Ebay - проблеми и въпроси

Информация за магазини и организиране на общи поръчки.

Re: Ebay - проблеми и въпроси

Мнениеот WeltherrschafT » 10 Мар 2016, 17:50

Темата е за Ebay, но без PayPal акаунт трудно стават плащанията там и са по-рискови. Имам следния въпрос:
След като системите на Ebay и PayPal се разделиха, PayPal е самостоятелна и въведе куп нови неща в общите
си условия, нов облик на акаунта и така нататък. Оказва се, че вече май не може след като се получат пари
в PayPal те да се "Withdraw-нат" към банковата сметка/карта. Освен това ми се наложи след изпратени пари
от един човек по имейл без да е имало продажба да чакам 21 дни докато тези пари бъдат "освободени" след
като бяха със статус "pending" и не можех да ги ползвам. На някой случвало ли му се е нещо подобно и как
да действам. Нещо друго - изтече ми скоро и картата (за PayPal досега ползвах само виртуална с цел по-добра
защита на средствата), взех си новата пластика от банката, влязох в акаунта си в PayPal и не ми позволява
да си я ъпдейтна, което значи че в момента не само, че не мога да си сваля парите на картата, а и не мога да
се разплащам чрез PayPal. Някой имал ли е такива проблеми с тъпата им нова система?
Аватар
WeltherrschafT

Име: Христо
Колекционирам: 1:64 и 1:43

Мнениеот ivanofff » 10 Мар 2016, 20:04

Аз за сега съм нямал подобни казуси.
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот bobarce » 11 Мар 2016, 08:20

С риск да досадя и да кажа неща, които всички знаете, не ми придиряйте. Картата ми Виза изтече края на този февруари. Взех си новата карта, пак Виза. За да мога да си ползвам новата карта преминах през цялата процедура, която се изисква от пай-пал. Не беше достатъчно само да я регистрирам, но трябваше да премина отново и през процедурата за верификация. Знаете теглят виртуално сумата от евро и петдесет, с което получаваш четирицифрен код и след вкарването му в системата, вече мога да си ползвам и новата карта. Та така протече "ъпдейтването" на новата ми карта. :shake:
bobarce
Фен на руски коли
Фен на руски коли

Име: Димитър Димитров
Колекционирам: 1:43 СССР/Русия

Мнениеот valllleri » 11 Мар 2016, 08:28

bobarce написа:С риск да досадя и да кажа неща, които всички знаете, не ми придиряйте. Картата ми Виза изтече края на този февруари. Взех си новата карта, пак Виза. За да мога да си ползвам новата карта преминах през цялата процедура, която се изисква от пай-пал. Не беше достатъчно само да я регистрирам, но трябваше да премина отново и през процедурата за верификация. Знаете теглят виртуално сумата от евро и петдесет, с което получаваш четирицифрен код и след вкарването му в системата, вече мога да си ползвам и новата карта. Та така протече "ъпдейтването" на новата ми карта. :shake:

Много полезна и вярна информация. И при мен беше същото. Един вид - все едно нова карта добавяш към ПейПал :shake: . Относно чакането от 21 дни - това е нормална процедура на Пейпал за всички новорегистрирани продавачи в eBay, предполагам и за тези в ПейПал, които имат стара регистрация, но за пръв път получават пари /или не толкова често/. След известно време /от 6 месеца до 1 година беше при мен, за други може да е било по-различно/ тези 21 дни отпадат.
:cheers:
valllleri

Мнениеот WeltherrschafT » 11 Мар 2016, 12:05

Валери, мерси за обяснението с картите, но все пак има начин да се изпращат пари, при което получаване да не се чака 21 дена.
Този статус "pending" е в случаите, че си продавач, получил си парите уж за нещо продадено и докато купувачът не получи стоката
и не подаде информация към PayPal, че всичко е наред (преди изтичането на 21 дни) те стоят "заключени". След 21 дни така или иначе
системата ти освобождава парите, дори купувачът нищо да не е отбелязал.

Колкото до прехвърляне на средствата от PayPal акаунта към банкова сметка в България - преди проблеми нямаше за това. Пращали
са ми пари, натискам бутона "withdraw funds" те се прехвърлят в банката ми и мога да си ги тегля на гише или от банкомат. Тогава
обаче (преди промените) не беше задължително да си "свързал" банков акаунт с PayPal акаунта - само въвеждаш картата си, тя се
верифицира и всичко е наред.

Към момента при новите им условия някой свалял ли е средства от PayPal към банковия си акаунт и как въобще се свързва той към
PayPal, при положение, че позволява да свържеш само банков акаунт от САЩ?
Аватар
WeltherrschafT

Мнениеот WeltherrschafT » 30 Мар 2016, 15:51

Случаят е разрешен. За тези които се интересуват ето малко информация, която няма къде да намерите в интернет.

1. При логване в PayPal (стандартно се показва новия изглед на сайта - след промените) отивате в Menu > Wallet

2. Показва ви се менюто за свързване на Банков акаунт (в случай, че искате да свържете такъв и както аз при получаване
на пари да можете да ги "насочвате" към банковата си сметка или към дебитна/кредитна карта)

3. Отивате в на Old account view в долен ляв ъгъл на екрана и кликвате там. Преминавайки към старият изглед в
PayPal виждате опции, които не са видими при стандартния нов изглед. Отивате на My Money > Bank accounts > Update

4. Въвеждате IBAN на банковата си сметка и чакате PayPal да направи верификацията. Става бързо и е безплатно - тоест
не се начисляват такси.

Нищо от тези опции не е изпълнимо в стандартната нова версия на PayPal и постоянно дава грешки при въвеждане на данни,
включително няма възможност за въвеждане на банкова сметка, различна от такава в САЩ. Дано съм бил полезен.
Аватар
WeltherrschafT

Мнениеот djLiquid » 30 Мар 2016, 15:56

:rocknroll: Скоро ми предстои смяна на пластиката на кредитната.
Огромни благодарности за инфото, определено полезно и навреме!
:cheers:
Аватар
djLiquid

Име: Иван Иванов
Колекционирам: 1:43

Мнениеот ivanofff » 30 Мар 2016, 22:02

Благодаря Ицо, доста полезна информация.
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот Тихомир » 13 Авг 2017, 12:43

От около година продавам мои модели в ибей и вече няколко пъти ми се случва един определен контигент потребители да ми правят мизерии. Основно "купувачи" от Русия и Китай, които запазват модел и после отказват да платят защото шипинга им се струва прекалено скъп. Въпреки обяснения, че моделът се опакова в по-голяма кутия за по-сигурно, че има пощенска препоръка и че неминуемо като продавач имам разходи по опаковане и изпращане, цирковете им продължават. С цел да предпазя други колеги продавачи, периодично ще слагам имена на такива потребители. Моят съвет е директно да ги блокирате и по възможност въобще да не се занимавате с продажби към Руската Федерация и Китай. Изключително големи лъжци са. Само с тях имам такива проблеми.

Ето пореднните хубавци от последните 10 дни:

77kakpetr
bd16191

Заради тях моделът ми ще бъде "заключен" за продажба докато не се реши автоматично повдигнатия случай за неплащане. Дори и да платят ще им върна парите и ще откажа поръчката защото знам как напук ще повдигнат случай срещу мен след като си получат модела. Мизерници до дъното на душата си. :)

Успех на всички. :)
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: 1920-1939 и Ferrari

Мнениеот Тихомир » 07 Юни 2018, 10:58

Двоен пост, но да предупредя за още един некоректен продавач в eBay.

modellautos-budig https://www.ebay.com/usr/modellautos-bu ... noapp=true

Историята накратко:

Поръчах си представено за ново Bugatti Type 57 Vanvooren Cabriolet на Matrix, което дойде в окаяно състояние. Повечето детайли бяха разлепени, което не е толкова голям проблем защото могат да се залепят, но предното стъкло беше на облаци. Някой се беше упражнявал в моделисткото изкуство, при това не особено успешно. Моментът че това е Матрикс - модел висок клас, за торба пари и че идва в такъв вид въобще няма да го коментирам.

По надлежния ред иницийрах връщане на модел с изрично искане на връщане на парите. Продавачът се съгласи, моделът беше върнат и успешно пристигна вчера при продавача. Ето тук започват сюрпризите, вчера ми изпрати съобщение, че моделът е успешно при него и ми е пратил нов. Естествено аз го попитах защо е пратил друг модел при положение, че аз искам "refund", на което получих отговор - върнете и втория модел.

За мен цялата ситуация намирисва жестоко, сега ще отворя случай и през PayPal, като се надявам да ми възстановят парите. Изключително несериозно и непрофесионално поведение от страна на продавача защото освен времето, което ми загуби и ще ми загуби за две връщания, също губя и пари за доставката. Връщанията си ги плащам аз...

В заключение, този и предходните няколко случая тотално ме отказват да пазарувам модели от ибей, рискът не си заслужава. Имам чуство, че много търговци (дори магазини), не знаят какво продават или умишлено описват модела като нов, а реално е залежала стока. И тук става въпрос за висок клас, където трябва всичко да е перфектно, но за съжаление не е. :|
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот TheDevilTwin » 08 Юни 2018, 09:23

Тихомир написа:... За мен цялата ситуация намирисва жестоко, сега ще отворя случай и през PayPal, като се надявам да ми възстановят парите. Изключително несериозно и непрофесионално поведение от страна на продавача защото освен времето, което ми загуби и ще ми загуби за две връщания, също губя и пари за доставката. Връщанията си ги плащам аз ...

В този случай е било редно да отвориш диспут в пейпал още преди да му върнеш дефектния модел обратно. В описанието отбелязваш, че желаеш да ти бъдат възстановени парите, а не замяна за друг модел. В момента, в който изпратиш модела обратно, публикуваш в диспута съобщение с проследяващия номер и щом той получи пратката, е длъжен да ти възстанови сумата на транзакцията (стойността на модела + доставката до теб).

В така развилата се ситуация сега ако пускаш оплакване към PayPal първо трябва да докажеш, че върнатият модел е бил дефектен (със съответните снимки); второ - заявил си му, че искаш да ти върне парите, а не да направи замяна на друг модел и трето - нямаш право да върнеш втория модел, който ти е изпратил, ако самият модел няма забележки или поне случаят няма да бъде отсъден в твоя полза, защото в крайна сметка си получил това, за което си платил първоначално.
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Име: Иво Захариев
Колекционирам: 1:64 Hot Wheels & Matchbox; 1:43 класически модели

Мнениеот Тихомир » 08 Юни 2018, 11:05

TheDevilTwin написа:
Тихомир написа:... За мен цялата ситуация намирисва жестоко, сега ще отворя случай и през PayPal, като се надявам да ми възстановят парите. Изключително несериозно и непрофесионално поведение от страна на продавача защото освен времето, което ми загуби и ще ми загуби за две връщания, също губя и пари за доставката. Връщанията си ги плащам аз ...

В този случай е било редно да отвориш диспут в пейпал още преди да му върнеш дефектния модел обратно. В описанието отбелязваш, че желаеш да ти бъдат възстановени парите, а не замяна за друг модел. В момента, в който изпратиш модела обратно, публикуваш в диспута съобщение с проследяващия номер и щом той получи пратката, е длъжен да ти възстанови сумата на транзакцията (стойността на модела + доставката до теб).

В така развилата се ситуация сега ако пускаш оплакване към PayPal първо трябва да докажеш, че върнатият модел е бил дефектен (със съответните снимки); второ - заявил си му, че искаш да ти върне парите, а не да направи замяна на друг модел и трето - нямаш право да върнеш втория модел, който ти е изпратил, ако самият модел няма забележки или поне случаят няма да бъде отсъден в твоя полза, защото в крайна сметка си получил това, за което си платил първоначално.

Иво, благодаря ти за включването, надявах се някой колега с повече опит да хвърли светлина.

В случая аз действах през ибей:

1. Направих снимки на дефектния модел.
2. Продавачът се съгласи на "връщане" и заплащане на целия модел + разходите за доставка.
3. Всичко това го имам като съобщения от него.

Днес си пуснах и през ПейПал, май е след дъжд качулка, но наистина не съм имал подобен случай до момента. Крайно нелогично поведение на продавача, предвид че изрично сме си "стиснали ръцете" на refund. Изпращането на втория модел е грешка на продавача, като дойде при мен наистина не знам какво да го правя предвид, че ще трябва да си платя аз връщането.

Много глупава ситуация като цяло. Оставам крайно неприятно изненадан от тази история, но си е урок. :)
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот Тихомир » 21 Юни 2018, 10:43

Драмата с Бугатито продължава...

Втората бройка пристигна, малко по-добре е от първата, но отново трябва да се лепи. Ибей затвориха случая не в моя полза, въпреки подробната информация и обяснения. Колко удобно. Явно пари обратно няма да видя и ще се "радвам" на калпавия модел на Матрикс. Не мога да го продам без да обявя в какво състояние е... тоест инкасирам директно една загуба при бъдеща продажба.

В заключение: аз лично повече толкова пари за покупка онлайн няма да дам, въобще и целия "опит" с последните 10-15 модела, които купих е неприятен. Занижено качество за доста пари. :)
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот TheDevilTwin » 12 Юли 2018, 11:39

Едно разяснение относно превод на баланс от PayPal към дебитна/кредитна карта или банкова сметка.

Представете си, че сте продали даден модел в eBay и продавачът ви е платил за него. Парите не отиват директно в банковата ви сметка, а в т.нар "PayPal Balance", с който разполагате единствено ако плащате чрез PayPal. Недостатъкът е, че въпросният баланс е във валутата, в която купувачът ви е превел сумата и ако решите да го обмените в друга валута, PayPal определя собствен обменен курс, който е доста по-ощетяващ от реалния.

За целта избирате опцията "Withdraw Funds from Your PayPal Balance" (теглене от баланса) и разполагате с два варианта - 1. да си засилите парите директно към банковата сметка или 2. към дебитната/кредитната карта. Тук идва голямото ОБАЧЕ:
- Ако изберете да изпратите парите директно към сметката, а тя да речем е левова - балансът ще бъде превалутиран ПО КУРСА НА PayPal във валутата, в която ви е банковата сметка (в случая левове) - ТОВА Е ГРЕДА НОМЕР 1!
- Ако изберете да изпратите парите към картата си, без значение дали сметката ви е левова, еврова или др. - балансът ще бъде превалутиран в ЛЕВОВЕ, защото картата е издадена в България - ТОВА Е ГРЕДА НОМЕР 2!

Решението:
Влизате си в PayPal профила, избирате "Contact Us" и звъните на кол центъра (работното им време започва в 11:00ч. по нашата часова зона). Ще ви отговори любезен сътрудник, на когото обяснявате казуса си на възможно най-добрия английски, на който сте способни и се стараете да бъдете не по-малко дружелюбни от него. Казвате му да промени валутата по подразбиране за вашата карта - вместо в левове, тя трябва да бъде сменена с валутата, от която се състои балансът ви, за да не губите пари от обменния курс на PayPal. Ако балансът ви се състои от повече от една валута - ЛОШО, СЕДЛАРОВ! Тогава е необходимо да теглите всяка валута от своя баланс поотделно БЕЗ ДА Я ОБМЕНЯТЕ + преди всяко теглене валутата по подразбиране да бъде променена от сътрудника, защото вие нямате опция как да го направите сами от настройките на профила си.

След като се уверите, че настройките на картата са променени (не трябва да ви излиза "Currency Conversion Rate" от рода на 1 евро = 9999 малайзийски рингита), пускате парите към КАРТАТА, а не към БАНКОВАТА СМЕТКА (PayPal ви таксува 1,99 евро за операцията, която отнема между 5 и 7 работни дни) и вашата банка сама определя обменния курс, ако такъв е наложителен. Разбира се банката също ви ощетява, но нейният курс е доста по-приемлив от този на PayPal.

А със спестените пари "DMS BIRA ZA IVO" :cheers:

Поздрави
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Име: Иво Захариев
Колекционирам: 1:64 Hot Wheels & Matchbox; 1:43 класически модели

Мнениеот WeltherrschafT » 12 Юли 2018, 13:41

Иво, може и аз нещо да не съм разбрал, но какъв е проблема сам да смениш сам основната си валута на PayPal баланса?
Има начин всеки да го направи сам, без да звъниш на съпорта - ето поне аз как го правя:

Изображение Изображение Изображение
Аватар
WeltherrschafT

ПредишнаСледваща

Назад към Магазини и общи поръчки