проблем със снимка.бг и други подобни сайтове

Основни правила на форума, съобщения и предложения.

проблем със снимка.бг и други подобни сайтове

Мнениеот valllleri » 21 Ное 2016, 00:34

Както сигурно доста колеги са забелязали, снимка.бг се е бъгнала. От известно време се спря качването на нови снимки, сега пък почнаха да се изтриват старите.

Поради тази причина, много снимки в моите обяви не се виждат. Ще ми трябва страшно много време, поне 2-3 седмици, да ги оправя. Знам че има теми с препоръчителни сайтове, но не ми се търси сега. Ще се радвам да ги споделите тук
valllleri

Re: проблем със снимка.бг

Мнениеот Тихомир » 21 Ное 2016, 00:48

Същата история и при мен Валерий.

Аз имам... или имах стотици снимки там. Ще ми отнеме много време да си оправя темите защото мнозинството от снимките са изчезнали. Повече няма да ползвам снимка.бг. Преминах на flickr. Бързо, лесно и удобно.
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: 1920-1939 и Ferrari

Мнениеот zlatkoo » 21 Ное 2016, 18:08

А дали има шанс да се възстановят нещата. В смисъл сайта да си заработи нормално. :(
Нема начин да нема начин.
zlatkoo

Име: Златко Григоров
Колекционирам: Рена

Мнениеот Ивайло » 21 Ное 2016, 19:02

Нямам достоверна информация, но според мен снимките не са безвъзвратно загубени, а просто имат проблем с един от сървърите си. В моята обява са изчезнали само 1/3 от снимките, а другите стоят. И преди имаха такъв проблем, след което се появиха по местата си. Затова не бързайте да триете албуми или снимки!

И като генерално правило - ползвайте чуждестранни сайтове, които искат регистрация. Услуги от типа "цъкни тук и веднага сподели снимка" не са трайни. Сайтове като Flickr, Google Photos, зад които стоят корпорации и искат име/парола, са по-надеждни. Българските за съжаление не са добри, тъй като поддържането на безплатни галерии иска много ресурси и нашите фирми не разполагат с достатъчно ресурси, за да оправдаят трафика. Минават няколко години, правят сметката, виждат че губят пари и дърпат шалтера.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот valllleri » 21 Ное 2016, 19:17

Бяха ми останали няколко читави сники - сега и тях ги няма. От 2265 снимки - ЗЕРО, КРЪГЛА НУЛА. Сега всичко наново.....

:(
valllleri

Мнениеот rvalev » 21 Ное 2016, 20:33

Снимка.бг от около месец насам бе много бъгава. Вчера тотално изчезна. Вече съм на Flickr.
Скачайте направо там, голямо предимство е, че няма загуба на качество на качените снимки.
:)
Колекция 1:43
Продавам модели от колекция 1:43

"Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед… и това са две гърненца с мед."
Мечо Пух
Аватар
rvalev

Име: Росен Вълев
Колекционирам: 1:43

Мнениеот valllleri » 21 Ное 2016, 21:34

Най-интересното е, че снимките ту се появяват, ту пак изчезват...

Явно се работи по ремонта на сайта
valllleri

Мнениеот zlatkoo » 22 Ное 2016, 10:57

Да днес ми се виждаха повече снимки от вчера, ще видим до няколко дни какво ще стане.
zlatkoo

Мнениеот emovalkov95 » 22 Ное 2016, 13:08

Моят съвет е да запазите колкото се може повече от все още наличните снимки, ако ги нямате на компютрите си. А най-добре ще е за всеки, който разполага с времето и снимките, да ги качи наново в надежден сайт. Изключително неприятно е да откриеш по-старичка тема във форума с интересен предмет и да се окаже, че снимките са изтрити. :(
Аватар
emovalkov95

Колекционирам: Mercedes 1:18, разни 1:43

Мнениеот zlatkoo » 22 Ное 2016, 18:12

Ами точно това е тъпото. Иначе аз почти всички снимки си ги имам. Просто за сега изчаквам да видя тук накъде ще тръгнат нещата.
zlatkoo

Мнениеот svetlio » 27 Ное 2016, 14:03

Тревожно е положението:
В момента snimka.bg и album.bg вече не съществуват. Хиляди снимки ми изчезнаха от там, имам ги на компютъра, но трябва да се качват някъде заради URL адреса. Направих си профил в pinterest, flickr и google +. Сложно се качва, сложно се групира, но ще го мъчиме, дано има защо. Аватара ми изчезна, опитах няколко пъти - не иска да го смени.
Не знам какво да правя, дайте съвет , да чакаме ли или с нов профил да се опитва......
Ако искате да зададете въпрос питайте първо Гошо и Вики /Google & Wikipedia/.
Ако все още искате да зададете въпроса си - отново Гошо и Вики.
Ако все пак сте твърдо решени да зададете въпрос - по добре си отговорете сам, защото най-малко 10 човека ще ви кажат колко сте тъп.
Но все пак Google е за слабаците. Истинските мъже питат жена си.
Купувам метални войници от Киндер сюрприз и не само, метални фигурки всякакви, стари ламаринени играчки с ключета, руска бронетехника.
svetlio

Име: Светльо Христов
Колекционирам: 1:18 Classic cars, Tin toys и каквото ми хареса ретро в 2D и 3D

Мнениеот valllleri » 27 Ное 2016, 15:54

Явно трябва да се търсят нови сайтове. В момента за качване на снимки във Форума, много лесен и бърз ми е POSTIMAGE. За съжаление, отделно снимките не могат да се гледат от други колеги, както беше със снимка.бг . Много колеги са доволни от FLICKR . Ще се радвам някой да сподели как се работи с този сайт.
valllleri

Мнениеот Ивайло » 27 Ное 2016, 18:00

За съжаление и Photobucket.com тръгва на лошо. :x От дни имат проблеми с качването на нови снимки (поне старите работят) и е невъзможно да качиш каквото и да е там. Ползвах го над 5 години, но вече ще премина към Flickr. Ще споделя впечатленията си.
Аватар
Ивайло
Администратор
Администратор

Име: Ivaylo
Колекционирам: 1:18 / 1:72

Мнениеот ivanofff » 27 Ное 2016, 18:11

Ивайло написа:За съжаление и Photobucket.com тръгва на лошо. :x От дни имат проблеми с качването на нови снимки (поне старите работят) и е невъзможно да качиш каквото и да е там. Ползвах го над 5 години, но вече ще премина към Flickr. Ще споделя впечатленията си.

Аз ползвам Flickr и нямам проблеми.
Аватар
ivanofff
Фен на камиони
Фен на камиони

Колекционирам: Herpa камиони 1:87

Мнениеот Antara1 » 27 Ное 2016, 18:40

И аз се принудих да мина към Flickr. Жалко,че ми се затриха темите,но при повече свободно време ще ги възстановя. Открих различни начини за качване на снимките във форума: малка снимка,увеличена снимка,албум.....
Аватар
Antara1
Диорама-любител
Диорама-любител

Име: Асен Гарджев
Колекционирам: Предимно 1:43

Следваща

Назад към За форума - правила, съобщения, предложения