" на сбърканото 250 GTO. Според мен са си осъзнали грешката и това е просто damage control.
Аватар
Lucky13

Мнениеот tonito » 07 Мар 2016, 18:02

Колекционерите вече са приклещени в желязната хватка на(престъпната организация) на die-cast производителите - за добре направен модел трябва да се изръсиш 200 евро поне.Честито на онези, които тепърва започват да се интересуват!
tonito

Колекционирам: Класически купета, произведени в периода 1969-1996 в мащаб 1/18.

Мнениеот Lucky13 » 07 Мар 2016, 20:38

tonito написа:Колекционерите вече са приклещени в желязната хватка на(престъпната организация) на die-cast производителите - за добре направен модел трябва да се изръсиш 200 евро поне.Честито на онези, които тепърва започват да се интересуват!

А бе това съвсем не е така. Все още има много модели, които са много добре направени и са под $150. Включително и смоли.
Аватар
Lucky13

Мнениеот a1_modelcars » 09 Мар 2016, 13:27

Още малко снимки:

http://www.mintmodels.com/nuremberg2016.aspx
a1_modelcars

Име: Андрей

Следваща

Назад към 1:18