Миниколекция със спомени

Включва единствено мащаб 1:43.

Re: CLS63 AMG Shooting Brake - Spark Dealer Edition

Мнениеот emovalkov95 » 22 Мар 2020, 22:42

Насладете се на това моделче копие на любимата ми CLS SB от София. Досега съм имал късмета да я засека 5 пъти. :love: Всяка снимка по-долу води до още кадри от посочената среща. Много ми се иска да снимам модела заедно с истинската. Тя, макар да е стилна и елегантна, разполага с 620 Nm на задно задвижване. Та май минава за "sleeper".

Добавките от мен по модела са: сменени джанти (които вървят със зимните гуми на 1:1), добавени релси за багажник, боядисан заден дифузер в черен мат (Норев са пропуснали този детайл на всички издания в 1:43 и 1:18).

2012 Mercedes-Benz CLS350 CDI Shooting Brake
799 designo diamond white bright | Norev (Dealer Edition) | B6 696 0113
Съдържание на колекцията ми

Изображение Изображение
Изображение
Изображение Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ИзображениеВсичките снимки във Flickr. :snap:
Последна промяна emovalkov95 на 11 Ное 2020, 23:54, променена общо 3 пъти
Изработвам рег. номера за модели: Изображение

Моята колекция: 1:43 / 1:18 | Flickr | Подбрани кадри в Pinterest
Събирам снимки на CLS SB от родните улици - моля, изпращайте ми на ЛС или в instagram: @cls.shootingbrake
Аватар
emovalkov95

Re: Една позната в бяла рокля

Мнениеот Тихомир » 24 Мар 2020, 10:00

Снимките, особено последната. :rocknroll:

Поздравления и за фотосесията от диорамата. Бялото пасва добре на този Мерцедес. :)
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Колекционирам: Предимно 1:43

Re: Миниколекция със спомени

Мнениеот emovalkov95 » 05 Май 2020, 20:56

Ето две моделчета, които точно показват идеята на колекцията ми в 1:43 и защо съм кръстил така темата си. :)

Опел вектра е първата ми любима кола от ранното ми детство, още преди да притежаваме такава в семейството (за нея след време). Неслучайно и любимата ми количка, с която съм играл на различни места безброй часове, е вектра от добре познатите Gama. В някои детайли грубо изработени, но пък изключително чаровни модели. :) Тази жълта вектра ми е подарък (не като нова) и до ден-днешен не съм виждал друга в този цвят. Вероятно е пребоядисвана. Времето и игрите с нея са дали своя отпечатък, така че боядисване на лайсните и полиране са добра идея.

Но защо толкова обожавам този модел и е най-ценният в колекцията ми: преди няколко години се возих с колата из пътчета, кръстосващи равното софийско поле и като всеки, който наскоро е взел книжка, исках да карам и да откривам непознати места. Така попаднах в едно прекрасно селце - Голема Раковица, където срещнах наживо точно същата жълта вектра хечбек! (снимка 1) В следващите години това място се превърна в редовна дестинация за приключения с колело, както и за фотосесии на други модели. Почти всеки път срещах моята любима жълта вектра, но веднъж при поредното посещение през няколко коли до нея паркира тъмночервен фейслифт. (снимка 3) Казах ли, че първото поколение на този модел ми е любим от детството - още преди това си бях взел една журналка на добра цена от ибей, която обаче си нямаше еквивалент в 1:1... дотогава.

Две различни модификации - идентични с два любими модела, на едно място, в момент, в който аз съм попаднал там да ги забележа. :w000t:

Дълго се получи, но знам, че тук има хора, които ще се зарадват на тази историйка с два на пръв поглед обикновени, но толкова ценни за мен модели.

Кадрите са на фона на снимка от лаптопа... :D

1988 Opel Vectra A hatchback
yellow | Gama Deutschland | 1162
1992 Opel Vectra A hatchback facelift
bordeaux (metallic) | Edicola | OPCOL023

Изображение 8.4.2016 г.
Изображение
Изображение 2.9.2017 г.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Последна промяна emovalkov95 на 06 Май 2020, 10:39, променена общо 2 пъти

Събирам снимки на CLS SB от родните улици - моля, изпращайте ми на ЛС или в instagram: @cls.shootingbrake
Аватар
emovalkov95

Re: Миниколекция със спомени - две специални опелчета

Мнениеот Тихомир » 05 Май 2020, 21:16

Всеки си има някакъв сантимент с първа кола/семейна кола. Похвално, че си попълваш тази тема. Вектрите са симпатични модели, особено жълтата. Прилича на пенсионирано такси. Не си спомням дали ги ползваха за таксита, май Кадети и Деу Рейсър бяха ползвани масово? Другата е класически цвят за периода. Вектрата си беше голяма работа за времето, Опел винаги са изглеждали добре, единствено гниеха много. Моят опит с Опел и ГМ в не е особено приятен, но кола която да не се троши просто няма. :twisted:
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот TDI Power » 05 Май 2020, 22:38

Да си призная, доста отдавна не съм виждал от тези Вектри, или поне не съм забелязал. Явно повечето наистина са отишли по дяволите. Интересна историйка. Жерналката е облизана, но и аз съм фен на Гамата повече. Старите немски железа от Гама, Шуко и Шабак за мен винаги ще са актуални, макар че годините си текат.
Колата на която аз се учих да карам, беше червена ВАЗ 2101 на дядо ми и си имам моделче в 1:43 в абсолютно същия цвят, макар че не е жигулка, а оригиналния Фиат 124 - не се сещам да имаше тогава в този цвят издание на жигата. След като дядо ми почина, я продадохме на някакви цигани. Може би беше грешка, но никой не я караше, а една кола трябва да се кара, защото и в двата случая се чупи. Превърна се в тежест в един момент, после имахме и едни разправии с купувачите, че я били ударили нещо, а пък не я били регистрирали на тяхно име още, че от полицията търсеха баща ми... много ни доядя тогава. Има защо изразът "циганска работа" да е толкова популярен.

Edicola между другото е италианския термин за журнален модел, в превод значи будка за вестници, Иксо е производителят. :)
Аватар
TDI Power
Фен на мащаб 1:43
Фен на мащаб 1:43

Име: Христо Христов
Колекционирам: 1:43, 1:50

Мнениеот ms_power » 05 Май 2020, 23:29

Страхотна история! Винаги е хубаво да имаме в колекцията си модели, които ни припомнят такива истории. И двете моделчета да много чаровни! :clap:
Аватар
ms_power
Lamborghini фен
Lamborghini фен

Име: Денис
Колекционирам: 1:43

Мнениеот uniqa 1|43 » 05 Май 2020, 23:42

Представянето е много чаровно! гамата най- вероятно е пребоядисана, но е добре направена! Журналката много я харесвам, защото запълни една голяма празнина точно на този фейслифт, който никой не бе издавал в 43 мащаб.
uniqa 1|43
Експерт
Експерт

Мнениеот asho.b » 05 Май 2020, 23:59

Какво друго да добавя, освен че и мен ме впечатли представянето на Орели-те! Като кола нямам много поглед как са и какво, но един близък приятел кара Vectra B и постоянно се оплаква от нея - проблеми с паленето (най-вероятно грешка в някоя от системите на електронния блок), много гниела и там не знам какво си, но пък не спира да я кара и изтъква, че най-добрата й екстра е доброто и топло парно. Както се казва колата може и да те остави, но поне няма да умреш от студ или жега (в зависимост от сезона). Иначе не е важно колко са качествени моделите, които представяш, по - важното е колко са ти мили на теб в сърцето, като се сетиш за тях. Не губиш ли интереса към събирането и играенето с модели значи тръпката е голяма, без значение дали си на 10, 20 или 60 години. Със здраве да им се радваш :cheers:
asho.b

Име: Александър Боянов
Колекционирам: 1/24, 1/34-1/39, 1/43 и 1/60-1/64

Мнениеот emovalkov95 » 06 Май 2020, 00:16

Благодаря ви! :cheers: Не знам как успях да забравя най-важните снимки... :doh:
Направих ги при фотосесията на този модел през 2018 г., а горните снимки са правени през 2016 и 2017 г. За жалост, C5175BP няма гражданска отговорност, което означава, че автомобилът вероятно не е в движение. :(

Изображение

Тишо, май си прав - попаднаха ми снимки на таксита в интернет, но ако е имало български, то съм бил твърде мъничък да ги помня. Най-ранните, които си спомням, са Daewoo Tico и Hyundai Sonata.
TDI Power написа:Да си призная, доста отдавна не съм виждал от тези Вектри, или поне не съм забелязал. Явно повечето наистина са отишли по дяволите.

Тук не съм съгласен... така де, явно не си забелязал! :lol: Всяка седмица хващам и снимам по една вектра от София, а пък веднъж на прибиране от Пловдив през второкласния към Троян във всяко село на главния път виждах по една. Голям кеф! Та имам снимки на повечето, които срещам, и мога да ги пусна след време. Но главно ги карат възрастни или хора без възможности - нормално за 30-годишна популярна навремето си кола... това за марката Edicola не го знаех, но беше логично да произлиза от Ixo. И от модела съм много доволен всъщност!

uniqa 1|43 написа:Представянето е много чаровно! гамата най- вероятно е пребоядисана, но е добре направена! Журналката много я харесвам, защото запълни една голяма празнина точно на този фейслифт, който никой не бе издавал в 43 мащаб.

Подарък ми е от братовчед ми - кой знае през какво е минала и при него, но ще трябва да се разбере историята й. Тоест можем да сме сигурни, че няма жълта фабрична?

Много се радвам, че ви докосна авантюрата ми с този модел. :signdccbg:

Аватар
emovalkov95

Мнениеот uniqa 1|43 » 06 Май 2020, 00:33

Edicola между другото е италианския термин за журнален модел, в превод значи будка за вестници, Иксо е производителят.

Edicola, De Agostini, Salvat- това са различни издателства и разпространители в различните страни.Иксо, Ист Моделс са търговски марки, а не производители. Всичко се произвежда от PCT Co.Ltd- Premium& Collectibles Trading Co. Ltd
uniqa 1|43
Експерт
Експерт

Мнениеот emovalkov95 » 30 Юни 2020, 21:22

Виждали ли сте еднорог наживо? И аз още не съм. :D

Нямах намерение да взимам този модел на CLS SB, тъй като е най-скъпият и определено не най-добрият от всички издания. Обаче изпадна добра оферта от търг, в който бях единствен участник, и смея да твърдя, че моделът е в правилните ръце. :thumbsup:

Колкото са добри ецваните детайли (емблеми и чистачки), интериорът и дървеният под в багажника, толкова пък са дразнещи задните стопове и прекалено големите джанти, които развалят стойката на модела. Детайлите на фаровете са на нивото на журналка. Изразът "смолна тухла" не го харесвам и не бих го употребил за която и да е 18-ка, но тук подхожда. :D Въпреки това смятам, че изброените проблеми са поправими със смяна на стъкълцата на стоповете и на джантите и това може да се случи по-натам. Моделчето може да се похвали с най-готината екстра в истинската кола - под на багажника от черешово дърво.

Оказва се, че притежавам модел от всеки производител на CLS SB в мащаба - Norev, Spark и GLM. И поради това няколко думи за сравнение: докато Norev правят само цивилната (не AMG) версия, другите имат само 63-ки, но пък от смола. Така или иначе металния норевски модел не се отваря - разлика няма. Спаркчето не е лошо и със сигурност превъзхожда долния модел, обаче и име недостатък в ключов елемент - фаровете, пак поправими с известна доза сръчност. И докато цената на Spark и GLM е като за приличен модел в 1:18, то Norev се намира на 25-30 евро и затова го класирам като най-добрият от трите. Освен това върху дайкаст най-лесно се правят доработки... но това предстои, ако не ме баннат заради спам с CLS SB. :D

Тъй като досега не съм виждал предфейслифтов AMG наживо, даже не знам у нас дали има... (това е покана който има информация, да пише :) ) моделчето взе номера на идентична кола от любимия ми Берлин. Като цъкнете по-долу на снимките, ще ви се отвори конкретния спот.

2012 Mercedes-Benz CLS63 sAMG Shooting Brake X218
799 designo diamond white bright | Great Lightning Models | GLM204901 | 012/450

Дебютът на CLS63 AMG Shooting Brake на 21 юли 2012 г.
Изображение
Изображение
Изображение.Изображение
Изображение
Изображение.Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение.Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение.Изображение
Изображение

Аватар
emovalkov95

Re: Миниколекция със спомени - Unicorn

Мнениеот asho.b » 01 Юли 2020, 22:10

Брутални снимки, направо като за списание или реклама. Поздравления за труда и ентусиазма, който си вложил за направата им.
А, моделът няма какво да го коментирам, щом е AMG е значи е просто повече от добър Mercedes!
P.S. Някъде в сферата на автомобилизма едно мото гласеше една кола, една мечта. Е, при теб Емо е точно това въплъщение, което аз много одобрявам.
asho.b

Име: Александър Боянов
Колекционирам: 1/24, 1/34-1/39, 1/43 и 1/60-1/64

Мнениеот Тихомир » 03 Юли 2020, 08:53

Тази кола е мечта за татковци. Хем мама да е доволна, че семейната кола е комби, хем повечко коне под капака. CLS макар на базата на Е класа е по-тясна и е по-ниска, не съм убеден, че реално това комби ще побере повече багаж от стандартна Е класа седан. :lol:
Аватар
Тихомир
Ferrari фен
Ferrari фен

Мнениеот emovalkov95 » 05 Юли 2020, 22:55

Благодарности :rocknroll:

Багажникът на CLS Shooting Brake е с обем 590 литра, на седан W212 - 490, а на S212 (комби) - 690 литра. Така че по първоначални сметки е много практична въпреки скосената линия. Колата наистина ми е мечта, макар преди да започна да ги виждам по улиците да не бях така вманиачен. Удря ме някаква доза допамин, като ми се яви. :yahoo: Което се случва средно по около 2 пъти в месеца...
Последна промяна emovalkov95 на 06 Юли 2020, 20:04, променена общо 1 път
Аватар
emovalkov95

Мнениеот WeltherrschafT » 06 Юли 2020, 15:58

Браво за представянето на модела, Емо. Макар и в по-нетипична, бих казал декадентска обстановка, колата изпъква.
Въпреки, че ти е любим модел и доста си я снимал, успяваш да я хванеш от нови интересни ъгли и това ми допада доста,
но все пак някои от кадрите бих ги кропнал малко. Давай следващия модел вече. :)
Аватар
WeltherrschafT

Колекционирам: 1:64 и 1:43

ПредишнаСледваща

Назад към Мащаб 1:43