Моделчетата ми в 1:50

Военни модели, диорами, жп, авио, строителни, кораби, RC и други модели на транспортни средства.

Re: Моделчетата ми в 1:50

Мнениеот TDI Power » 13 Ное 2021, 17:48

Едно ново попълнение, испанско производство от края на 90-те години, базова детайлизация. Симпатичен модел по който няма какво да се счупи. Кофата се откача и може да се сложи гребло да сняг или вилица, но такива не са включени към модела. Продават се отделти модели с вилица или с гребло за изринване на сняг. Този челен товарач е модел от средата на 90-те години, среднотежък клас, работно тегло 10,5-11,8 т., мощност 130 к.с., максимален въртящ момент 615 Нм.

Volvo BM L70C (1995-1999) - Joal 1:50

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
TDI Power
Фен на мащаб 1:43

Име: Христо Христов
Колекционирам: 1:43, 1:50

Мнениеот TDI Power » 01 Дек 2021, 23:49

Сега като падна снегът се сетих, че от около 20 години не съм виждал грейдер да почиства големите улици, най-вероятно не е рентабилно и общините са намерили достатъчен брой снегорини, за да не ни изненадва всяка година снегът...не, чакай, това последното все едно не съм го казал, те някои хора цяла година чакат нещо да ги стресне от летаргията, на снега разчитат. :D

Хоал са нелош производител на бюджетни, здрави, масивни модели, податливи на идиотизъм, даже и децата няма какво да им счупят. Фирмата вече не извършва дейност, а последните години правеха моделите си в Китай. Този е испански, разбира се, цяла серия Катерпилар имат от 1:50 до странния 1:70 (имам брошура към този модел, както и към предишния с всичките им неща от 90-те). Въпреки по-грубите детайли, моделът си има почти всички функционалности на истинската машина, включително и регулиране ъгъла на ножа/греблото/дъската (основният работен инструмент на грейдерите) спрямо терена. При Norscot, които са по-висок клас, това липсва при грейдерите им от края на 90-те, по-новите вече са по-детайлни. Дъската за съжаление не може да се изнася странично наляво и надясно. Не е изработена хидравликата между моторния отсек и кабината. Другото, което не предлага моделът, е накланяне на предните колела наляво/надясно. Мисля, че всичко друго си го има. 12G се произвежда от средата на 70-те години на миналия век до около средата на 90-те и е от по-компактните на размери автогрейдери.

Caterpillar 12G Motor Grader - Joal 1:50

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
TDI Power

Име: Христо Христов
Колекционирам: 1:43, 1:50

Мнениеот Тихомир » 04 Дек 2021, 16:20

Не се виждат грейдери защото много фирми накупиха на старо снегорини от Англия. Поне моят бивш работодател така си набавяше снегорините. От Манчестър , това обяснява защо голяма част от машините са с десен волан и защо има екзотики като Foden на наша почва.

За съжаление след 7-10 сезона, от които половина в БГ тези машинки стават единствено и само за брак. Солта и другите препарари виждат сметката на шасито и компонентите, отделно майсторите шофери. Лично аз се занимавах с продажбата на 10-на такива скрапа преди да напусна :).

Не знаех, че и такива неща събираш.
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: Предимно 1:43

Предишна

Назад към Други колекции - военни, жп, авио, строителни и др.