Мащаб 1/64

Включва мащабите от 1:30 до над 1:90.

Re: Мащаб 1/64

Мнениеот kinggod » 02 Апр 2021, 21:57

kinggod

Мнениеот dobri_42 » 04 Апр 2021, 16:21

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
dobri_42

Име: Добромир Стоянов
Колекционирам: Мащаб 1:64

Мнениеот chevyimpala » 04 Апр 2021, 18:11

Мерцовете са брутални :clap:
chevyimpala

Мнениеот emovalkov95 » 05 Апр 2021, 00:38

Мнооого стабилни модели. :thumbsup2:
Изготвям рег. номера за модели: Изображение

Колекцията ми: 1:43 / 1:18 | Flickr | Подбрани кадри в Pinterest | модели + 1:1
Събирам снимки на Mercedes CLS Shooting Brake от родните улици - моля, изпращайте ми на ЛС или в instagram: @cls.shootingbrake
Аватар
emovalkov95

Име: Емануил Вълков

Мнениеот bukibol » 05 Апр 2021, 09:48

Определено много добра порция от модели :clap:
bukibol
Ретро фен
Ретро фен

Име: Кристиан
Колекционирам: ретро модели

Мнениеот dobri_42 » 05 Апр 2021, 11:41

:shake: Радвам се, че ви харесват. Не съм привърженик на статичните модели с поставка но тези мерцедеси ме грабнаха с детайлите си. Особено първия. Не се търкаля добре но се преживява. На Master са докарали търкалянето на колелетата което за мен е един плюс.... На greenlight също съм забелязал че гумите им са лошо направени. Количките дрънчат. Подскачат. Но последните модели които взех са добре. Дори много добре.
Аватар
dobri_42

Мнениеот track » 05 Апр 2021, 13:27

Мерцедесите наистина са супер :clap: :rocknroll:
Аватар
track
Фен на мащаб 1:64
Фен на мащаб 1:64

Име: Асен

Мнениеот dobri_42 » 11 Апр 2021, 11:36

:shake:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
dobri_42

Мнениеот taiko » 11 Апр 2021, 22:33

Почти перфектни са. :rocknroll:
За мен са доста претенциозни, защото този мащаб ми е по-скоро за забавление, въпреки, че имам доста модели.
Ама тези тук са си за сериозни 1-64 маняци. :hello:
ИСТОРИЯТА НА BMW В 1/43
ПРОДАВАМ 1/43

ПАИИСЕЕЕЕ, ГАЗИИИИИМ :)
Аватар
taiko
BMW фен
BMW фен

Име: Д-р К. Младенов, дм
Колекционирам: колички

Мнениеот citizen Kabuto » 13 Апр 2021, 10:19

На greenlight също съм забелязал че гумите им са лошо направени. Количките дрънчат. Подскачат. Но последните модели които взех са добре. Дори много добре.

Много неприятна фирма е Greenlight. Уж доста детайлни модели на много прилична цена, но изключително непостоянни и непредсказуеми като качество на изработка. Имаше един соц лаф за руските коли: лош късмет е да попаднеш на москвич, произведен в понеделник. Значи на Greenlieght имам вече 40на колички. На две от тях пантичките на предния капак се счупиха и за по сигурно на другите спрях да ги отварям. Една дойде с изкревена А-колона, а най-фрапиращото беше липсващ двигател под капака :) 4 от 40 си е 10 % брак при китайските другари. Доста прилечен резултнат за соца, но сега времената са други. Уж де.
Разбира се ако сте от тези, които не отварят блистерите, няма проблем.
citizen Kabuto

Име: Димитър

Мнениеот c41s » 13 Апр 2021, 13:07

citizen Kabuto написа:
На greenlight също съм забелязал че гумите им са лошо направени. Количките дрънчат. Подскачат. Но последните модели които взех са добре. Дори много добре.

Много неприятна фирма е Greenlight. Уж доста детайлни модели на много прилична цена, но изключително непостоянни и непредсказуеми като качество на изработка. Имаше един соц лаф за руските коли: лош късмет е да попаднеш на москвич, произведен в понеделник. Значи на Greenlieght имам вече 40на колички. На две от тях пантичките на предния капак се счупиха и за по сигурно на другите спрях да ги отварям. Една дойде с изкревена А-колона, а най-фрапиращото беше липсващ двигател под капака :) 4 от 40 си е 10 % брак при китайските другари. Доста прилечен резултнат за соца, но сега времената са други. Уж де.
Разбира се ако сте от тези, които не отварят блистерите, няма проблем.

Като при всичко друго и при количките е така..
М2 в началото тръгнаха доста добре.. Сглабяха на ръка пускаха лимитирани серии качеството беше Wow..
Уви после уж лимитирана серия ( излизаше в други разц2етки с различни гуми и пяк лимитирани иначе...) една и съща матрица я отпечатват вече мн години... И качеството си е като за масово произ2одство.. Почнаха непадващи капаци.. Увиснали панти.. Липсващи стопове фарове
Откачени брони и тн...
Грийнлайт не е нещо по различно (като изключим че като детайл са 1 клас по доло от м2) правя5 същите магарий...
Същотл е и с autoworld и johnylightning...
И все пак като направиш сравнение с цена качество и сложиш моделчето до 3дно уели или хот или мачбокс.. Няма какво да се каже

Ама нтака ще е.. Интересното ще е да види колко ще издържат тея масовките уж лимитирани последни серии.. Преди да се разкапят де
c41s

Име: Георги Ангелов
Колекционирам: Bburago Martoys Polistil Mebetoys Solido Majorette

Мнениеот emovalkov95 » 13 Апр 2021, 23:01

Не съм докосвал техен модел и не знам за качеството, обаче последните три на визия са чудесни!!! :shock: Могат да минат за 1:43. На същия такъв велар 43-ка съм му хвърлил око.
Изготвям рег. номера за модели: Изображение

Колекцията ми: 1:43 / 1:18 | Flickr | Подбрани кадри в Pinterest | модели + 1:1
Събирам снимки на Mercedes CLS Shooting Brake от родните улици - моля, изпращайте ми на ЛС или в instagram: @cls.shootingbrake
Аватар
emovalkov95

Име: Емануил Вълков

Мнениеот dobri_42 » 14 Апр 2021, 09:58

Подкрепям критиките напълно. М2 и Greenlight достатъчно са ме разочаровали именно заради лошо качество. На M2 имам счупване при първо отваряне на вратички и то без някакъв зор. Криви гуми и падащи брони. На Greenlight 80 процента които имам са с лоши оси на колелетата. Явно са си криви защото моделите буквално подскачат като се търкалят. Лоши гуми. Но моделите които имам на Auto World и Johnny Lightning поне при мен са с доста по-добро качество. Нямам счупени елементи или криви оси. Auto World се движат пак малко дървено но поне не са криви осите. От Johnny дори не се сещам за проблемен модел. При тези производители ми харесва че са тежки, масивни. От предния пост на LCD моделите са си доста лекички. Нежни. Добри детайли, колелетата са добре изработени. Пластмасови дъна, както и на Master и Томика LVN с изключение на TL. Там са метални. Именно заради тези неща които не ми харесват започнах да избягвам купуванието от тези производители и се опитвам да наблягам на томика a напоследък и някои други които определено са ми били непознати като Master, LCD, GCD. Но те според мен имат доста ограничен асортимент в 1:64 или пък моделите им на са ми интересни и не ме привличат. BM Creation ме заинтригуваха с добри моделчета. Детайлни, масивни, активно окачване, подвижни елементи, много добра изработка. Но и при тях са няколко моделчета които ми харесват и нещата приключват до там.
Аватар
dobri_42

Мнениеот TheDevilTwin » 14 Апр 2021, 10:11

c41s написа:... Грийнлайт не е нещо по различно (като изключим че като детайл са 1 клас по доло от м2) правя5 същите магарий... Същотл е и с autoworld и johnylightning...

Greenlight като детайли надминават в пъти М2. Единственият плюс на М2-ките са, че предлагат дисплей кейсове, но изработката на самите модели и пропорциите в повечето случаи са тотално сбъркани. Освен това при Грийнлайт дефектите са доста по-рядко срещано явление в сравнение с М2.

AutoWorld сравнени с Greenlight / Johnny Lightning / M2 са една идея по-скъпи, но в същото време и качеството им е по-добро. Редно е също да се направи разграничение между различните серии, тъй като всеки производител има съответно стари/нови издания и различни модели, които са по-детайлизирани спрямо други.
Аватар
TheDevilTwin
Japanese Power фен
Japanese Power фен

Име: Иво Захариев
Колекционирам: 1:64 Hot Wheels & Matchbox; 1:43 класически модели

Мнениеот dobri_42 » 30 Апр 2021, 17:15

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
dobri_42

ПредишнаСледваща

Назад към Мащаби 1:32, 1:64, 1:72, 1:87 и др.