Срещи на DiecastCarsBG - СОФИЯ

Новини, свързани с хобито в България.

Re: Срещи на DiecastCarsBG - СОФИЯ

Мнениеот Тихомир » 25 Фев 2021, 09:26

Имам модели от фирми, които не си и чувал и ги няма даже в Гъгъла.

Това е прекрасно! Светльо, защо не ни покажеш тези модели? Давай да ги видим тези раритети, да ти завиждаме благородно, а и да споделиш информация за тях. На мен такива неизвестни производители са ми по-интересни, от който и да е съвременен модел масовка от Китай. :roll:
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот svetlio » 25 Фев 2021, 22:19

Conrad 1-66
Cigarbox
Malibu int.
Тези са достатъчни, не смятам да имам конкуренция.
Начало на колекцията ми - 2001 година/пазя си и ламаринените играчки от 1971/
Член на клуб "Автомодели" от 2003 година/ченчих си моделчета още в трети клас,1973/
Имам известен опит в производството на автомодели.
Никога не се срамувайте от хобито си/ те не разбират и затова са нервни/
Колекционирайте това, което ви е на сърцето/с един поглед се успокоявате/
Най-добрите за мен са Хенри Байгент, Доналд Кауфман, Джералд Уингров и още стотици като тях.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 2D и 3D автомодели от 1:18 до 1:218

Мнениеот uniqa 1|43 » 25 Фев 2021, 22:32

Аз само мога да изкажа моя поклон и респект към Светльо Наугрим за ентусиазма и всеотдадеността му към хобито и за труда, който полага по организацията! Хора повярвайте, тази дейност не е никак лека- аз самият съм организирал повече от половината срещи в Пловдив и отговорността и заангажираността са големи!Наистина помня когато Иван ми се обади през 2003 год и аз разлепих обяви в Пловдив за първата ни среща- отзиви и резултат - нулев. Това толкова ме демотивира, че и аз самият не присъствах на първата среща в ИЧС.Съгласен съм със Светльо и за друго - ентусиазмът е велико нещо- членувал съм в клуб за колекционери в бившия СССР и там видях какво значи ентусиазъм, всеотдайност и любов към хобито, хората даваха целите си заплати за един единствен модел. Имаше колекционери, които живееха в комуналки, но намираха място за колекцията, даваха всичко за нея, поръчваха специални етажерки, колкото няколко месечни заплати!За незапознатите ще обясня какво значи комуналка- жилище, в което живеят няколко семейства- кухнята, банята и тоалетната са общи, а в останалата една стая е за всички- мъж, жена, деца, баба, дядо и т. н. Колекцията наистина е нещо неприкосновенно, нещо съкровенно, с което не можеш да се разделиш за нищи на света, това няма цена. Много от моделите ми са от 70- те години, когато бях ученик, не си купувах закуски с парите, които ми даваха нашите и и с тях си купувах колички от Млад техник- по 0.20 лв. на ден смятайте за колко време можех да си взема еди Полистил за 5 лв. А изкушенията от стрелбищата за по 10- 15 лева - Солидо, Мачбокс, Корги? Ето тези модели, колкото и да са стари, неугледни , даже и не попадащи в точен мащаб никога и за нищо на света не бих продал или заменил! Всеки един е спомен, носталгия, изживяване!
uniqa 1|43
Експерт
Експерт

Мнениеот Наугрим » 25 Фев 2021, 23:18

uniqa 1|43 написа:Аз само мога да изкажа моя поклон и респект към Светльо Наугрим за ентусиазма и всеотдадеността му към хобито и за труда, който полага по организацията! Хора повярвайте, тази дейност не е никак лека- аз самият съм организирал повече от половината срещи в Пловдив и отговорността и заангажираността са големи!Наистина помня когато Иван ми се обади през 2003 год и аз разлепих обяви в Пловдив за първата ни среща- отзиви и резултат - нулев. Това толкова ме демотивира, че и аз самият не присъствах на първата среща в ИЧС.Съгласен съм със Светльо и за друго - ентусиазмът е велико нещо- членувал съм в клуб за колекционери в бившия СССР и там видях какво значи ентусиазъм, всеотдайност и любов към хобито, хората даваха целите си заплати за един единствен модел. Имаше колекционери, които живееха в комуналки, но намираха място за колекцията, даваха всичко за нея, поръчваха специални етажерки, колкото няколко месечни заплати!За незапознатите ще обясня какво значи комуналка- жилище, в което живеят няколко семейства- кухнята, банята и тоалетната са общи, а в останалата една стая е за всички- мъж, жена, деца, баба, дядо и т. н. Колекцията наистина е нещо неприкосновенно, нещо съкровенно, с което не можеш да се разделиш за нищи на света, това няма цена. Много от моделите ми са от 70- те години, когато бях ученик, не си купувах закуски с парите, които ми даваха нашите и и с тях си купувах колички от Млад техник- по 0.20 лв. на ден смятайте за колко време можех да си взема еди Полистил за 5 лв. А изкушенията от стрелбищата за по 10- 15 лева - Солидо, Мачбокс, Корги? Ето тези модели, колкото и да са стари, неугледни , даже и не попадащи в точен мащаб никога и за нищо на света не бих продал или заменил! Всеки един е спомен, носталгия, изживяване!

Благодаря. :hello: :shake:
14 години в DiecastCarsBG
Наугрим
Организатор на сбирки - София

Мнениеот chevyimpala » 26 Фев 2021, 11:34

svetlio написа:Conrad 1-66
Cigarbox
Malibu int.

Какво се има предвид под конкуренция?
chevyimpala

Мнениеот Тихомир » 26 Фев 2021, 16:32

chevyimpala написа:
svetlio написа:Conrad 1-66
Cigarbox
Malibu int.

Какво се има предвид под конкуренция?

И на мен ми е интересно, ще си броим раритетите ли? Аз гледам да ги снимам и показвам.

Показвайте ги тези редки неща, не ги крийте, това в моят “апел”.

P.S. Конрад не е чак толкова неизвестна марка. ;)
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: Предимно 1:43

Мнениеот Eddie » 26 Фев 2021, 19:41

Ще ви помоля да се спазва добрия тон. Излишни нерви са абсолютно ненужни. Благодаря ви.
F..k you Photobucket
Аватар
Eddie
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Едуард Вахрам
Колекционирам: 1/18

Мнениеот svetlio » 27 Фев 2021, 02:33

Да, малко се разпалихме, но пък в спора се ражда истината.
В моя канал в YouTube съм представил някои интересни модели.
Между другото купувам само модели, които ми харесват и не се стремя да събирам цяла серия или поредица.
Темата за сбирките е дълга и се надявам след подновяването им на някоя от тях всеки присъстваш да вземе отношение по този въпрос.
Също така смятам, че всеки им право да показва или не, това което колекционира. И това не трябва да е обидно за другите, така е решил човека, така процедира, има куп различни мнения по този въпрос, но смятам, че избора си е негов дали да афишира моделите си или тихичко да си ги събира, той си дава парите за тях, той си решава.
И нещо друго - на определен етап от живота на модела той държи някаква цена, висока или ниска се определя от пазара, тоест от всички въвлечени в това хоби.
Начало на колекцията ми - 2001 година/пазя си и ламаринените играчки от 1971/
Член на клуб "Автомодели" от 2003 година/ченчих си моделчета още в трети клас,1973/
Имам известен опит в производството на автомодели.
Никога не се срамувайте от хобито си/ те не разбират и затова са нервни/
Колекционирайте това, което ви е на сърцето/с един поглед се успокоявате/
Най-добрите за мен са Хенри Байгент, Доналд Кауфман, Джералд Уингров и още стотици като тях.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 2D и 3D автомодели от 1:18 до 1:218

Мнениеот val » 03 Юни 2021, 09:34

Ако всичко е точно със ситуацията в страната, да пробваме да се съберем в края на месеца?
val

Колекционирам: 1/18 Rally & Youngtimers

Мнениеот Наугрим » 03 Юни 2021, 11:50

val написа:Ако всичко е точно със ситуацията в страната, да пробваме да се съберем в края на месеца?

Здравей, благодаря, че проявяваш интерес. Аз имам следната идея - да изчакаме до месец септември и тогава да подновим сбирките, за да може повече хора да се ваксинират. Да направим 5
безплатни събирания, за наема на които имаме средства. Ако средната им посещаемост е под 25 човека, предлагам да прекратим дейността си.При положение, че ще са безплатни, ще е завършил
сезонът на отпуските, смятам, че средна посещаемост 25 е реална. Ако не я постигнем, значи срещите ни са изчерпили смисъла си. :shake:
14 години в DiecastCarsBG
Наугрим

Мнениеот ms_power » 03 Авг 2021, 01:03

Здравейте, колеги!

И аз много ще се радвам да се видим отново. Попринцип съм съгласен като цяло с идеята на Светьо да поизчакаме до септември, но с оглед на скорошните събития е вероятно да има и нова порция ограничения и масово затваряне. Имам предложение, което ще се радвам да обсъдим тук. Какво мислите за това да се видим в края на този месец? Знам, че много хора ще са извън града, но пък ще е хубаво да се видим и да си побъбрим, пък дори да сме няколко човека. Даже с оглед на мерките можем и да се съберем в някой парк - Заимов например. Пък ако ни изненада посещаемостта (приятно, разбира се) можем и да седнем някъде на по бира. :shake:
Аватар
ms_power
Lamborghini фен
Lamborghini фен

Име: Денис
Колекционирам: 1:43

Мнениеот zlatkoo » 03 Авг 2021, 14:18

Добро предложение, въпреки, че аз не съм сигурен дали ще успея. Подкрепям с две ръце.
Нема начин да нема начин.
zlatkoo

Име: Златко Григоров
Колекционирам: Рена

Мнениеот Eddie » 04 Авг 2021, 11:23

Аз съм навит стига да е последния уикенд от месеца. Има няколко заведения около Заимов така че защо не.
F..k you Photobucket
Аватар
Eddie
Глобален модератор
Глобален модератор

Име: Едуард Вахрам
Колекционирам: 1/18

Предишна

Назад към DiecastCarsBG - новини